reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

reklama
Elu, to fajnie - jesteśmy na tym samym etapie ;)
Anulko, 3mam za Was kciuki. Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze - jak lekarz potwierdzi już oficjalnie ciążę to odrazu musi założyć kartę, prawda? Wolę się dopytać, bo wg mnie powinien, ale nie wszyscy tak robią. Pytam dlatego, że mojej koleżance założył dop. po 2 czy 3 wizycie.
Tak jeśli potwierdzi ciąze tzn zobaczy bijace serduszko wtedy zakłada kartę ciąży ..ja juz mam;-)
danuska ja tez cos ostatnio do niczego nie mam weny:baffled: .....trzymam kciuki za czwartkową wizytę
 
Witajcie przyszłe mamusie:-) z wielką checią pragne do Was dołączyć...planowany termin porodu to 1 lipiec.Mam nadzieje że miło spędzimy nadchodzące miesiące.Oczywiśce ogromne gratulacje dla Was wszystkich:-)
 
zuzu serduszko widać juz w 6 tyg ... ja miałam 6t2d i biło[/QUOTE]

czyli ok 7tc bo weszłaś w 7dmy... ehehe ;-) mi karte założył w ostatni piątek czyli od @ 8 tydz a niby 6 ech te terminy..... ja jak bede robiła usg to od @ bedzie 10 tc a wg wieku ciązy 8 mam nadzieje ze też ujrze maleńkiego skarba...

Anulka koniecznie daj cynka! i zdjecie usg!!!
 
Ostatnia edycja:
I mam teraz dylemat pomóżcie mi. Chodze od dawna do gina zaufany ale nie jest z mojego miasta. Ufam mu, lecz jeśli chodzi o poród to on juz tym się nie zajmuje pracuje w szpitalu ale jak ja bym rodziła to w innym i on dzwonił by do położnej z innego szpitala i tam bym była... i teraz mam mętlik bo sisier mi mówi ze to tak lipa jak on nie pracuje w tym szpitalu co bym rodziła... i ze nikt się mną dobrze nie zajmie.... kurcze co mam robić zminić gina?? bopje sie teraz ..... i glupio mi w stosunku do starego.....
a i dodam ze to nie w moim mieście..... ten szpital i gon też...
 
Zuzu, miałam ten sam dylemat, ginkę od kilku lat, ale przyjmuje tylko prywatnie. No i jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży - zmieniłam lekarza, niestety. Zrobiłam porządny wywiad i wybrałam lekarza, który u nas w szpitalu cieszy się nieposzlakowaną opinią, chodzę do niego prywatnie. Już nawet nie chodzi, że on będzie przy porodzie, ale jakby jakieś komplikacje w ciąży (patologia ciąży - odpukać) to myślę, że jeden tel i jestem u niego na oddziale. Wiem, że to nie elegancko tak załatwiać sprawy, ale Hipek jest dla mnie najważniejszy, a że mam problemy ze zdrowiem to wolę dmuchać na zimne.
Nie wiem, czy Ci doradziłam, zrobisz jak zechcesz. Wiesz, jak wszystko ma być dobrze, to z każdym ginem będzie.
 
Ja juz nie wiem jak wy liczycie te tygodnie. Wiem,że mój gin liczy pełne, czyli zakonczone. Zresztą zapytam się jak pójdziemy we wtorek , on odpowiada na wszystkie pytania bardzo konkretnie. U mnie dziś 7t2d od OM.
Ciesze się , ze do nas dołaczyło tyle nowych mamusi bo mam wrażenie, ze to blisko końca się robi i niedługo pojawią się sierpniówki.
Któraś pytała o pierwsz awizytę. Ja miałam umówioną na 4t3d po OM i nic nie było widać. Ale to była wizyta umówiona wcześniej i po prostu ją wykorzystałam. Jesli miałabym umawiac się od nowa to byłby to 7t.
U mnie zmiany w piersiach, wyszła siateczka zyłek i bolą mnie dziś bardzo. Długo nic z nimi się nie działo ale teraz sa już sporo wieksze.
zuzu ja nie wiem jak to u was jest bo Wro to duże miasto i to nie ma aż chyba takiego znaczenia, nie ma też takiej możliwości żeby wszystkie ciężarówki chodziły do ginów ze szpitali i tam rodziły, więc dla mnie to nie ma dużego znaczenia. Wazne zeby mój gin pracował w szpitalu bo to wzbogaca jego doświadczenie. A czemu nie możesz rodzić w szpitalu Twojego gina w innym mieście????????
 
Witajcie lipcówki!
Nadrobiłam uffff...ale napisałyście!
Anulka współczuję sytuacji rodzinnej
Witam sicilpol!Izzi! Dominiko! Ela 86!Anima80! Mariolcia!
Myśa uważaj na siebie w podróży!

Mam mdłości i tak mi źle z tym, podobnie jak u Wisieńki chyba nic nie pomaga... musze przeczekać ech...

Zuzu ja bym wybrała dobrego ginekologa i dobry szpital-a taką masz możliwość?
 
Sprawa wygląda tak. Ten mój gin pracuje teraz w takim szpitalu gdzie nie ma porodówki. Praktyke ma super,,, ale ja jakbym rodziła to nawet nie chodzi o gina tylko nie w moim miesćie..... masakra..... wiec wychodzi mi inne miasto ok 60km. byle nie moje. I na stan dzisiejszy mowa była ze on robil tak ze jak poród dzwonił do połoznej i ja tam jadę, ale go tam nie ma tylko polożna i to czy trafie na jej dyżur ...... głupieje.... a ja taka jestem.... wiecie ze głupio mi ze go zostawie a chodze tyle lat i zabieg mi robił krio itp.. a pozniej jak pojde do innego w jego miescie to do kogo bede chodzić po porodzie w moim miescie ? on przyjezdza... a naprawde dobry.... jest jedyny co mnie wyleczył... a jak w moim miescie trafie na porodówkę to mogę se pomarzyć o dobrym porodzie i jak sie dowiedza ze chodziłam do gina z innego miasta taka tu zawiść jest itp. szokkk
 
reklama
Witam i ja :)

Co do lekarzy, ja bym sie nie przejmowała tym, czy pracuje czy nie, bo i tak może być tak, ze jak zaczniesz rodzic t go nie bedzie na dyzurze, a specjalnie dla Ciebie raczej nie przyjedzie. No i moim zdaniem najważniejsza podczas porodu jest położna, więc jeśli miałabyć tam z polcania taką, lekarz jest taki tórmu ufasz to ja bym została, bo zaufanie do lekarza to podstawa.

Wisienko bo ta powinno się liczyć, zakończone tygodnie i dni. Ja dziś mam 7t3d, czyli 7 pełnych tygodni minęło i trzy dni, czyli trwa 8.

Ja sobie tu wpisałam i eleganco mi wylicza http://www.pregnology.com/faralong.php
o a tu masz wszytso wyjaśnione http://*-spam-*/Ciaza/Przewodnik/graviditetsutrakning.php
 
Ostatnia edycja:
Do góry