reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

reklama
Kobietki tak sobie myślę że lecą nam te suwaczki do przodu :-D dopiero co był u mnie 5t4d a już jest 10t3d :-D niech leci bo ja się już doczekać nie mogę!
 
tak jak napisałam kilka postów wcześniej, te pierwsze USG nie są aż tak miarodajne, zobaczcie, jak są rozbieżności nawet w ocenie tętna dzidzi,jedne fasolki szybciutko się rozwijają, inne porzebują troszkę więcej czasu,
np.moja dzidzia, wg USG jest np strarsza o 2 dni niż wiek OM, a owulkę miałam późną, zresztą wiem którego dnia, bo była monitorowana

także Paulinko,napewno wszystko jest w porządku:)
 
Cześć kobietki:)
Mysza jak sałatkę to może kebab-gyros,jest szybka ja zawsze robię jak ma ktoś wpaść lub taka wiosenna z tartym serem,ogórek,pomidor,jajka starte na grubych oczkach,sałata lodowa wszystko polane sosem smietanowym,z jogurtem naturalnym ja do sosu daje zabek czosnku obie bardzo polecam:))))
a ja własnie oddałam krew i kupłam duuuuuuuuużą kremówkę:)))
Zapomniałam do sałatki mozna dodać jeszcze paprykę czerwoną a ser oczywiście żółty:))
 
Kokotka a napisz mi proszę przepis na tą z gyrosem.

Mnie wczoraj kłuli...i oczywiście dzisiaj wielki siniak na ręce... choć zauważyłam że odkąd biorę detralex i acard łatwiej idzie to pobieranie choć i tak główny problem jest w tym, że mi żył nie widać.
Myślałam też żeby zrobić taką jakąś wiosenną -> ogórek, pomidor, kukurydza, sałata etc. ale ostatnio ciągle ją jemy i już mi się przejadła, choć uwielbiam krem balsamiczny a do niej bardzo pasuje.
 
Czytałam Wasze posty po 3 razy... I chyba mam lekkie olśnienie :D:D:D Jak sobie tak to poukładam to faktycznie to jest logiczne :) Czyli wychodzi na to, ze nie ma sie czym zamartwiac bo to i tak wyjdzie później na kolejnych USG w jakim dzidzia jest wieku :))) No to w nagrodę, ze mój umysł wszystko zrozumiał ide zjeść czekoladę :))) Ale tylko kosteczkę hehe :D

Dziękuje :*:*:*
 
Paulinko zwróć uwagę że niektóre kobietki mają po dwa suwaczki z doma terminami OM i Usg...nie zawsze musi być rózne, ale często jest.

Kurcze a ja dopiero za 3 tygodnie mam wizytę... :-( i jak się nie wybiorę wcześniej to dopiero za te 3 tyg zobaczę mojego Skarbka.
 
Mysza84 - co do sałatki to ja zawszę robie jeden rodzaj (i w sumie też mam teraz smaka na nia :-) );

a mianowicie:
- tuńczyk (najlepiej w oleju, ale może byc w sosie własnym wtedy trzeba go odsączyć i trochę oliwy dodać);
- Papryka konserwowa (pokrojona w kostkę);
- kukurydza z puszki (ja ostatnio daję mix kukurydzy z fasolką);
- czerwona cebula (ale może być bez)
- sporo pieprzu, troszeczkę soli i zioła prowansalskie;
Wszystko wymieszać i voila :-)
Czasami dodaję do niej makaron (najlepiej kokardki albo muszelki) i wtedy starcza dla większej liczby osób i jest delikatniejsza :-)
 
reklama
2 podwójne piersi z kurczaka,
przyprawa kebab-gyros,
2 duże cebule,
6 ogórków kiszonych,
puszka kukurydzy,
majonez duży,
kapusta pekińska,
1. Piersi z kurczaka ( 2 podwójne lub 4 pojedyńcze) kroimy w kostkę, obsypujemy przyprawa kebab-gyros, podlewamy odrobina wody i/lub 4 łyżkami oliwy, dusimy.

2. Cebule pokroić ( ja w piórka kroję) i sparzyć.

3. Układamy warstwowo w przezroczystej salaterce. Po kolei: wystudzone mięso, cebula, , ogórki kiszone ( pokrojone w kostkę, odsaczone z wody), majonez, odsaczona kukurydza, majonez, kapusta pekińska,
 
Do góry