reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

anp, to mu podawaj wodę albo herbatke jak sie w nocy obudzi, to może zrezygnuje z pobudki po jakims czasie.. ja karmię w nocy od samego początku, nie ma dnia, żeby sie nie obudzila na cycka w nocy, nawet jak na wieczór zje mleczko z kaszką..juz sie przyzwyczaiłam do tego..
 
reklama
ja tez sie przyzwyczailam przez ostatnie pare miesiecy ale razem z noca je 6 razy a powienien w tym wieku 5 z tego co wiem-jesli jest na mm.Niestety wody to wogole nie chce ,herbatki czasami pare lyków dopóki nie zorientuje sie ze ma inny smak niz mleko,soczki-uwielbia ale daje mu troszke w dzien bo tego za duzo nie moze.
 
anp, nie patrz na to co "powinien".. to sa usrednione normy, każde dziecko je inaczej, tak samo jak dorosły człowiek ma swoje indywidualne potrzeby..widocznie potrzebuje tyle jedzonka, z czasem zacznie przesypiać całe noce, ale ja dopoki dziecko woła o jedzenie w nocy to nie moglabym odmawiać, tylko dlatego że "nie powinno" a je juz coś innego niż mleko?
 
anp - ale moze potrzebuje wiecej mleczka ? kazde dziecko jest przeciez inne a te opisy na mlekach to taka srednia.. ile wypija ci ml na dobe? liczylas? moj je 4 razy mleko ale przez to ze nie je w nocy
 
anp, to nie duzo wcale je.. jeśli juz trzymać się tego co na mleku piszą to u mnie jest, że po 4 miesiącu dziecka wypija 210ml mleczka... jak on pije 150ml to może poprostu woli mniej a cześciej.. nie patrz na to, tylko posłuchaj intuicji, przecież nie będziesz go glodzić:)
 
anp - u nas jest tak:
8.00 - 8.20 - ok 120 ml mm ( robie 180 ml )
10.30 - 11.00 - 180 ml mm + 4 miarki kaszki bezmlecznej
13.30 - 14.00 - obiadek/zupka ok 100-120 gr, chyba ze jakas nowosc to pol sloiczka, popijamy soczkiem lub herbatka ok 40 ml
16.00 - deserek - zazwyczaj 1/2 sloiczka
17.00 - 180 ml mm ( roznie zjada czasem ok 150 ml )
20.00- 20.30 - 210 mm + 6 miarek kleiku kukurydzianego

oczywiscie zdarzaja sie czasem poslizgi i czasem deserek wypada z dnia ale bardzo rzadko

dodi - masz racje moze woli czesciej a mniej :) na moim mleku jest max porcja 180 ml na 5-6 mc a moj zjada czasem 110 ml - tyle co w 1-2 mc zycia a czasem zjada 210 ml i mu malo!
 
ja tez uważam, ze nie ma co patrzeć "na wytyczne", moje dziecko je i 10 razy! i mi nie przeszło przez myśl aby mu cokolwiek zabierać z posiłkow.. spanie nocne? nie wiem co to, bo budzi się 4 razy a czasem i częściej! wiec nie ma co przesadzac..
 
oki,to nie bede juz o tym myslec,a Wasze pociechy jedza kaszke i obidki itd czy sa na mleku??

to chyba jednak nie je tak duzo,bo lekarz mi powiedzial ze w nocy nie dawac mu jesc,no ale tutaj calkiem inaczej wychowuja dzieci
,wiec nie bede go sluchac a na nastepnej wizycie powiem ze nie je w nocy,w sumie to nie jego sprawa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
konwalianka - masz racje ale twoj je cyca :) ( nie myle sie? ) i dlatego a dzieci na mm - trzeba chyba troche bardziej pilnowac, bo wiesz ile zjadaja..
anp - zaufaj sobie jako mama przeciez wiesz co jest dobre dla twojego malenstwa :)

my uciekamy na kaszke i na spacerek..
 
Do góry