reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Marzenko, widocznoie to taki egzemplarz. Ja Sebkowi gotowalam, przecieralam itp a mimo to nie chcial jesc. Do dnia dzisiejszego np nie wie jak smakuje pasztet, musztarda, bigos i jeszcze kilka innych potraw. Poprostu nie chce tego nawet skosztowac. Aga była słoiczkowa i dla odmiany ona je wszystko, wiec wcale nie jest powiedziane ze ten chlopak z twojej rodziny jest taki bo byl sloiczkowy :-)

Ewa wstała wiec na szybko machnełam jej zdjęcie z "nowa" grzywką :-) Nie jest krzywa czylko czesc sie jej podwinela. (Grzywa a'la Kaszpirowski ;-) )
 
reklama
Corin pewnie masz racjezze to taki egzemplarz , ale wiesz tez wychowalam juz 2 dzieci i jakos bez tych słoiczków sie obeszłam po za tym finansowo u mnie krucho bardzo i nie stac mnie na nie wole jej sama cos upichcic i taniej mnie to wyjdzie
Ewcia jest przecudowna
 
corin Ewa wyglada swietnie :-)

marzenko - jak to sie mówi - kazdy orze jak moze :-)ja na razie jeszcze kupuje małemu słoiczki ale po nowym roku z wielu rzeczy bedzie trzeba zrezygnowac i bede szukała tanszych rozwiazan, zeby tak w totka wygrac...;-) podzielila bym sie z Toba :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Corin - bossska!!!!! A nawet jakby krzywa była to i tak nie widać ;-) :-p I zgadzam się co do słoiczków - nie raz nie dwa lepiej jest podać słoiczek, niż poświęcić czas na gotowanie zupki, z której maluszek zje 3 łyżeczki.....
Spóźnione buziaki dla Ewuni z okazji skończenia 4 miesięcy :-)

Milunia dostaje czasem mleczko MM, jak mnie nie ma, czasem wieczorem, do tej pory dawałam jej Enfamil, ale w sobote kupiłam NAN i to pije, nawet chętnie, bo jest słodsze, ale dziś zrobiła taaaką brzydką kupę, kwaśną.....nie wiem czy to po tym mleku, czy po moich wczorajszych orzeszkach.....:-:)zawstydzona/y: Oby to nie była alergia.......:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Konwalijka - buziaki dla Tymusia!! 5 miesięcy! Ale to mięło.....
 
Ostatnia edycja:
witam

sto lat nasz kochany Tymusiu !!!

corin rewelacja wygląda pięknie nasz mały buszmenik :)
co do metody mnie też przekonuje więc poczekam do 6 miesiąca.

marzena
co do karmienia słoikami nie mam z tym problemów czasem robię zupki czasem kupuję .... ale tak naprawdę czy wiemy jakie składniki kupujemy na zrobienie własnej zupki ??? czy producenci piszą prawdę na etykietach ?... moim zdaniem równowaga i dystans wystarczą :tak:

monia witaj

em ka kupka raczej po biszkopcie po owocach nie powinna być

kkasiulka co u ciebie jak dziewczynki? jak się czujesz?
 
Cześć
Dzisiaj mam wyniki kupki małego. Jestem ciekawa czy te badania coś wykażą.
Wydaje mi się , że ta krew i śluz w kupce to przez alergie tylko nie mam pojęcia na co. wrrrr
Ta metoda BLW bardzo ciekawa. Ja dałam małemu kilka razy jabłuszko ze słoiczka które mu smakowało ale ze względu na te kupki przestałam mu dawać.
Jak będę chciała rozszerzyć mu dietę to zastanowię się nad tą metodą.
 
Witam i ja porannie:)
Corin jakoś niedawno chyba em_ka też tą stronę wrzuciła... :) Ja to bym się trochę bała przede wszystkim tego, że nie mam gdzie sprawdzonych warzyw czy owoców kupić i głównie dlatego wolę te ze słoiczków na początek. No i to, że ze względu na małą wagę Wiki to już ponad 3 tygodnie ją dokarmiam, i raczej za mała jest na stałe pokarmy jeszcze... Ale też nie mam zamiaru wiecznie na słoiczkach siedzieć... więc jak już będzie bliżej roczku to może coś z tej metody da się wyciągnąć...
em_ka nie wiem jak to z owocami bo ja od marchewki zaczynałam i zdziwiłam się jak zobaczyłam kupkę wyglądającą jak zawartość słoiczka... i od razu zmniejszyła się częstotliwość kupek... niedługo potem doszły owoce i generalnie jak wcześniej kupka była dość rzadka i żółtawa jak u noworodka i była po kilka (prawie przy każdym karmieniu) razy dziennie to odkąd mała dostaje inne produkty to kupka już jest dość gęsta i już 1, max 2 dziennie (to jak nie skończy zrobić a ja pieluchę zmienię raczej) a czasem cały dzień nie ma i dopiero następnego... no i wspomnę jeszcze o zmianie zapachu kupki.... oj daje teraz czadu;)
monia witamy:)
konwalianka 100 lat:)
 
Ostatnia edycja:
Poza tym nocka straszna,
Nakarmiłam go o 19, 21, 22 i od 3 co pół godziny!!
Wydaje mi się że przestaje się najadać moim mlekiem.
Chyba zacznę podawać na noc kaszkę ale zacznę chyba od Sinlac
 
Basieniak, jesli emka wrzucala, to musialam przeoczyc.
Marzenko, przeciez sloiczki to nie obowiazek ;-) ja caly czas zamierzalam laczyc sloiczki z gotowaniem, czyli gotowanie w domu, jesli brak czasu z jakichkolwiek powodow to sloiczek i na wyjazdach sloiczek, ale teraz jak znalazlam info o tej metodzie, to jesli sie sprawdzi u nas, to bede ja stosowac
 
reklama
Corin, córeczka śliczniusia z taką grzyweczką :-D Moja mała to nie wiem kiedy będzie mieć taką fryzurkę, bo na razie włosków mało :-)
Widzę, że już rozszerzasz Niuni dietę. Ja zamiaruję w następnym tyg. po konsultacji z lekarzem na szczepieniu.

Dziewczyny, mam do Was pytanko (do mam, które butlą karmią) - przepraszam, nie wiem, które z Was są "butelkowe":-) Nie nadrobiłam jeszcze tego :-D:-D:-D
Moja córcia je Nutramigen 1, od urodzenia jest na sztucznym mleczku, niestety nie miałam pokarmu po cesarce. To jest jej 4 mleczko. Pierwsze NAN HA, potem Bebilon Pepti - ze względu na alergię pokarmową, później Bebilon Comfort (normalne mleko mod. - próba zmiany), no i później Nutramigen (mala po Pepti robiła zielone jak szpinak kupy). Za opakowaniu zalecone jest w tym wieku ok. 900 ml na dobę, a moja Kinga je ok 600-750 ml. Czy to nie za mało?
I czy mogę sama bez konsultacji z lekarzem spróbowac jej z powrotem zmienić na normalne mleko modyfikowane ( Nutramigen to preparat mlekozastępczy).
 
Ostatnia edycja:
Do góry