reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Veronique dzieki za uspokojenie, chcialabym miec w rodzinie kogos kto sie zna na medycynie, zawsze mozna sie z ta osoba skonsultowac w razie potrzeby. Niestety mam w rodzinie jedynie kuzyna, ktory weterynarie skonczyl :-D jakby nie bylo podoble leki sie zwierzakom daje, czesto sie go kuzynka radzila co ma brac na rozne bole :-D

Danuska ja bym sie tam nacieciom nie sprzeciwiala w ogole. Ze sprawozdania mojej przyjaciolki ktora rodzila prawie 2 lata temu wiem, ze przy bolach partych nawet go nie poczujesz a ulatwia przyjscie dziecka na swiat, wiec skoro juz tak sie poswiecamy, tracimy cale sily na ten porod, to czym jest takie male naciecie :p rozerwana rana gorzej sie podobno zrasta, sa z nia wieksze problemy, a naciecie ci pieknie zahaftuja twoim imieniem i juz :-D

emkamek no wlasnie wydawalo mi sie ze lepiej wyciagnac ten kolczyk w momencie gdy zaczyna rosnac brzuszek. Ja ryzykowac nie bede, nie wiem jaka mam skore, wiec jesli mi zarosnie dziurka to najwyzej pozniej przebije ponownie.

Ja gdy mialam 11 lat dostalam pokleszczowego zapalenia opon mozgowych, robili mi 2 razy punkcje czyli pobierali plyn rdzeniowo-kregowy z kregoslupa. Jesli tak wyglada znieczujenie ZO to nie boli, z tym ze nie moglam sie przy tym poryszyc ani centymetra bo moze dojsc do uszkodzenia nerwa i paralizu ciala. Czulam jedynie taki prad przechodzacy przez cale cialo, dziwne uczucie. Ja chyba jednak w ostatecznosci sie zdecyduje na to znieczulenie. W koncu jestem silna kobieta co nie? :-D
 
reklama
Dodi ja się na tym zupełnie nie znam, ale wpisałam w google "za duża przezierność" i na innych forach dziewczyny piszą że to jeszcze niczym nie przesądza. Piszą że w wielu przypadkach wszystko kończy się dobrze. Poczytaj sobie to może się trochę uspokoisz. Trzymam kciuki za jutrzejsze badania. A gdzie w gdańsku bedziesz robic?
 
Mam jechać na ul. Rajską 10, Invicta, tak chyba nazywa sie to laboratorium.. Wiem że to jeszcze o niczym nie przesądza ale i tak jestem przerazona.. nie moge sie uspokoic jak o tym mysle.. dobrze ze tak szybko mozna tam jechac i to zrobic bo hcyba bym zwariowała
 
Mam 23 lata. Chodze do lekarza prywatnie i on zawsze miedzy 11 a 13 tyg robi badanie genetyczne na przezierność karkową, powiedział że jest powiększona i skierował mnie na badanie własnie do Invicty. Jutro tam jadę, wtedy oni prześla wyniki do mojego lekarza, mówil ze w ciagu dwoch dni powinny byc i wtedy musze iśc do niego i on wykona jeszcze jakies badanie ktore kosztuje 250 zł. Chciałabym przespac te dni i mieć to juz za soba. Oby wszystko było dobrze..:(
 
Ja na poczatku mieszkalam w Londynie, pozniej Hatfield (UK)a teraz Holandia (Someren). Moje doswiadczenia z Anglii- falszywi ludzie ale i Ci dobrzy tez sie znajda :) Holandia- bardzo duza roznica- czuje sie tu jak w domku, tz PL :)

Witam wszystkie nowe mamuski :)

Martwilam sie ze mi brzuchola nie widac a tu od wczoraj wywalilo mi jakbym byla w 4 mcu, musze isc na zakupy i zakupic cos w co sie bede miescic :)

hehehe, tak, tak, co jak co ale Angole do serdecznych i bezinteresownych nacji napewno nie naleza. Holenrzy faktycznie sa zupelnie inni - bardzo otwarci i besposredni. A najsmieszniejsze jest to, ze wielu z nich twierdzi, ze sa podobni do Anglikow... ciekawe to wszystko.

Pozdrawiam cieplutko wszystkie rosnace brzuszki na calym swiecie :o)
 
Danuska, ja rodzilam w UK, tutaj nie robi sie rutynowych naciec, w moim przypadku na szczescie;-)

Tu jest fajny artykul Boję się porodu - BabyBoom no i po przeczytaniu przypomnialo mi sie, ze tez krzyczalam i to mi bardzo pomagalo:tak:

A jak jest ze znieczuleniem w UK? Czeka mnie tu pierwszy porod i mam nadzieje, ze to bedzie po ludzku, ze znieczuleniem ;-)
 
dodi nie martw się kochana; na pewno wszystko będzie dobrze a że lekarz czujny i szybko reaguje plus mu się należy. Trzymam kciuki za pomyslny wynik jutrzejszego badania. Jutro już będziesz znała wyniki?

Ja rodziłam naturalnie za pierwszym razem, tyle że poród wywoływali bo młody się nie spieszył.
Żadnego znieczulenia nie dostawałam bo w szpitalu, którym rodziłam zo nie praktykują - ot rodzić po ludzku.
Strasznie nie było, długo się z bólami nie męczyłam. Do przyjemnych rzeczy to nie należy, pierwsze przytulenie maleństwa rekompensuje wiele. Szycie było koszmarem, pierwsze posiedzenie na K. też; przez dłuższy czas nie mogłam siedzieć normalnie. Do tej pory mam dyskomfort.
Gdyby mi ktoś zaproponował cesarkę to chętnie bym się zgodziła.
W szpitalu kobiety po cc, po powrocie na sale ogólne lepiej funkcjonowały ode mnie.
Opinie znajomych, które rodziły raz przez cc i raz naturalnie mówią zgodnie, że po cc szybciej do siebie doszły; najgorsza pierwsza doba po porodzie bo musisz leżeć plackiem i najgorsze pierwsze wstanie a potem tylko lepiej.
Ale to oczywiście opinie subiektywne.
 
a ja dzis po wiyzcie u gina, jak na razie jest wszystko ok, dzidzia ma juz 4,5 cm, serduszko bije, fasolinek jest bardzo ruchliwy, na tyle ze byl problem ze zmierzeniem przeziernosci jest ok na tyle na ile udalo sie ginowi pomierxzyc, a to sie zle przekrecil, a to odbijal sie jAK szalony, zdjatko wkleje poxniej nie mam skanera w domciu.
serduszko bije 160 wiec moze bedzie dziewczynka???
Vernigue mnie na samym poczatku bolal brzuch tak jak na miesiaczke samym dolem, odkad zwolnilam tzn poszlam na zwolnienie i wiecej odpoczywam jest ok
 
reklama
Wynik będę znała pewnie w poniedziałek lub wtorek, bo oni przesyłają wyniki do mojego lekarza..a trwa to około 2 dni.
Moja kruszynka ma już CRL 5,1 cm (od glowki do pupy) a przezierność wynosi 2,3mm.. czytam różne artykuły i wątki o tym, ale nie mozna dokładnie strwiedzić czy to ok czy juz nie, bo to zależy od wielu czynników.. trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze :-(
 
Do góry