reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

A ja wlasnie jestem po wizycie w ZUSie . No i załamka!! niestety durnowaty przepis , o którym juz tu pisałam w przypadku wynagrodzenia podstawa + premia dot. i mnie. Czyli jak jestem na zwolnieniu i pracodawca wypłacil mi podstawe + premie to ZUS do konca wypłaca tylko podsawę. A jak pracodawca by wyłacił tylko podstawe, to ZUS wypłaca wtedy podstawe + premia . Pani w ZUS powiedziała, ze firma nie powinna mi wypłaicic tej premi na chorobowym, ze zle zrobili. Totalny absurd z tym wszytskim!! No ale cóz takie zycie. Zalamka ta podstawa to mi starczy tylko na opłaty... a gdzie reszta :-( :-(

A to jak mi zaklad wyplaca tylko podstawe to co zrobic zeby dostac reszte od ZUS-u?
 
reklama
Stopi, potwierdź proszę, że dobrze rozumiem: po wyroku trybunału chyba już wszyscy dobrze wyliczają wynagrodzenie podczas zwolnienia, do którego jest brana średnia z ostatnich 12 miesięcy z wynagrodzenia + premie i inne dodatki, nagrody itp... Więc teraz przykład: jestem na zwolnieniu od 1-31 stycznia, za to wypłaca mi wynagrodzenie pracodawca, bo pierwsze 30 dni - dostaję wynagrodzenie zgodne z algorytmem opisanym wyżej. Potem np. nadal jestem na L4 i co? ZUS wypłaca mi podczas tego czasu wynagrodzenie równe średniej z ostatnich 12 miesięcy tylko z podstawowego wynagrodzenia???
Sorki, ale dla mnie to kłóci się z wyrokiem trybunału... Ta babka, od której masz to info to jakaś znajoma?
Czy może chodzi o to, że wtedy kiedy byłaś na zwolnieniu otrzymałaś od pracodawcy premię?
 
co prawda nie ejstem w temacie, ale jesli mowicie o lekarzach ktorzy robia badania a nie sa prowadzacymi, to niestety nie maja oni prawa wam nic powiedziec, musza napsiac diagnoze na recepcie czy odpisie po łacinie i wtedy idzie sie tym swistkiem do gina i on mowi co i jak :( niestety taka biurokracja :(

ale ja na usg bylam prywatnie bez skierowania i za kase - więc co najmniej dziwne to jest - to tak jakby teraz na usg maluszków nic nam nie mówili bo nie prowadzą ciąży :baffled::baffled:
 
Stopi, potwierdź proszę, że dobrze rozumiem: po wyroku trybunału chyba już wszyscy dobrze wyliczają wynagrodzenie podczas zwolnienia, do którego jest brana średnia z ostatnich 12 miesięcy z wynagrodzenia + premie i inne dodatki, nagrody itp... Więc teraz przykład: jestem na zwolnieniu od 1-31 stycznia, za to wypłaca mi wynagrodzenie pracodawca, bo pierwsze 30 dni - dostaję wynagrodzenie zgodne z algorytmem opisanym wyżej. Potem np. nadal jestem na L4 i co? ZUS wypłaca mi podczas tego czasu wynagrodzenie równe średniej z ostatnich 12 miesięcy tylko z podstawowego wynagrodzenia???
Sorki, ale dla mnie to kłóci się z wyrokiem trybunału... Ta babka, od której masz to info to jakaś znajoma?
Czy może chodzi o to, że wtedy kiedy byłaś na zwolnieniu otrzymałaś od pracodawcy premię?

Ja sie w tym wszystkim pogubiał 2tyg temu jak mi kadrowa powiedziała ze bede miec sama podstawe, a kolezanki mowily ,ze bede miec podstawe + premie. Wiec dzis pojechalam do swojego ZUSu , zeby mi to sprawdzili, bo to oni beda mi teraz wypłacac. I kobieta w okienku od zasiłków powiedziała, ze dostane tylko podstawe, bo kiedy byłam na zwolnieniu pracodawca wypacił mi premie , a teoretycznie nie powinien. Bo za co premia jak mnie w pracy nie było, tak mi to uzasadniła ??? Wiec watpie, zeby kobita z ZUSu mnie w błąd wprowadziła ????
 
kurcze strasznie poplątane to wszystko... i weź się człowieku znaj na wszystkim bo jak nie to cię oskubią :-(
może da się to jeszcze jakoś odkręcić żebyś tę kasę dostała...
 
A to jak mi zaklad wyplaca tylko podstawe to co zrobic zeby dostac reszte od ZUS-u?

Jak miałas odprowadzane od premii skladki zus i teraz jestes 1 msc na zwolnieniu i pracodawca nie wypłacil Ci premii, to jak przejdziesz na zasilek z ZUSu to bedziesz maila srednia z 12msc z podstawy +premii. I teraz z tego co ja rozumiem to kadrowa wypelnia ten druk ZUS Z-3 i jak go poprawnie wypelni -te punkt 10to ZUS wypłaci Ci tą premie. Z tego co ja rozumiem, bo mam ten druk przed sobą to ten punkt 10 jest mega wazny.

Mi sie wydaje,ze nie mialam bym problemu, gdybym w umowie o prace miala podaną stała kwotę premii od ktorej skladki sa odprowadzane (bo tak dostaje, ale nie mam tej kwoty wpisanej na umowie) . I tak mam w tym ZUS Z-3 miala bym inaczej wypelnione.
Mi sie wszytko rozjasniło jak pobrałam ten druk z ZUSu. Wiec teraz poprosze kadrowa o ksero tego co wysłała do ZUSu.
 
Ja dziewczyny idę spać. Padam na twarz. Do jutra.:-):-):-):-):-) Mam nadzieję, że jutro będzie ładna pogoda i pójdziemy wszystkie na spacerki. Kolorowych snów moje Panie:-):-)
 
reklama
no to faktycznie, dziwne, trzeba bylo awanture zrobic ze ma ci powiedziec , bo u niego 5 złotych nie zostawialas !

byłam w szoku, ale na szczęście gnekolożka mi wytłumaczyła co z moim sercem, bo na wizytę u kardiologa musiałam czekać jeszcze kilka miesięcy
taka to polska służba zdrowia - chyba mało kto ma dobre przejścia z państwówką :no:
 
Do góry