reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Wiecie co...
Jak wczoraj stanęło to łóżeczko w naszej sypialni i tak na nie co róż spoglądam to uświadomiłam sobie,że za chwilkę dosłownie pojawi się w naszym życiu ten maluszek który buszuje aktualnie w brzuszku moim...Zaczęłam się poważnie stresować tym wszystkim-że życie zmieni się o 180' i najgorsze ,że boję się czy podołam temu wszystkiemu... ;/
Jakiegoś doła złapałam z tego wszystkiego...
 
reklama
U mnie wyjazd na swieta tez bedzie ale tylko jakies 50 km :) Wiec bliziutko :)

Efinka napewno podolasz, nie smuc sie bo dzieciaczke lubi plywac w edorfinach a nie wydzielasz ich jak sie smucisz :)
 
dziewczyny mam pytanie: czy rozwarcie ma jakis zwiazek z czopem?

czy to ze jest rozwarcie znaczy ze czop juz odszedl?

tydzien temu mialam duzo sluzu zolto-bialego i teraz sie zastanawiam czy to nie byl czop, ale wydawalo mi sie ze powinien byc bardziej krwisty.

efinka wszystko bedzie dobrze, ja to sie bardziej obawiam ze zaczen rodzic i mojego nie bedzie w domu niz jak potem juz bede z Mala sama calymi dniami :tak:

co do imion jeszcze to Amanda w Angli zdrabniaja na 'Mendi,Mandi' co dla mnie jest okropne :-p i my bysmy chcieli wolac na nia 'Emi', ale i tak nie bedziemy mieli wplywu jak beda na nia wolac w szkole, no chyba ze jej samej to Mandi bedzie podobac.. a takto bedziemy sie starac zeby ludzi emowili pelnym imieniem
 
Agatakat ja właśnie ostatnio pytałam mojej sis jak wygląda ten cały ten czop, w szczgólności kolor. I powiedziała mi, ze taki brązowawo, różowy i taki śluzowaty jakby bliżej galarety, ż to takie podobne coś do tego jak nam się okres kończy. Taką konstystencję miała przy podcieraniu się. Co do rozwarcia to nei mam pojęcia :confused:
 
zalgol no wlasnie i dlatego myslalam ze to nie czop, a mama mi mowi ze z tego co ona pamieta to tez miala tak duzo sluzu i nie pamieta zeby to byl kolor czerwony, raczej bialo-zolty. a siostra moja zadnego czopa nie miala :D z tego co mowi.. i badz tu teraz czlowieku madry

a ja nastawilam zupe, nie moglam sie powstrzymac mimo ze moj powiedzial ze zrobi obiad jak wroci, ale ja nie bede czekac do 18 bo juz mi burczy w brzuchu a kanapka to sie nie najem :p
 
Rachel - moje Maleństwo dzisiaj rano też mnie przeraziło bo normalnie jest aktywne około 9 a dzisiaj nic i zbierałam się na IP powoli, ale o 11 slicznie się uaktywnił. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie.
 
Jeju dziewczyny ciężko nadążyć z czytaniem dziś.

Ja chyba nigdy nie czułam czkawki u małej w brzuszku. Albo nie potrafiłam rozpoznać,że to czkawka.
Podróże z dzieciem będziemy uskuteczniać już od pierwszej połowy przyszłego roku-mieszkamy w UK i Polskę chcemy odwiedzić. Spacerów zimową porą też dzieciakowi nie będę odmawiać-tu co prawda nie ma mroźnych zim,ale jest wietrznie i deszczowo a chciałabym aby mała pooddychała czasem świeżym powietrzem.
Na pierwsze plażowe wakacje pewnie za rok się zdecydujemy i niekoniecznie będzie to gdzieś w Europie. Mi się marzył ślub w Las Vegas ale z małą chyba bedziemy musieli te plany zmodyfikować. 2 lata temu po urlopie spędzonym w Meksyku zakochałam się w morzu karaibskim a śluby tam na plaży to po prostu bajka więc mamy opcję zastępczą i kto wie czy się nie zdecydujemy. Mam znajomych którzy z rocznym dzieciakiem na Kubę na wakacje pojechali,potem za rok zanim mały skończył 2 lata znów Kuba i dzieciak bardzo dzielnie zniósł te 10h lotu,więc jeśli nasze finanse na to pozwolą to pewnie na karaibach miłość sobie ślubować będziemy już za rok,a jeśli nie wyjdzie to w przyszłym roku wakacje w Europie-może też Grecja-również kocham ten kraj-miałam okazję spędzić tam 10 miesięcy pracując i chciałabym odwiedzić znajomych,albo tez jakaś Hiszpania. Nie będę miała oporów latać z małym dzieckiem a do 2 lat przeloty i wakacje dla dzieci są za darmo więc na pewno będziemy chcieli to wykorzystać.
A co do imion to my dla malej wybraliśmy Natasza,ale ponieważ mieszkamy w UK i zamierzamy tu spędzić jeszcze co najmniej kilka lat,jak w papierach będzie Natasza(imię funkcjonuję w UK i PL) to nikt z tubylców tego nie przeczyta-będą kosmiczne rzeczy wymawiać,wiec postanowiliśmy,że będzie Natasha,na początku sama miałam opory,bo typowe Polskie nazwisko,ale w PL nikt nie będzie miał problemów z przeczytaniem a tutaj przynajmniej będą wymawiać jak trzeba. I też spotkałam się z opiniami,ze bez sensu ale odpowiadałam że to nasze dziecko i my o tym decydujemy i nikt nie jest w stanie wpłynąć na naszą decyzję. Ogólnie to mnie wkurzają takie komentarze więc już nawet przestałam słuchać ludzi.
 
joasia79, ja tez sie w caraibach zakochalam :) a dokladniej w Kubie wlasnie :) marzy mi sie zeby tam kiedys wrocic (albo ew. Meksyk albo Dominikana) brakuje mi tej pieknej plazy.. :) ale lot rzeczywiscie dlugi jest, z kilkumiesiecznym albo rocznym dzieckiem moze byc ciezko. Jesli chodzi o imie, to my calkiem niechcacy wybralismi takie, ze i w Anglii i w Polsce jest ok czyli Julian :) tylko tutaj mowia Dżulian :) Jak narazie jest plan wrocic do PL na stale, ale w razie jakby sie cos zmienilo to maluch bedzie mial imie uniwersalne :)

Ja czkawke czuje dosyc czesto prawie codziennie :) i w roznych miejscach ale najczesciej po prawej, pewnie tam gdzie plecki.
 
reklama
Rozwarcie niewiele ma wspólnego z czopem.
Ja mam rozwarcie na 2,5 cm a czop mi nie odszedł.
Podobno jeśli odchodzi, to na 2 tygodnie przed porodem, ale mojej bratowej odszedł, ale był dość krwisty, więc pojechała na IP i po 20 godzinach urodziła ;) więc nie ma regóły.
 
Do góry