reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

hej
A u nas nocka spokojna. Pobudki o 1 i 6, zasnęła po 7 spowrotem ale wtedy już wstał Igor więc z dospania nic nie wyszło.
Współczuje kiepskich nocek.
Szczęśliwa mamuśka - gratulacje, czekamy na relację

Kornela - mój starszy syn też tak miał, po kilka godzin wisiał, smoka odmawiał, nie wiem na 100 % dlaczego. Może chodzi bardziej o przytulanie a cycuś kojarzy się z czymś najlepszym i dlatego nie może się oderwać?

Ja już żyje tyli krótkimi wakacjami za 2 tygodnie a tu okazało się, że chyba źle policzyłam zmiany u m w pracy i trzeba będzie odwołać .. nie lubię tak, lubię mieć zaplanowane i poukładane! (szkoda że nie w szafach haha)
 
reklama
Witam,
Ola w przedszkolu, kończę kawę, nakarmię głodzillę i idziemy do biedronki i na spacer do parku

upał u mnie już taki, że wytrzymać nie idzie... po południu nadają burze, czekam z niecierpliwością, bo po nich ma się ochłodzić... dziś spaliśmy w ogóle bez przykrycia wszyscy, w domu ponad 25st i nie szło schłodzić

Szczęśliwa ale wielki chłopak!
 
Hej dziewczyny, noc tragiczna, maly ciagle poplakuje, puszcza baki, prezy sie a kupy nie ma. Uspokaja sie tylko przy cycu. A tak w ogole karmie juz 4 tyg i przez pierwszy tydzien mega bolaly mnie sutki a potem przeszlo i od 3 dni znow jest ten bol:no: porazka. Dziewczyny wiazac to z tym, ze od jakiegos tygodnia maly wisi na mnie po 3-4 h spi godzine i znow maraton 2 h na piersi? Czy moze na gle zaczal zle chwytac ?
W dodatku wczoraj ulewal wszystko co zjadal, myslalam ze sie juz zalamie kurcze.

Kornelio może twój synek wisi na cycku bo potrzebuje bliskości, a nie jedzenia? Skoro później ulewa to znaczy, że za dużo zjada. Spróbuj smoczkiem, lub przytulaj go do cycka, ale nie karm.



Pomalowałam paznokcie u stóp na czerwono i czuję się seksi mama :D (moje małe głupotki, które dają chwile szczęścia)
 
Szczęśliwa o wow. Gratuluję. Wymiary mnie powalają, mój 7 tygodniowy syn teraz jest mniejszy :):)

Kornela jak najbardziej ja bym to wiązała. Szymek też ma czasem takie dni, że wisi non stop i pod koniec dnia, piersi bolą niesamowicie. Tzn nie tyle piersi co sutki. Mały cały czas chwyta tak samo, ale ileż można:confused:

Małgorzatkar dopiero teraz doczytałam, że wczoraj obie robiłyśmy premierę wysokich butów. Ja też zamiast szpilek wybrałam koturny, ale kurka czemu od razu 12cm tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą. Po dwóch godzinach chodzenia ledwo do domu doszłam. Kurde jednak człowiek wypada z wprawy.

Zapomniałam Wam napisać, moja próba dorosłego prania przeszła pomyślnie. Mały cały dzień chodził w bodziaku wypranym w naszym proszku. Zmian na skórze brak, odczekalam jeszcze kilka dni i wrzuciłam całą pralkę. Właśnie się suszy:cool:

Lilla też lubię takie małe przyjemności. Wczoraj mężu zarzucił mi farbę na włosy. Kto mi tu polecał farbę w piance? Przyznać się? Heh pianka pianką, ale kolor wybrałam sama i teraz jestem RUDA:eek:
I nawet się sobie podobam, teraz czekam aż mały terrorysta zaśnie i robię paznokcie u rąk.

Hmm nie wiem kiedy będzie kolejna relacja z chustowania mojego, bo wczoraj było za gorąco żeby męczyć siebie i Malutka i dzisiaj od rana też pompa, więc jeśli już to tylko zmolestuje Andrzeja.

Sorki za chaos w poście, ale piszę go na raty od dwóch godzin.

