reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Witajcie kochane

U nas katarek mniejszy ale bardzo malutka sie ucierpiała wczorajszej nocy nie spala od 1 do 5 rano płakała tak miała nosek zapchany i oddychac bidulka nie miała jak , dzisiejszej nocy bylo lepiej ale za to zeby ida cała para i nastepny sie pokazał to i ból dziasełek i rozwolnienie czopki poszły w ruch ale dzisiaj znacznie lepiej , za to niewyspane noce w dzien odsypia , no ona poprostu kocha spac , juz spi 2 raz w dzien i to 2 godziny

chorym maluszkom zycze szybkiego powrotu do zdrowia i to szybciutko a niejadkom zeby zaczeły szamac
 
reklama
Hej Lipcóweczki :-)

My dzisiaj robilismy za domokrążców i padam ze zmeczenia :-/ Dobrze ze niedziel zapowiada sie spokojnie.

konwalianka odkad wrocily regularne spacery nocki sa o niebo lepsze. Maluch budzi sie praktycznie raz na butle. Wiadomo ze czasem wypadnie akcja smok ale jest to znosne. Wczesniej potrafil budzic sie po kilka a nawet kilkanascie razy na smoka. Jak czesto aie budzil to szlam robic butle ale z reguly zasypial od razu po podaniu smoka.

My jemy mleko modyfikiwane i troche zageszczone. Schemacik:
Ok. 6:00 - 180ml mm
8:30 - 180ml mm
11:30 - obiadek (ze sloika)
14:00 - owoce (ze sloika)
16:00 - 180ml mm
19:20 - 180ml mm
i w nocy kolo 1:00 180ml mm

Zdrowka dla wszystkich maluszkow!
 
hej weekendowo!

U nas dzień wyjsciowy. Z mężem bylismy na wychodnym obiedzie, Szymek został z dziadkami. Trochę rozrywki i odskoczni od codziennosci. Było mi to potrzebne, naładowałam akumulatory.
Z dobrych wiadomosci - bylismy dzisiaj u ortopedy, wsio jest ok.
Apropos picia to widzę że Szymek jednak całkiem sporo wypija. Daję mu sok rozcieńczony z wodą. Po obiadku wypija ok. 150-180 ml. Ostatnio też dopija jeszcze po wieczornej kolacji - ok. 90 ml. Chociaż nie wiem czy sok na noc to dobry pomysł ale wody za nic pić nie chce.

Dzięki za odzew w sprawie harmonogramu dnia. A jak w tym wszystkim wypadają Wam drzemki - ile razy, o której i jak długo mniej więcej?

Daga gratki ząbka!

Konwalianko
buzi dla Tymcia w obite czółko :*** niestety, guzy i siniaki raczej nieuniknione... my też mamy pierwszego już za sobą

Samea, Monia, Madzia, Ememte, Zaneta, Marzenka, Sunset
buziamy :***
 
wita se niedzielnie..

Miczka u nas póki co byly trzy drzemki.. ok. 9 - 1h; 13-1h i 16-1h..ale to jest płynne, bo już widzę, ze Tymek je zmienia..
sunset, to ładnie ci się budzi.. u nas 4-5 pobudek ;/

u nas dzień a raczej noc powrotu.. buu jak jak tego nie lubię.. no ale co poradzić.. Tymek zakatarzony, nieco kaszle, no i z alergią.. do tego czekamy znowu na oznaki ospy - ech :szok:

Miłego dnia

Sto lat dla Alessandra
 
Witajcie,
u nas pobudki zaczynają się przed 7 :rofl2:
Wiecie co, łudziłam się trochę, planowałam że jak już po jakimś czasie wrócę do starej pracy, popracuję i odejdę do nowej. Ale po wczorajszych wieściach, że szef cały purpurowy przepraszam za wyrażenie ****ł każdego od sprzątaczki do do wiceprezesów czy jego zomowskiego szpiega, to mi się odechciało :happy:

U nas schemat jedzeniowy wygląda tak:
8:00 - 120-150ml mm
11:00 - 120-150 mm
14:00 - obiadek cały mały słoiczek, plus czasem deserek
17:00 - deserek
20:00 - 210ml mm i nocny sen, czasem zje w nocy kolejną dawkę 180-210 ml.
Jako że dostajemy Bebilon Pepti, to niestety żadnych kaszek mleczno-ryżowych nie możemy dawać. I któraś wspominała że musi jechać do alergologa po tych durnych zmianach. Ja np. nie muszę, idę do pediatry i proszę o receptę na mleko i bez niczego mi dają. Strasznie to wszystko takie burdelowate w tym NFZcie.

Co do drzemek to Filip śpi około 9:00,12:00 i po 15:00 i to zwykle po 30 minut każda. Po 16:00 staram się żeby do tej 20:00 wytrzymał.

Madzia, właśnie jadę do Dywit do okulisty, dla mnie jak rzut beretem, bo w Dywitach mój dom rodzinny stoi
:-D

Zdrowka dla wszystkich maluszkow!
 
Hej, raczej nie doczytam bo mały znów marud :-(
Co u nas? Musimy iść do alergologa. Wyobraźcie sobie, że pediatra nie chciała nam dać skierowania do ośrodka rehablitacyjnego...! Ale byliśmy z mężem i nie odpuściliśmy.Zreflektowała się jak mąż powiedział, że ona teraz nam nie da skierowania a za chwilę usłyszymy, że rodzce nic nie robili i zaniedbali sprawę.

