reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

reklama
Martula pisz do Nas jak najczęsciej, a my wszystkie jak jeden mąż staniemy na głowie, żeby dac Ci odrobinę wytchnienia, słowa wsparcia i otuchy. Mam rację Mamuski?

a tak z innej ebczki. Mam do obgadania trzy sprawy. Pomożecie?
1. Ja ostatnio jestem taka jakas mega wzruszająca się. hormony mi szaleja i popłakuje sobie po 3 razy na dzień. Na reklamach o dzieciach, na filmach o dzieciach, a jak juz widze jakąś scenę z maluszkami i ich mamami to wyję. Mama nadzieje ze nie jestem odosobniona:) Któras też tak ma?
2. Odebrałam ostatnio wyniki krwi i moczu. no i wyniki moczu sa kiepskie. Przede wszystkim martwi mnie sporo podwyższona liczba erytrocytów. Czy możecie mi poradzic co ja mam o tym mysleć? bo oczywiście naczytałam sie w necie i teraz mam stracha.
3. Słuchajcie Kochane kiedy mozna pierwszy raz poczuc ruchy maluszka? Jedni mówia,że ok 20 tygodni, inni, ze prędzej, jeszcze inni, że to zalezy od budowy ciała i ilości tłuszczyku. Z niecierpliwością czekam na Wasze posty:)
 
Dziewczyny, czy będąc w ciąży możemy brać jakieś słabsze leki przeciwbólowe - apap czy panadol? Znowu bardzo boli mnie głowa, nie do wytrzymania!
 
morgenrood a kiedy sie o tym dowiedzialas, bo chyba nie wiedzialas od samego poczatku? SUPERANCKO, gratuluje podwujnie wiec :-D mi na pierwszym USG pytal czy nie mialam blizniakow i sie tak wlepial w ten ekran, pozniej widzialam tylko jedno dziecię wiec chybaq jest to nie mozliwe. A jak bylo u Ciebie? jeszcze raz gratuluje ^^ no to mamy jajko niespodzianke z dwiema niespodziankami :-D
a mam pytanko, jest mozliwosc taka ze na pierwszych USG nie widac ze jest ciaza blizniacza? mowie tu o 7tc i 9tc.


DZiekuje wszystkim za gratulacje:-) dalej jestem w szoku i nie mam pojecia jak sobie poradzimy z dwojka naraz, ale glowa do gory. u mnie w rodzinie byly juz dwa przypadki w rodzinie blizniakow, przez swieta zartowalam sobie z rodzina zobaczycie beda blizniaki i wykrakalam. Dowiedzialam sie wczoraj po pierwszym usg i jak kobieta powiedziala ze poszuka czy oby napewno ''tylko'' dwa to omalo co nie upadlam na podloge.... napewno sa dwujajowe czyli nie beda podobne do siebie, teraz jestem ciekawa plci ale znowu mam przeczucie ze beda 2 chlopaki :)
mysle ze lekarz powinien juz zauwazyc ciaze blizniacza we wczesnym okresie chociaz czasami niespodzianki sie zdazaja :)
 
Hej!
Melduję się po wczorajszej wizycie na usg genetycznym. Mój maluszek zdrowiutki, serduszko miarowo bije - 155 uderzeń na minutę, przezierność karkowa - 1,0mm :) wiercił się i machał rączkami. Pan dr powiedział, że wszytko jest w porządku. Termin wg usg mam na 22 lipca :)

morgenrood , gratuluję bliźniaków :) ale podwójna radość!!!
 
morgenrood no tak, ja sobie pomyslalam ze pozno dosyc mialas to pierwsze USG ale z drugiej strony to ja w pl chodzilam prywatnie wiec mialam za kazdym razem zdjatko zrobione, ale gdybym byla tutaj to tez by mi zrobili w 12tc. Ale heca serio :-D a jak sobie poradzicie? mysle ze nie macie innego wyboru, ostatnio ogladalam cos o 5 raczkach, wiec nie bedziesz w az tak tragicznej sytuacji :-D a jaka w ogole byla reakcja twojego meza? zszokowany czy bardziej na spokojnie to przyjal? pozdrawiam :-)
 
Ostatnia edycja:
katerina spokojnie mozesz brac zwykły apap
morgenrood gratujacje fanie blizniaki na pewno duzo pracy przed toba ale dzieciaczki beda sie bawic razem, mam kolezanke w pracy ma blizniaczki dwujajowe, kazda inna z wygladu i z charakteru
ek_ka moja kuzynka w poznej ciazy dowiedziala sie o blizniakach bo cały czas byly tak ulozone ze jeden zasłanial drugiego no i serduszka miarowo rowno biły, ale te dzieciaczki maja juz po 20 lat i tak sobie mysle ze teraz sprzet jest zdecydowanie lepszy
 
dziewczyny co do tentna naszych pociech, był kiedys temat ze u dziewczynek serduszko bije szybciej, sprawdzilam dzisiaj po debacie z siostra i moja juz 4-letnia Asia miala tento ponizej 150/min, 128, 144 jak patrzyłam na usg, wiec ta teoria co do płci niekoniecznie musi sie sprawdzic, zreszta moj lekarz jak mu powiedzialam a raczej zapytałam to sie tylko lekko usmiechna
 
reklama
gon1a z tego co dziewczyny pisaly, te ktore maja np 2. dzieci, to wszystkie mity diabli biora. Ani to ze dziewczynka zabiera mamie urode, ani to ze chlopcy sa nizej ulozeni, ani o tetnie sie nie sprawdza. Mozesz miec czasami szczescie i bedzie zbieg okolicznosci, ale ja raczej wole poczekac na okreslenie plci przez USG niz czytac jakies zabobony. I chyba jednak moge polegac tez na swojej intuicji ze bedzie dziewczynka :-D
 
Do góry