reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2009

mam taką propozycję - nie wiem czy Wam się spodoba - odnośnie nowego wątku na naszym forum. Widzę, że jest wśród nas trochę mam doświadczonych i myślę, że swoją wiedza możecie podzielić się teraz z nami - nowicjuszkami. A chodzi dokładnie o to CO I W JAKIEJ ILOŚCI potrzebne będzie dla maluszka na start. Prawdę mówiąc nie mam zielonego pojęcia ile potrzebne jest buteleczek, smoczków, kocyków i innych mniejszych lub większych drobiazgów. Jak wspominałam czeka nas spore zamieszanie związane z budową i tego typu zakupów akurat nie mogę odkładać na ostatnią chwilę czyli np. na czerwiec i myślę, że zacznę się rozglądać na wiosnę ale... no właśnie... od czego zacząć? POMOCY!!!
 
reklama
Jak dla mnie na taki temat jest jeszcze o wiele za wcześnie ale to moje skromne zdanie. :sorry2: Rozumie że każda kobieta chciałaby sie przygotować, w jakiś sposób nastawic na to co przed nią ale sądzę że na to przyjdzie jeszcze czas. To jest tak jakbysmy juz teraz zastanawiały się nad wyprawką do szpitala.....:baffled:
Przepraszam ale pierwszy trymestr jest taki jaki jest.....
 
Zgadza się... tylko wydawało mi sie, że pisanie o tym co jest potrzebne nie jest równoznaczne z tym, że od razu trzeba to mieć w swojej szafie - teraz i natychmiast - no ale... może jestem w błędzie
 
Ale ja mam dzisiaj beznadziejny dzień:-( Ten mój "starszak" nieźle daje mi popalic. Ech, co to będzie jak już będą dwa maluszki:szok::zawstydzona/y::rofl2:

Goteczka ja uważam, że taki wątek jak najbardziej może powstac:tak: Przecież prędzej czy później i tak będziemy o tym rozmawiac a jeżeli niektóre z nas mają potrzebę żeby wcześniej kompletowac wyprawkę to czemu nie:-)

Dwa dni temu jak wymiotowałam to narzekałam a dzisiaj jak czuję się dobrze to mam już schizy:sorry2: Ale te zmienne nastroje to są też typowe dla ciąży:-D
 
Ale tu cichutko:szok: Pewnie wszytskie w ramionach swoich ukochanych:tak: Ja na mojego jeszcze chwilkę muszę poczekac a tymczasem słucham sobie spokojnej muzyczki i oglądam zdjęcia ze ślubu i z ciąży z Marcelem:tak: Ach, już nie mogę się doczekac tego brzuszka dużego:zawstydzona/y::-):-)

Ja przez kilka miesięcy tak strasznie za brzuszkiem tęskniłam że szok. To jest coś wspaniałego i strasznie się cieszę, że znów mogę to przeżyc:-)

Hehe ale mnie wzięło na wspominki:-D:-D

Jak będziemy miały dział zamknięty to pokażę Wam zdjęcia z brzucholem:tak:
 
ja dziś pracowałam i teraz odpoczywam polegując a mój luby siedzi przy komputerku. Ale... wcale nie mam mu tego za złe bo właśnie wyklikał mi monitor ciążowy dzięki któremu będziemy mogli podsłuchiwać maleństwo a także będziemy mogli raczyć je muzyką. BARDZO SIĘ CIESZĘ!
a tak a propos wpatrywania się w zdjęcia to.. właśnie Sylwia - poowpatrywałam się w Twojego Marcelka i jest CUDNY!!! Piękność nad pięknościami!
 
Ostatnia edycja:
Dodam ze bardzo sie boje bo w piatek czeka mnie podroz samolotem i tydzien w goracych klimatach nawet myslalam zeby zrezygnoac ale maz nie chce tego slyszec
 
evausa - jeśli na 5tc2 dzień to nie jest za "mało" ciąża jest jeszcze bardzo wczesna i nie zawsze jest widoczna na USG. Nie martw się. Wszystko napewno dobrze się rozwija. Najlepiej jak zapiszesz się na usg za 1,5-2tyg. Wtedy już powinnaś zobaczyć bijące serduszko. Główka do góry. Ciesz się. A jeśli bardzo Cię to martwi. Możesz zrobić sobie badnie z krwi na poziom betyHCCG dwukrtonie w odstępnie 48h. Jak przyrośnie ładnie o min 66% to znaczy że ciąża rozwija się prawidłowo!. Trzymaj się dzielnie.
Jeśli chodzi o podróż samolotem - nie jest to wskazane i tym bardziej zmiana klimatu. Ale to już Wasz wybór.

Wszystkim lipcóweczką szczególnie milgak i Selence (Andzi) życze wspaniłaych książkowych miesiecy ciąży! Oraz szczęśliwego rozpakowania ale to dopiero w LIPCU

Buźka
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej, spać nie mogę:wściekła/y:. Chyba czas się wybrać do lekarza, bo z kataru zrobił się kaszel:-(.
U nas dziś biało, ciekawę tylko jak długo.
W piątek dopadł mnie pawik. Mam nadzieję, że jednorazowy wybryk;-).

Antkowa ja jeszcze nie brałam zaświadczenia o ciąży, ale mam zamiar zrobić to na następnej wizycie.

Tomtom ja wczoraj kupiłam prezenty gwiazdkowe dla wszystkich dzieciaków z rodziny i na małego mikołaja dla córki. Ciastolinę kupiłam dla siostrzeńca 2,5 letniego. Moja Ulka bawi się nią tak gdzieś odkąd skończyła 2 latka. Tylko ostrzegam przed zabawą nad dywanem. Jak się powbija to jest tragedia;-).

U mnie dalej nikt nie wie o ciąży, ale nie wiem, czy nie powiem w przyszły weekend. Mama na zaprosiła na obiad, będzie cała rodzinka. Będzie też pewnie wino do obiadu i myślę, że jak zacznę się migać to mogą się domyśleć. Może więc sama na wstępie powiem.
Mój mąż naprawdę się teraz zmienił, wczoraj sam z siebie pomógł mi posprzątać mieszkanie. Jak na mojego męża leniucha to dużo;-).

Selena wow, jaki już duży Twój maluszek:-).

Goteczka na pewno dacie radę z budową. Jak trzeba to trzeba. Najwyżej trochę wam się czas wydłuży;-).
Fajny temat wymyśliłś, ale ja to chyba nie pomogę za bardzo. Cztery lata minęły i ja już dużo pozapominałam. Chętnie sama sobie przypomnę;-).


Joan83 witaj, gratuluję.

Magduska dziękuję za przepis na pierniczki:-). Wczoraj kupiłam z córcią foremki do wykrajania pierniczków. Także jesteśmy w pełni przygotowane;-).

Izabell96 gołąbki wczoraj przygotowałam, dziś będziemy wcinać;-). Kartaczy nigdy nie robiła. Najlepsze na świecie robi mój tata i jem tylko u niego.


Zmykam robić śniadanie, bo normalnie słyszę jak mi brzuchy burczy;-).
 
Do góry