A właśnie chciałam się pochwalić, że założyłam bloga. No właśnie wyłącznie założyłam. Tj ściągnąłam aplikację, nadałam tytuł i to by było na razie na tyle. :p
 
no dzisiaj sprobuje ale akurat smoczkiem nie da sie go oszukac bo zaraz wypluwa i na wymioty go ciagnie. Zreszta w ogole wezme go na rece to on odrazu glowa w bok i szuka cycka. Chwile possie jak mu dam a potem spi i co jakis czas ciumka a jak wyciagam to odrazu bek. Nie rozumiem tego i nie wiem co robic
 
Kornela moja też tak robi ale tylko czasem, do płaczu mnie tym doprowadza i wtedy sobie razem wyjemy do poduszki. Wiem jedno, jak już co cium ulewa to zamykamy bar bo to nie ma sensu. Czasem pozycję zmieniamy karmienia i to pomoże, albo odwracam jej uwagę zmianą pieluchy i ciucha wtedy też wyje ale inaczej. Pocieszające jest tylko to że w końcu musi się zmęczyć i zasnąć a smoka odmawia.

Lilla ile godzin podróży was czeka?

Tusiaczku będziesz opisywać trudy macierzyństwa?

Ta moja bestia nie lubi wózka :/ ryk i kwik tylko na spiocha dajemy radę a i to wyłącznie bez większych turbulencji, które ją budzą...

Emyly to wakacje zupełnie odpadają czy tylko termin zmieniacie?
 
Ostatnia edycja:
melduję, że żyję i jednocześnie przepraszam, że tak zaniedbuję forum :zawstydzona/y::zawstydzona/y:

w telegraficznym skrócie napiszę co u nas.

-Kalinka skończyła miesiąc :tak:
- brzuszkowe problemy nie są nam obce, przerobiłyśmy Delicol, Espumisan, aktualnie na tapecie jest Sab Simplex- jeśli mam być szczera to nie widzę żadnej poprawy po tych wszystkich specyfikach :dry:
- Kalinka podczas płaczu wyginała się jak banan, odchylała główkę do tyłu, wyginała plecy w łuk i mocno odpychała się nóżkami. 3 dni temu byliśmy u fizjoterapeutki, powiedziała, że mała jest trochę napięta a ten niepokój, płacz i wyginanie się może być spowodowane tym, że Kalinka nie może znaleźć środka ciężkości. Pokazała nam ćwiczenia wg. metody Vojty, "do obrotu", ćwiczenia te mają nauczyć małą prawidłowych wzorców ruchowych. Już po pierwszym ćwiczeniu Mała leżała prosto, trzymała główkę sztywno, nie leciała jej na żadną stronę podczas leżenia na pleckach, na brzuszku podnosiła głowę wysoko (wcześniej też podnosiła ale nie aż tak ładnie). Mamy z nią ćwiczyć 4 razy dziennie. Jedyny i największy minus tej metody jest taki, że podczas ćwiczeń dziecko pruje się jakby je ze skóry obdzierali. :baffled: :-(

pomimo, że wiem, że to jej nie boli i robimy to dla jej dobra ciezko mi się słucha jak ona tak przeraźliwie płacze :-( ale będziemy ćwiczyć dalej bo wydaje mi się, że to bardziej pomaga niż kropelki, no chyba, że sąsiedzi naślą na nas opiekę społeczną by sprawdzić dlaczego tak maltretujemy dziecko :-p
 
Hej dziewczyny!
Niestety nie mam czasu na udzielanie się :( Mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni...
Mam pytanie do mam dzieci kolkowych: czy stosujecie jednocześnie espumisan i delicol? chciałabym wprowadzić delicol, ale nie wiem czy odstawić espumisan... Jestem załamana tymi bólami brzuszka u Marcinka :( Jakaś kara mnie chyba spotkała, że drugie dziecko kolkowe :(((((((((((((((((((((((((
 
reklama
powiem wam dziewczyny, ze od 7 meczymy tzn na rekach przytulony do mnie spi i nawet smoka zalapie, ale kazda proba odlozenia do lozeczka konczy sie tak, ze po minucie jest wielki placz, wtedy znow przytulam i spi. Zreszta ciagle trzyma mnie mocno za bluzke. Nie wiem jak to bedzie, rozumiem, ze potrzebuje bliskosci, ale nie mozemy byc przutuleni 24 h na dobe bo musze jesc, ogarnac dom, siebie. Mam juz powoli doła:-(
 
Do góry