reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

reklama
Ale cicho...
Undomiel - mnie boli jak chodze i jak stoje. Szczegolnie z prawej storny. Odczuwam to tak, jakbym miala kamien w brzuchu. Niby lapie mnie skurcz i w tym miejscu mi twardnieje ;) strasznie to upierdliwe. Nie przemeczam sie wiec moze tak musi byc...

Elifit fajnie, ze impra udana :)

Mam do Was pytanko. Na IP zalecili mi wizyte u lekarza po tygodniu, czyli ok. Srody. Do mojego lekarza jedyny wolny termin byl na 13.03. W zwiazku z tym, ze brzuch nie daje mi spokoju umowilam sie na czwartek do innej ginekolozki ;) a do swojego dopiero na 13.03. Myslicie, ze moge w czwartek poprosic ja o polowkowe, czy powie, ze mam spadac do prowadzacego? ;)
 
dziewczyny, problem mam... :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

że tak powiem intymny :sorry::sorry::sorry::sorry::sorry:

od 3 tygodni biorę Luteinę dopochwowo, do tego jest taki plastikowy aplikator no i od 2-3 dni za każdym razem jak sobie ją aplikowałam to mnie trochę pobolewało. Wczoraj coś mnie zabolało mocniej, zaczęłam tam macać a tam jakiś guzek przy wejściu do pochwy :szok::szok::szok::szok:
jest twardy, trochę mniejszy od tic-taka, ciut boli jak dotykam. Wystraszyłam się i nie mogłam spać w nocy. Dziś przewertowałam internet i wszystko wskazuje na to, że to zatkanie ujścia gruczołu Bartholina.

Zapaleniu gruczołu Bartholina często towarzyszy zaczerwienienie, obrzmienie lub pojawienie się guza w przedsionku pochwy. Gruczoły Bartholina mają rozmiar ziarnka grochu i leżą po obu stronach przedsionka pochwy (po jednym z każdej strony).

Przyczyną zapalenia gruczołu Bartholina jest najczęściej zakażenie bakteryjne. Na skutek infekcji dochodzi do obrzęku i zatkania ujścia przewodów wyprowadzających - produkowana wydzielina zaczyna zalegać w gruczole.


może podrażniłam sobie ten gruczoł aplikatorem od Luteiny, zrobiła się tam jakaś malutka ranka i stąd ten spuchnięty guzek :confused:

czy któraś z Was miała do czynienia z czymś podobnym???

dobrze, że jutro mam wizytę to zaraz powiem Ginowi o tym niefajnym odkryciu, mam tylko nadzieję, że to nie ma i nie będzie miało złego wpływu na Maleństwo :-(
 
ja jak bralam luteine to sie wystraszylam bo czulam guzek, ale to sie okazało ze przerost gruczołu, wiec to zupelnie co innego niz u Ciebie, lepiej powiedz lekarzowi a nie wertuj internetu bo sie bedziesz tylko denerwowac :) wszystko bedzie dobrze :)

mam pytanie nie wiem gdzie poruszyc, czy mozna farbowac wlosy w ciazy czy nie mozna? jedni pisza ze tak inni ze nie? jak tak to jakie farby to maja byc? jesli nie ten watek to prosze przekierowac i przepraszam :)
 
Karola, nie mam pojecia :/ a kiedy masz wizyte u gina? Tez jestem zdania, zebys nie wertowala neta

Carloska - nie farbuje, ale wiem, ze ciezarowki farbuja. Podobno nie ma przeciwskazan. Jaka farba najlepsza tego Ci nie powiem
 
makota może lepiej uprzedź gin, że chcesz połówkowe, bo nie każdy robi i to też trochę dłużej trwa, więc żeby była przygotowana Ja byłam ostatnio u innej niż zwykle i ona powiedziała, że nie robi połówkowych w ogóle

karola ja miałam luteinę bez aplikatora i za każdym razem jak ją wkładałam palcami to wydawało mi się, że mam trochę inną strukturę, może to po prostu jakiś zakamarek, o którym nie wiedziałaś, albo coś zupełnie niegroźnego - jutro będziesz wiedziała!!!

carloska z tego co wiem większość dziewczyn farbuje, ale część wybiera farby bez amoniaku
 
Karola, nie czytaj, jutro masz wizytę po co się nakręcać niepotrzebnie?
Carloska, temat stary jak świat i wertowany po pierdylion razy;-) Malować możesz, z kolorami raczej nie eksperymentuj, bo może wyjść nie to, czego oczekujesz. Chcesz bez amoniaku, wybierz bez amoniaku - ale skoro nie ma amoniaku to albo nie pokryje włosów tak dobrze i na tak długo, albo ma jakieś inne *****, które utrwali kolor.

Makota, u mnie by Cię pewnie wysłali do prowadzącego, chyba, że on nie robi połówkowych..
 
Witam dziewczyny już późno weekendowo. Dzisiaj dopiero wrócilismy do domu. Mały został na tydzień u dziadków na ferie.Weekend aktywny, a ja się cieszę że wróciłam do domu. 2 noce nie do końca przespane. U rodziców gorąco w domu, łózko mało wygodne, dla mnie pełno alergenów zarówno w domu jak i na zewnątrz- bo jest różnica ok tygodnia pogodowo.. A dzisiaj mam wygodny materac w sypialni i marzę o nim szczególnie że przeziębienie mnie złapało.... siedzę z chusteczkami przy nosie... grrr.... znów....
Co do ciszy na forum- myślę, że tak będzie coraz częściej, szczególnie u dzieciatych ponieważ ładna pogoda, dłuższe spacerki, place zabaw itp., itd..
Miłego wieczorku.
 
Witam :)
Karola, niestety nie pomogę, dziewczyny mają racje, nie nakręcaj się, poczekaj na jutro na pewno to nic poważnego :tak:

K coś katar dopadł, jutro nie pójdzie do przedszkola, nie będę musiała się budzić rano (jeśli 8 można nazwać rano he he)
Zamówiłam dziś wykładzinę do pokoju Małego, zieloną - i boję się i jestem ciekawa efektu :-D:rofl2:
Byłam dziś też w ikea, dzikie tłumy, widać, że wiosna idzie, remonty się zaczynają :))
Ledwo do samochodu doszłam tak mnie pachwiny bolały + Mały mi na pęcherz jakieś ataki przeprowadzał.

Włosy farbuję normalnie, darowałam sobie tylko w I trymestrze :)
 
reklama
Kochane dziewczyny

Z racji tego że nosicie pod sercem swoje skarby ośmielam się poprosić Was o pomoc i wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety, bardzo mi pomożecie, gdyż zbieram dane do pracy o nawykach dietetycznych i higienicznych kobiet w ciąży

okres ciąży to piękny czas, sama przeżyłam ją dwukrotnie i z niecierpliwością czekam na kolejną jeśli Bóg powoli ;) warto cieszyć się każdą chwilą ;)

proszę mnie nie karcić za spamowanie, każda ankieta jest na wagę złota, to jedyny sposób, tylko dzięki Wam mogę zebrać dane i napisać tą pracę

z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;)

oto link do ankietki:

https://docs.google.com/forms/d/1tnEJBhfBclkuVh-KxFGXiWaw2_NPzNAJwH8oKaWA5UQ/viewform
 
Do góry