reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Emi a moze zacznij podawac po troche zupki juz sama nie wiem co doradzic przeraza mnie to ze dziecko nie chce jesc , moja klaudia tez ostatnio je duzo mniej jak wczesniej , wypija czasem 100 ml a czasem 40 w nocy to 120 , ale juz jej daje kaszki yzeczka i waniliowa jej najbardziej pasuje wcina tak jej smakuje daje jej raz dziennie ta kaszke ,
Z tego co mi lekarka mówiła to dziecko od wagi urodzeniowej powinno do 5 miesiaca przybierac 700 gram na miesiac u ciebie chyba jest za mało , bo u mnie klaudia ma kilo nadwagi według tych obliczen tylko po niej nie widac bo jest duza tzn długa
 
reklama
Magia Marzenka dziękiuję. Wiem, ze moge napisac o umorzenie odsetek ale nie wiem czym to umotywować bo to przecież US i mają moje zeznania podatkowe to z trudną sytuacją za bardzo nie wyjdzie:sorry:Chociaz pewnie wszystko będzie zalezało od kwoty.
Magia swoją droga to mogłabym o tym książkę napisac albo lepiej telenowelę nakręcić. Strasznie chciałam zamknąc za sobą drzwi a one kurcze ciągle się otwierają:no:
Emi moja Mila z butli nie wyciąga więcej niż 80 a potem moge jeszcze wciskac w nią co chwilę po 10, 20 ml ale rzadko zjada coś jeszcze.Za to jak zrobię jej z tego kaszkę to wcina wszystko. Więc najpierw daję jej mleko a na tym co nie zje robię kaszkę i karmię łyżeczką. W dzien cyca ona do buzi nie bierze więc i tak na laktatorze jadę. W nocy natomiast ssie z cyca i tu nic nie poradzę ile zje tyle ma.
Dzięki za kciuki dziewczyny. Mamy to szczeoienie późno i już sobie wyobrażam koncert bop Mila o 18 często juz pada na noc.
Maqnio idę polukac właśnie.**** dla was
Wydrusia dzięki****
 
Moje dziecko śpi już 3 godziny i 50 minut, hmm... coś czuję, że jak się obudzi, wykąpiemy go i zje, to jeszcze troszkę poszaleje, heh;) Ale co tam, niech szaleje! Jak był na OIOM-ie, to siedziałam przy tym inkubatorku i powiedziałam mu, że może być super łobuzem, byle tylko był zdrowy, więc teraz niech psoci ile wlezie;) Chociaż, jak do tej pory, jest baaaardzo grzeczny, Aniołek mój:)
 
psotko kochana, muszę przyznać że się poryczałam jak czytałam o wizycie u kardio. Ja miałam szparę międzyprzedsionkową. Z początku 5 mm a przy operacji okazało się 2,5cm. Niedomykalność to powikłanie po operacji - tak to ujął jeden z kardiologów.

Rany, ale jestem przerażona! Dziś pierwsza kupa zielono - czarna ale to chyba po żelazie, które mały bierze. ALe druga - grudki mleka, śluz i krew. Jutro oczywiście idę do lekarza ale już sama nie wiem co to może być:-(
 
Marzena muszę się zastanowić z tym jedzeniem. Najpierw chce zobaczyć czy to faktycznie nie są ząbki. Dotychczas przybierała mało ale w granicach normy, teraz tak kiepsko. Zobaczę po tym tygodniu i jak co to pomyślę właśnie o zupkach albo kaszce
Asica czarna kupa to pewnie po żelazie ale ta krew? koniecznie trzeba z lekarzem porozmawiać. Mam nadzieję że to nic takiego

Miłej nocy!
 
emi ale przecież ta waga to jak nic 25 centyl i z tego co kiedyś pisałaś wcześniej też mała była w 25 centylu więc mi się wydaje, że jest ok. Nam lekarz mówi, że ważne, żeby nie było gwałtownych spadków na tej siatce centylowej. Nie da się określić jasno ile w miesiąc mają przybierać maleństwa bo każde jest inne jak i każdy dorosły jest inny i zupełnie inaczej waży... Myślę, że jak najbardziej możesz spróbować dokarmić małą kaszką jak Wisienka na przykład ale ja bym z piersi nie rezygnowała na twoim miejscu bo to nie jest taka mała waga... A o czas jedzenia jak już kiedyś pisałam tym bardziej bym się nie martwiła bo z tym różnie bywa, i tego to ci zazdroszczę bo moja mała je przez godzinę i i tak waży mniej niż twoja. Startowała dokładnie z taką samą wagą a jak była 3 dni młodsza od twojej malutkiej to ważyła 5220 i to była już waga która powodowała radość i była super bo wcześniej spadła do 10 centyla a tu już znowu był prawie 25. Za to po tamtym ważeniu sprawa się pogorszyła bo w kolejny miesiąc przybrała tylko 240g ale teraz ważę ją co tydzień i już znowu jest lepiej. Nie wiem jak często karmisz ją w nocy ale możesz jeszcze spróbować częściej to robić (bo moja potrafiła mieć 7 godzin przerwy). Więc nie martw się tym za bardzo bo na prawdę nie jest źle...
 
witam wieczornie
znowu nadrukowałyście drukareczki wstrętne:-D
Dziób - przykro czytać o Waszych problemach.. mężczyźni czasem żyją jakby w alternatywnym świecie..zupełnie nie widzą problemów..
wisienko - głowa do góry, może nie będzie tak źle, tulę
emi - oby malutka zaczęła jeść by mama już się nie martwiła..
Anula, współczuje..naprawdę..nie wiem co faceci sobie myślą.. pomoc domową sobie znalazł? nie wiem co poradzić w takiej sytuacji
Marzenka, oby naczyniak współpracował i nie bylo z nim żadnych komplikacji.. Tymuś też ma na karku pod włoskami, ale u nas się zmniejszył..
Magia, cieszę się, że jesteście na prostej i Staś tak pięknie się broni przed choróbskami..
psotka, może Dawidek pokaże rózki jak dorośnie- hihi

u rodziców wogóle nie mam na nic czasu a już najmniej na komputer.. za wszystkie wizyty trzymam kciuki, za szczepienia też, a chorowitkom - szybkiego powrotu do zdrowia..

aa miałam się pytać - mały ma na dolnej powiece malutką czerwoną krostkę - czy to może być jęczmień?
sama już nie wiem..

a i mój spryciarz dzisiaj sam z pozycji półleżącej się podniósł do siadu, przy czym od razu poleciał w przód, ale sam fakt, że się już na tyle podniósł :szok:
kupiłam też nakładkę na palec masującą- myjącą pierwsze ząbki i polecam - na obolałe dziąsła rewelacja..

kolorowych!
 
reklama
Do góry