reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

No Katka, bo już miałam Cię opierdzielić;-)

Co do pasty z sody i octu do czyszczenia - formuły nie ma, ale to proste, wysypujesz sodę do miseczki, stopniowo dodajesz ocet i mieszasz, ma mieć konsystencję takiej pasty - nie gładkiej, bo proszek czuć w niej, ale powinno się ją dobrze nakładać. Do czyszczenia osadów polecam też tabletki do protez corega:-D Ładnie usuwają osady poniżej linii wody w toalecie (wrzucam 2 tabletki na noc). Używam ich też do czyszczenia zlewu, zatykam ujście wody, nalewam ciepłej wody (tak na głębokość 8-10cm) i wrzucam dwie tabletki corega. Zostawiam na 10 minut, potem gąbeczką myję resztę zlewu, gdzie woda nie sięga, spłukuję i gotowe:tak: Pachnie ładnie, nie niszczy powierzchni i nie jest drogie.
 
reklama
makotaja z Gdyni, więc dużego wyboru nie mam. Mam dużo koleżanek z Gdańska i każda chce rodzić na Klinicznej (ja też się tam urodziłam;)). Tylko ponoć zdarza się, że przyjmują tylko trudniejsze przypadki a pozostałe kierują na Zaspę. Kliniczna jako jedyna w 3mieście ma dostępne znieczulenie.

katka jak ostatnio byłam u gina, na wizytę czekała też dziewczyna w 36tc, mówiła że 4tyg wcześniej było jeszcze ułożenie pośladkowe, a potem wyszła zadowolona bo dzidzia jednak się zdecydowała przekręcić i była gotowa do porodu- także trzymam kciuki :) też mówiła, że ćwiczyła te wszystkie pozycje zalecane;)

Ja dziś dokończyłam prasowanie dzieciowych ciuchów;) mam aż zanadto tych na 56 i 62, bo dostałam od 2 kuzynek. Ale ile zaoszczędziłam;)
Kupiłam staniki te z h&m do karmienia i mi się podobają- estetyczne są i fajnie trzymają biust. Do lidla też się wybieram po tunikę albo sukienkę. Szkoda że nie można tam mierzyć.
 
Moja też nie chce się odwrócić i jest albo poprzecznie albo pośladkowo ułożona, trochę mnie to martwi ale gin mówi,że jeszcze ma czas. Ja mam wrażenie,że ona tam już nie ma za bardzo miejsca:-(
 
Jagódka słyszałam też o czymś takim, że lekarz przekręca. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego bólu. Bo do przyjemności to nie należy. Zresztą co związanego z porodem należy? :-D

Dagpra wiem, że najważniejsze jest dobro dziecka. To jest dla mnie niepodważalne. Jednak człowiek myśli o samym sobie (tylko nie że jestem jakimś samolubem!), że pierwszy poród był sn i nie był jakiś zły. Nie miałam nacięcia, ani nie popękałam, problemy z hemoroidami też mnie ominęło (o ile dopiero po jakimś dłuższym czasie nie wyjdą bo różnie z tym bywa).

Odnośnie cc to wiem, że to nic pewnego bo jest trochę czasu. Ale normalne jest, że się dużo myśli... No więc i ja myślę, tylko troszkę głośniej bo Wam tu marudzę :-(

Katka nie stresuj sie :no: ja tez na dzien dzisiejszy mam cc bo maly glowka do gory, ale powiem wam ze jakos sie tym cc nie stresuje, w sumie to mi chyba juz wszystko jedno jak urodze, wazne by maly byl caly i zdrowy a ja jakos do siebie zawsze dojde, bede miec i tak do pomocy mame i ex, wiec sie az tak nie stresuje, jak sie nie obroci trudno, jak obroci bede happy :-) ale sie nie nastawiam ani na to ani na to, jedyne czego boje sie w cc to tego znieczulenia i tego uczucia ze nic nie czuje, moge dostac ataku jakiegos :wściekła/y: no i nie podoba mi sie to ze dziecko pozno daja, a chcialam od razu na brzuch i do cyca
 
No proszę, jak dużo dziewczyn z trójmiasta się ujawniło zaraz przed rozwiązaniem :-D

Floriana - Kliniczna to taki typowo położniczy szpital, dlatego odsyłają i troszkę się tego boję, ALE mój lekarz tam pracuję, więc mam nadzieję, że jak zerkną w kartę ciąży to uznają, że jest mi dane rodzić tu i teraz :-D
Jolcia - Już wyczaiłam, że jesteś z Wejherowa :-D ale nie wiedziałam, że pochodzisz z Gdańska ;)

Katka - Ty już nic nie czytaj i się nie denerwuj. dzidzia ma jeszcze dużo czasu! jak pracowałaś miałaś mniej czasu na czytanie jakiś farmazonów w necie...

co do czyszczenia kibelka - w lidlu są takie tabletki do pralki (coś jak calgon tylko tańsze) kiedyś wyczytałam w necie, że ludzie stosują je do kibelka. testowałam i potwierdzam, że to dobry sposób. wrzuciłam 2 tabletki i osad, który był poniżej linii wody zupełnie zanikł :tak:
 
Hej mamusie :)

U nas piękne słońce więc zaraz wybywam, zresztą muszę odebrać receptę na paski do mierzenia cukru bo mi się kończą.
Moja Jula też się jakaś spokojniejsza zrobiła, tzn jest spokojniejsza w ciągu dnia (ale ostatnio trochę wiecej się ruszam więc może dlatego) za to jak kładę się w nocy do łóżka to daje czadu :):)
Czasami mam wrażenie, że mi się przekręciła (na ost usg była główką w dół) bo czasem w dziwnych miejscach te ruchy czuje no ale za dwa tyg usg więc się okaże :)

Jagódka gratuluję skończonego remontu :)
Katka nie martw się na zapas może dzidzia się jeszcze przekręci .

Co do czyszczenia też polecam ocet z sodą :):)

A tak w ogóle dzisiaj przyszło mi łóżeczko :D:D Jutro mąż ma wolne więc będziemy skręcać już sie nie mogę deczekać.

Miłego dnia :):)
 
hej :-)
witam się po kilkudniowej nieobecności, trochę mam do nadrobienia zaległości:-)

pisałyście o KTG - ja też będę miała tylko w 40 tyg ciąży jeśli do niego dotrwam i oczywiście jeśli będzie wszystko ok, wizyty nadal mam co miesiąc, ale jak nic się nie dzieje to lekarz stwierdził, że nie ma sensu częściej- chociaż nie naciąga mnie na kasę:tak:

czytam o Waszych przygotowaniach i w końcu mnie zmobilizowałyście - zamierzam w tym tygodniu zrobić zakupy do szpitala, bo właśnie sobie zdałam sprawę, że nawet ani jednej koszuli nie mam jakby co :baffled:


miłego dnia życzę:-)
idę ogarnąć obiad i biorę się za czytanie :-)
 
reklama
chyba faktycznie siedzenie w domu mi nie służy ;-)
Kurcze właśnie sobie przypomniałam, że mam się na wizytę umówić.... dzwonie!!
Ja Ci jeszcze powiem, ze jak moj maly zle sie ulozy, tak ze mnie boli, wtedy przyjmuje pozycje kolankowo lokciowa , robie koci grzbiet i kolysze biodrami na boki. I szczerze mowiac - pomaga. Polecam sprobowac.
 
Do góry