reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

reklama
paulina pro - ale się ubawiłam twoją historią :-D:-D biedni ci nasi mężowie.

Kkasiulka
- "odmaciczne zwiotczenie mózgu" :-D:-D:-D trafna diagnoza, niestety też mnie dopadło, ale jak mówisz że mija to nie jest tak źle. Hehe chociaż czytałam że potem pierwsze 3 msce po porodzie w związku z brakiem snu też mają coś z odmóżdzenia. :-D:-D:-D

Corin - to anioł nie mąż :-), ale biedny się przestraszył pewnie ;-)

Ja mojego ostatnio w nocy męczyłam przez moją bezsenność. Strasznie mnie denerwowało że on śpi a ja nie :p Było ok 2-3, bedze M i mówię że musi wstać i coś zrobić bo ja sobie nie radzę, oczywiście prawie się poryczałam... tłumacząc że musi mnie uspać albo nie spać razem ze mną. M. wstaje o 5 do pracy, wiec przytulił i generalnie zbagatelizował moje nocne rozterki. :szok: Obraziłam się. (Teraz oczywiście mu się nie dziwię.:-D:-D:-D:-D)

Biedroneczka, Mamucica witamy :D

Wisieńka - trzymam kciuki za wizytę :-) hehe z mdłościami mam to samo, czuje to caały dzień. Czasem wydaje mi się ż
e jestem głodna a okazuje się że nic nie moge przełknąć. Mąż nawet mówi że ostatnio schudłam trochę.
 
Biedroneczka - spróbuj korę dębu. Kupuje się ją w sklepach zielarskich, trzeba gotować, zaparzyć i płukać. Nie jest taka najgorsza....A Tantum Verde? Zapytaj w aptece, ale to ma miejscowe działanie, nie powinno zaszkodzić
 
Dziewczyny powiedzcie jak waszym zdaniem jest z tym farbowaniem włosów w pierwszym trymestrze? Kurczę już się źle czuje z odrostami, bo farbuje co około miesiąc no i teraz wypada że powinnam. Czytam na różnych stronach i zdania są mocno podzielone, na forach to wiadomo, ale też wypowiedzi gin są sprzeczne. Chcę się zapytać mojego gina ale ciekawa jestem co wy o tym myślicie?
 
Dziewczyny powiedzcie jak waszym zdaniem jest z tym farbowaniem włosów w pierwszym trymestrze? Kurczę już się źle czuje z odrostami, bo farbuje co około miesiąc no i teraz wypada że powinnam. Czytam na różnych stronach i zdania są mocno podzielone, na forach to wiadomo, ale też wypowiedzi gin są sprzeczne. Chcę się zapytać mojego gina ale ciekawa jestem co wy o tym myślicie?
Z tego co wiem nie ma przeciwskazań jedynie co to brzydki zapach farby który może wywołac dodatkowe mdłosci...
 
Gdzieś przeczytałam że wdychanie amoniaku może zaszkodzić, ja farbuje sama domu to cieżko nie wdychać. Jeszcze czytałam że jakieś substancje przenikają przez skórę głowy ale w to nie wierzę.
 
No w skóre głowy moze coś wchłonąć jeli farba ma bezpośredni kontakt ze skórą ale jeśli Ja i większość kobiet robi na folie więc kontaktu nie ma.A poza tym jeśli nawet coś to dookoła tyle mamy chemi,że to się w głowie nie mieści gdzieś wyczytałam że nawet kremy do twarzy moją szkodzić w ciąży...:szok: a perfumy...antyperspiranty.... :-D to też chemia a stosujemy i się nie zastanawiamy
 
reklama
Wpadłam wam tylko serdecznie pogratulować, podziękować za wspomnienia, które wracają co roku jak tworzą się wątki dzieciaczków lipcowych. Wytrwałości radości z ciąży, jak najmniej przykrych objawów. Nadmienię,że szybko po porodzie się za nimi tęskni.

Co do włosów.. nie farbowałam, ale po "stracie" miałam świra. Moja koleżanka jest fryzjerką, niską w dodatku, w zawodzie do 9 miesiąca pracowała, nawdychała się niejednej farby i nie tylko. Dzieciątko zdrowe , ma już 1.5 roku. Sama też włosy miała farbowane.
Kremy z Vit A, tak, pamiętam jak dziewczyny pisały o takich różnościach. Postępowałyśmy różnie, a wszystkie dzieci są całe i zdrowe.
 
Do góry