reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

malami ja mam zalecenie ok 6 mca zaczac dawac ( czyli lada dzien zaczynamy) pół lyzeczki kaszy mannej do zupki lub deseru - wiec taką niewielka ilosc zaleje odrobinką wody i dodam do słoiczka
 
reklama
malami - jesli masz kupiona mleczna manne to jej trzeba dac wiecej niz pol lyzeczki ( pol lyzeczki odnosi sie do zwyklej kaszy manny ktora trzeba gotowac to jakies 2-3 gr ) na str. bobovity jest przelicznik jesli masz manne tej firmy - to zaleznie jaki rodzaj kaszki z glutenem taka porcja, wydaje mi sie ze cos ok 1,5 albo 2 lyzki stolowe Gluten w urozmaicaniu diety | Żywienie | 4-6 miesięcy | BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo! prosze to strona , na dole sa rodzaje kaszek , ja malemu daje z nestle bo to jedyna manna mleczna bez cukru! i daje mu w tej chwili ok 1 lyzki stolowej na zupke, ale zaczynalam od pol lyzeczki, mysle ze za pare dni dam juz poltorej itd. moja lekarka mowila zeby nie bawic sie w ekspozycje tylko dac pare dni malo jak ok to zwiekszyc a pozniej normalnier podawac, ja i tak to wydluzylam bo maly dostaje ja juz ponad 2 tyg w mniejszych "dawkach"

asica
- no pieknie, takie zaleglosci ;-) no coz u nas.. maly zaczyna sie obracac!! bardzo chce , glowa az na plecy idzie ale nozki nie - bo stopy jedna na druga ..ale cwiczymy.. zaczyna interesowac sie stopami - jeszcze nie lapie, ale jak ma zabawne skarpetki czy cos to siega, chyba mu trudniej bo ma dlugasne nogi - tak to sobie tlumacze.. idzie nam lewa gorna jedynka :) wiec nie chce butli.. je coraz wiecej rzeczy - skrobana gruszke, rybki w sloiczkach i nadal "badam" czy wysypka ktora ma to potowka czy uczulenie na jakies jedzenie czy moze cos jeszcze bo ma taka "gesia skorke" gdzieniegdzie.. smarowalam oilatum wczoraj - maz mowil ze jakby zeszlo - poogladam przy kapaniu..
corin -
umarlam, boski fryz Ewuni, jakze modna dobrana kolorystyka! sama farbowalas? ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam popołudniem :)
Kuba mi obudził Liwkę i już jest maruda:/
Ja jeszcze z glutenem czekam, bo jednak więcej je piersi niż czegokolwiek innego-praktycznie tylko obiadki oprócz cycka dostaje, na nic innego nie ma ochoty:/

Mateuszkowa
ja mam emolium i smaruję po każdej kąpieli, mała miała taką szorstką skórę po oliwce używanej do masażu brzuszka :/
Malamii też kupiłam co nie co :) najbardziej mi żal że nie udało mi się kupić fotelika bo na nie też vat wzrośnie:wściekła/y:
Ania, Agimar widzę że Wasze dzieciaczki to takie same śpiochy jak młody od Mateuszkowej:-)zazdroszczę ;-)

Ja małą inhaluję solą fizjologiczną gdy ma katar, potem sól do noska, odciągam fridą i smaruję maścią majerankową, na noc nasivin i jest ok :)

My na sylwestra na białą salę z picolo pod pachą i bezalkoholowym winem z Ikeii :-p:-D
 
Hej! A ja happy :) bo popijam kawkę, co prawda bezkofeinowa, ale ile radości potrafi dać człowiekowi :-)
Ja niedawno zmieniłam pediatrę, bo się przeprowadzałam i stara doktor radziła, żeby gluten wprowadzać w 5 miesiącu, a nowa żeby czekać do roku heheheh Ja sama, jako młoda mama mam sporo dylematów, a tu takie coś i bądź tu człowieku mądry. Ja zaczęłam podawać jeszcze przed pierwszą wizytą u nowej lekarz, więc przynajmniej oszczędziłam sobie łamigłówki. Daję tak jak radzą na stronie bobovity, dosypuję do mleka.

Sylwester u rodziców, a planuję kupić karmi, taka mała przyjemność na koniec roku.

Mateuszkowa, nam lekarz też Emolium poradziła na zmiany skórne. Wcześniej Oilatum smarowałam i nic nie schodziło, Emolium pomogło. Miał na twarzy takie chropowato-suche place.

Agimar, jak poradziłaś sobie z przejściem na butelkę? Miałaś jeszcze pokarm?

Anatkaa, Franek też w dzień krótko śpi, urządza sobie raczej drzemki 45 minutowe.
 
Mateuszkowa fajny link...też się pogubiłam w tym glutenie,mi pediatra też kazała podawać od 6go m-ca.

Ania moja mama mieszka na Winogradach ;-) To nie zazdroszczę tych różnych nocy :no:

Kicrym nie zazdrość,bo wszystko co dobre szybko się kończy :blink: nigdy nic nie wiadomo..

MamaFranusia miałam minimalnie,wcześniej odciągałam i mroziłam,mały przesypiał noce a rano nie był w stanie spijać wszystkiego,więc uzbierało mi się 100worków po 150ml.W listopadzie zaczęłam go odzwyczajać,przez 1tydzień dawałam mu 1x na dobę moje mleko z butli,reszta z cycka,w 2tyg 2x z butli itd pokarmu było coraz mniej a jak wypiłam piwo to 2dni i koniec...Z tym że ja od początku karmiłam,go co 2,5-3h.Nie było ciężko ;-)
 
Ostatnia edycja:
corin - no padlam, mezowi tez pokazalam! rob sesje malej modelce ;-)
mamaFranusia - my nie mamy plam chropowatych tylko suche policzki - ktorw wygladaja na suche ale nie sa suche:baffled: lekarka mowila ze to napewno nie alergia..a ma to juz od dawna..czasem znika czasem sie pojawia - teraz czesciej, bo ksieciuniowi trzeba myc buzke po kazdej kaszce, zupce, deserku a kaszka jak nieraz zaschnie to masakra ;/ zastanawiam sie nad tym emolium, ale poczekam, moze zejda..mial kiedys taka mala "gesia skorke" nad kolankiem ale teraz nie ma po niej ani sladu a nic nie uzywalam..co do drzemek u nas dluga drzemka w ciagu dnia to ok godzinna..zdarzaja sie taklie po 15-20 min..
agimar - my na mm i mowila juz ze jak skonczy 4 mc to mozna ale ja poczekalam az 5 skonczy..
malami - niestety nieszczesny vat dopadnie kazdego..to jakas msakra ze zwiekszyli vat akurat do rozmiaru 86 !!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry