reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Czesc dziewczyny pomozcie mi. Wstalam rano z okropnym bolem glowy i gardla ledwo połykam sline. Co mam wziasc najlepiej zeby mi przeszlo?? Chyba przejde sie ddo lekarza bo boje sie cos brac na wlasna odpowiedzilanosc. A znacie moze jakies domowe sposoby na bol gardla??


Płucz 3x dziennie gardło "Solą Emską" ( 2 tabletki rozpuścić w 1/2 szklanki wody) i Tantum Verde w tabletkach. To można spokojnie w ciąży a mnie zawsze pomaga!

Pozdrawiam
 
reklama
Dla mnie tantum verde są za mocne...mam później cały język zdrętwiały.

Dopijam kawkę i zabieram się za porządki...nie chce mi się strasznie ale już nie mam wyjścia niestety.
 
hej,
potwierdzam super działanie Soli Emskiej,jak dla mnie najlepsza

kobitki nie wiem, czy oglądałyście ten film(seria posiada 5 odcinków), polecam
Tajemnice okrągłego brzuszka, cz. 1 - Styl życia - Onet.tv - Platforma

dzisiaj też znalazłam płytę z nagraniem dvd z USG w 14 tc naszego synka, bosfe....jakie przeżycie,a wzruszenie.... wtedy taki kluseczek mały machający łapkami w moim brzuchu ,a teraz kawał chłopa, mówiącego mi " nie denenwuj mnie...."
jeżeli tylko będziecie miały możliwość takiego nagrania, to polecam, bo pamiątka niesamowita....

a...i jeszcze wrócę do bardzo (moim zdaniem) subiektywnego postu oleńki.....zgadzam się w 100000% z anbar.....
Oleńko, ciesz się z tego,że tak wspaniale ułożyła ci się droga macierzyńska,niejedna "karierowiczka" pozazdrościła by Ci, uwierz mi.....
troszkę więcej zrozumienia i mniej subiektywnych opini, kochana:-)
 
cześc dziewczyny!!! :):*

Ja w końcu zdecydowałam się prosić Was o radę... Tak ostatnio nad tym długo siedziałam i moje obliczenia nie zgadzają się z tym co mi moja ginka powiedziała (chodzi o wiek dziecka)

Skupcie sie. A więc tak: Pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki to 26.01 ale jest jedno DUŻE ALE... Z mezem zaczelismy się starać o dzidziusia bez jakichkolwiek zabespieczeń dopiero 7.02 :/ Wizytę mam 21.04 i będę to miała z lekarką przedyskutować. To w sumie róznica 2 tygodni jest... Co o tym myślicie dziewczyny...? Ehh... To moja 1 ciąża i tyle niezrozumiałych rzeczy czycha na każdym kroku... :(

Mysza - co do sałatki to niby to najprostrze danie na świecie a ja zawsze mam z tym problem :D:D:D Moze poszperaj coś w internecie :)

Violett - a jak zareagowała Twoja klasa? Ja pamiętam z czasów liceum jak moja klasowa koleżanka zaszła w ciąże przed maturą to była na wszystkich językach. Sensacja co nie miara ale nauczyciele dobrze ją traktowali... Bardziej ulgowo :)

roziaaa - ja mam często problemy z gardłem i staram się jak najmniej używać róznych lekarstw... Na pierwszy ogień idą domowe sposoby ale jak to zawodzi to zostaje tylko lekarz... Mnie zawsze pomaga gorąca herbata z dużą ilością cytryny i miodu, piję to tak często jak się da... Poza tym jestem w o tyle lepszej sytuacji, ze moja mama jest refleksologiem terapeutą i(leczniczy masaż stóp) ona zawsze pokazuje mi gdzie się pomasowac - boli jak cholera ale naprawdę pomaga!!! :)
 
Ostatnia edycja:
Paulinko,a ile dni trawły Twoje cykle i czy miałaś jakieś objawy owulacji, ból owulacyjny jajnika,szczyt płodnego śluzu i jak pamiętasz, to mniej więcej w jakich dniach, tj ok. którego dnia cyklu?

edytuję;)

ale co się nie zgadza gin?pomiary dzidzi z wiekiem od OM.wg wszystkich kalkulatorów i przypuszczeń,że owulka była ok.10.02, zgadza się,że to 11 tydz.także tu jest wsio OK
 
Ostatnia edycja:
dzisiaj też znalazłam płytę z nagraniem dvd z USG w 14 tc naszego synka, bosfe....jakie przeżycie,a wzruszenie.... wtedy taki kluseczek mały machający łapkami w moim brzuchu ,a teraz kawał chłopa, mówiącego mi " nie denenwuj mnie...."
jeżeli tylko będziecie miały możliwość takiego nagrania, to polecam, bo pamiątka niesamowita....