100 latek dla 7- miesięczniaka Alessandra i 8- miesięczniaczki Maji :*

Zmykam do mojego 7 miesięczniaka ;-)

Aneta_85 a samych ryżowych kaszek na pepti nie dajesz? My też do tej pory dostawaliśmy receptę bez problemu a teraz tylko 2 puszki i alergolog. Na pewno nie wystarczy więc pewnie na 100% będziemy musieli kupować.
 
Ostatnia edycja:
Cześć
U nas nocka dużo lepsza od poprzednich. Mały obudził się raz na mleczko i poszedł dalej spać. Obyło się bez odciągania katarku.

Aneta 85 Moja lekarka też bez problemu daje receptę na bebilon pepti ale od nowego roku muszę płacić ok 23 zł. a wcześniej ze zniżką płaciłam 7zł więc jest spora różnica szczególnie licząc cały miesiąc. Zniżka będzie jak dostaniemy papier od alergologa, że mały faktycznie ma alergię! Do tego leki do nebulizacji też musiałam wykupić na 100% a to również dość spora różnica bo ok 60 zł. więc jak będziemy musieli te leki częściej kupować to znowu uzbiera się dosyć duża kwota. Tak jak pisałaś burdel w NFZ a pacjenci na tym cierpią. Planuję pisać pismo do NFZ-u o zwrot kosztów bo niby dlaczego mam płacić za leki i mleko które są refundowane tylko przez to że oni sobie tak nagle powymyślali a do alergologa muszę czekać tyle czasu. W sumie w ciągu tych 2 miesięcy przez to na mleko i leki wydam ok 400zł więcej niż wtedy kiedy miałąbym leki refundowane a dla mnie to dużo. Wolę za te pieniądze kupić coś dla dziecka a nie wspierać NFZ. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie ale warto spróbować
Ja czasami daję małemu kaszki kukurydziane lub ryżowe ale robione na bebilonie pepti.

Miczko. u nas zazwyczaj 2 drzemki. Ok 9 1h i ok 13 również tyle czasu i dodatkowo czasami na spacerku zaśnie i wtedy też ok 1h. Chociaż z długością tych drzemek różnie bywa bo czasami po 20 min. synek stwierdza, że jest już wyspany.

Konwalianko spokojnej podróży i zdrówka dla Tymka

Pozdrawiam niedzielnie
 
Ostatnia edycja:
Hej!

U nas nocka w miarę, "tylko"4 pobudki na smoczka, w tym jedna na jedzenie, ale nie jest źle. Czuć już u małej dwie igiełki w miejscu dolnych jedynek, ale coś powoli te zęby idą.

asica, sto lat dla Małego!

Aneta, tak jak asica Ci pisze - są kaszki ryżowe bezmleczne, które robi się na mm lub na preparacie mlekozastępczym (tak jak w naszym przypadku na Nutramigenie). Robisz mleczko normalnie na wodzie i dodajesz kaszkę. Ja kupuję mojej małej kaszkę ryżową z Bobovity z jabłkami (bardzo jej smakuje), Te kaszki sa w żółtych opakowaniach.

Miczka
, u nas drzemki w ciągu dnia różnie wyglądają, zazwyczaj są to 4 drzemki po 30-45 minut, ale czasem są 3 w tym jedna trwa np. 1h15 minut. W sumie w ciągu dnia śpi 2-3h.

żaneta,
no niestety ja Cię nie pamiętam, ale zaglądaj tu do Nas jak najczęściej i pisz co u Ciebie...


Sto latek również dla Alessandra i Mai !!!!!!!




MIŁEJ NIEDZIELI!
 
Witam wszystkich

U nas chorubsko pomału mija malutka tylko cierpi z powodu bólu zeboli ale w dzien bardzo duzo spi odsypia to co w nocy ja meczy tak ze nie jest tak tragicznie , jesli chodzi o jedzenie to łyzeczka zjada wszystko , mleczka tez za bardzo nie chce pic ale to normlne przy zabkowaniu
teraz gotuje sie obiadek i czekamy kiedy niunia sie wyspi , wczoraj potrafiła spac 4 godziny w dzien po 2 takie drzemki dlugie i na noc tez usnela bez zadnych problemow
wszystkim milej niedzieli zycze :-D
 
reklama
Witam;)
Mam chwile bo maly spi. U nas nocki standardowe maly wstaje 2 razy na mleko. Zaczyna sie stawac w lozeczku;-)
U nas jedzenie wyglada tak:
6.00-mleko 210ml z kaszka musze dodawac do smaku bo samego mleka nie chce
9.30-mleko 210ml tez z kaszka
12.30-13-duzy obiadek plus 60ml herbatki
16.00-mleko z kasza 210ml
17.30-caly deserek
19.00-mleko z kasza 210ml
polnoc tak samo mleko z kasza 180-210ml
3.00-3.30-mleko z kasza 210ml
Wstaje 5.50 najpozniej 6.10:sorry:
Miczka u nas 2 drzemki, pierwsza przed 11 i spi 30min kolejna 15-16 tez 30 min i na tym koniec. Troche malo godz ale co poradze:sorry:
Aneta sa kaszki ktore mozna dawac z bebilonem pepti, ja kiedys dawalam sa bez mleka(zolte z bobovity)moj je caly czas malinowe
Monia fakt spory jest, niecale 2 tyg temu mial 9100 a teraz blisko 9400 ale dlugi jest jakies 78 cm
 
Do góry