No ja mam już 2 takie filmiki...pierwszy z 7tc, drugi z 10tc :-)
I ginek będzie mi na każdym badaniu nagrywał :-) do tego drukuje mi też zdjęcia 4d dzidziusia :-)
Jejku szkoda że my nie mamy takiej pamiątki.
 
Meryan - wiesz co moje cykle trwały około 28-29 dni, co do objawów owulacji to niczego nie zaobserwowałam bo nigdy nic mnie nie bolało. Ale my chcieliśmy dzidziusia i mniej więcej obliczyłam swoje dni płodne. Wyszło ze największe pradwdopodobień stwo zajścia w ciąże jest w dniach 4.02 - 10.02
 
Oj Dziewczyny drogie nie nakręcajcie się tak :-)

Nie tyle chodzi o nakręcanie się, ile o to, że takie rygorystyczne generalizujące opinie nie poparte żadnymi faktami, a jedynie subiektywnymi odczuciami, mogą komuś sprawić dużą przykrość. Jak to mówią: nie oceniaj, żeby i ciebie nie oceniono :-)


Skupcie sie. A więc tak: Pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki to 26.01 ale jest jedno DUŻE ALE... Z mezem zaczelismy się starać o dzidziusia bez jakichkolwiek zabespieczeń dopiero 7.02 :/ Wizytę mam 21.04 i będę to miała z lekarką przedyskutować. To w sumie róznica 2 tygodni jest...

Paulinko, ale co Ci się nie zgadza? Że od miesiączki do początku starań minęło dwa tygodnie, które Ci się wliczają do wieku ciąży? To normalne. Lekarze tak liczą, bo fizycznie nie są w stanie post factum stwierdzić kiedy była owulacja i ile faktycznie tygodni ma ciąża. Stąd między innymi korekty wieku w wyniku kolejnych USG, bo dopiero po tempie wrostu dziecka widać ile naprawdę ma tygodni.
Jeśli Ci to cokolwiek pomoże, to ja miałam ostatnią miesiączkę 24.01. Owulacja wypadła u mnie 4.02. Staraliśmy się 4-6.02. Cykl by miał 27 dni. U mnie ciąża jest starsza o kilka dni od Twojej, bo znam datę owulacji i ciąża na USG wyszła starsza o trzy dni niż według daty OM.
Moim zdaniem w wyliczeniu Twojej ciąży wszystko jest ok. Jeśli nie prowadziłaś dokładnych obserwacji nie wiesz kiedy była owulacja, ani nie wiesz ile dni by miał cykl.
 
Paulinka ... tzn ja nie za bardzo rozumiem co Ci się nie zgadza :-)

Wiek ciąży zawsze liczą nam od pierwszego dnia ostatniej miesiączki mimo że to jasne, że owulacja będzie dopiero po jakimś czasie :-)
Ja miałam ostatnią miesiączkę od 19 lutego a do poczęcia maleństwa doszło dokładnie 15 dni później więc jestem wprawdzie w ostatnim dniu 8 tygodnia ciązy ale samo maleństwo ma dopiero 6 tygodni bez jednego dnia :-)

Kurcze ... siedze w pracy i w ogóle mi się nie chce pracować ... a może nawet inaczej - chcieć mi się chce ale nie mogę się absolutnie na niczym skupić ... jestem tak potwornie śpiąca i zmęczona ... właśnie zjadłam cłe opakowanie takich fajnych kwaskowych wiśni w czekoladzie i troche mnie przestało mdlić, ale pewnie zaraz to wróci :-(
najgorsze jest to, że dostałam projekt po koleżance, która jest też w ciązy i musi leżeć i nie wyobrażam sobie zrobienia go teraz :-( rozmawiałam z nią przed chilą, że jej bardzo współczuję, że musi leżeć i cieszę się, że ze mną jest na tyle w porządku, że leżeć nie musze ale marzy mi się jakieś małe L4 :-)
 
reklama
Paulinka zapładnienie występuję zazwyczaj dwa tygodnie po menstruacja. Jednak ponieważ często nie możemy dokładnie określić kiedy do niego doszło dla uproszczenia przyjmuje się że ciąża trwa od pierwszego dnia ostatniej @. Dlatego 2 tygodnie po zapłodnieniu kobieta jest już jakby w 4 tygodniu ciąży.

Zdażają się różne przypadki przesunięcia owulacji...u mnie np była dopiero w 24dc... dlatego też może wystąpić różnica w terminach pomiędzy wiekiem ciąży wyliczanym z OM i USG.

Mi wg OM przypada termin na 8.11 ale wg usg wygląda to inaczej 11.11, 15.11, 17.11 -> w zależności od tego co ginek mierzył.

Mój dr mi tłumaczył że określa się też ten drugi termin po to aby później nie zakładać że ciąża jest starsza czy młodsza, tylko dzidzia może być większa lub mniejsza.

Nie wiem czy coś zrozumiesz z moich wypocin, bo wiem o co chodzi ale jakoś nie umiem tego ubrać w słowa ;-)
 
Do góry