reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

cześć laseczki:)
...a ja dzisiaj znowu w rozjazdach...najpierw młody do ortodonty potem zakupy w markecie (jak ja to lubie)...wiecie co mnie wkurza, w kolejce do kasy dla cięzarnych i inwalidów była wieksza kolejka niż do innych kas a nie było ani jednej osoby, która powinna tam stać. Wkurza mnie takie chamstwo. Tak samo jak stawanie uatem na kopercie dla inwalidów. Przyznam sie szczerze, że w pracy tepie takich palantów:)...uff, ulzyło mi.
Widze ze co niektóre mamy martiwą sie brakiem brzuszka...no ja nie moge narzekac...mam duuuży...waga 8 na plusie...ale z racji diety cukrzycowej dopiero dwudniowej, spadła ...ciekawe jak to dalej będzie. Poki co dumnie paraduje z moim brzuszkiem.
Co do wagi po USG w poniedziałek byłam na usg 3d wyszła waga 403 gr, a we wtorek na zwykłym usg- 370 gr:)...moj pierwszy synek miał 3750 gr ale było mi wszystko jedno bo miałam cesarke...a teraz według tego co czytam też raczej będzie cc bo tak rozwiązuje sie ciąze cukrzycowe.
..póki co chodze głodna, bo nie wiem co moge jesć, palce mam skłute (6 x dziennie)...i czekam na wizyte u diabetologa...
...popieram stopi- trzeba sie badać. jak lekarz nie chce dac skierowania wystarczy magiczne hasło: to ja zadzwonie do NFZ i zapytam dlaczego mi nie przysługuje...no i zawsze dostaje:)...choc przyznam szczerze, że czasem lepiej iśc prywatnie, niestety..bo i podejście inne i terminy. Ja rok temu dostałam skierowanie do hematologa z podejrzeniem białaczki. Na I wizyte czekałam 4 miesiące!!!Nie musze mówić co człowiek przeżywa przez ten czas, małe dziecko i taka perspektywa...potem kolejne pól roku zanim wykluczyli białaczke i kolejne 3 zanim postawili w końcu diagnoze...w tym czasie można osiwieć, wyłysieć i dostać zawału.
teraz ide sie znowu ukłóć i w koncu zjem kolacje:)...
 
reklama
Hej stopi69 nie bardzo rozumiem z tymi wypłatami z ZUS. Kiedy pracodawca wypłacił ci podstawę +premię? Jak byłaś na zwolnieniu pierwszy miesiąc czy jak? Przecież powinnaś dostawać chorobowe średnią z ostatnich 12 miesięcy. I dlatego bardziej opłaca się siedzieć na zwolnieniu jak ktoś miał jakieś premie bo wtedy są one wliczane do te średniej. Ja przynajmniej tak mam, ale nie byłam jeszcze dłużej niż 3 tygodnie na zwolnieniu. Tak na całkiem zamierzam iść gdzieś w maju. Zresztą zobaczę co mi lekarka powie a wizytę mam 22 marca.
 
Mes28

Ja wiem, ze to jest trude do rozumeinia ,bo ja do dzis nie rozumeim tego absurdu. Ale chodzi o ten zapis :
" Każdy wybór podjęty przez pracodawce ma implikacje podczas zachowania w trakcie zwolnienie pracownika."W przypadku 1. pracodawca powinien kontynuować wypłacanie premii podczas zwolnienia i wtedy podstawą do wypłaty zasiłku jest średnia z pensji podstawowej.W przypadku 2. pracodawca nie wypłaca premii podczas zwolnienia ale ZUS wypłaca zasiłek jako średnią z podstawy + premii." :szok: I niestety dzis pani w zusie zacytowała mi ten przepis i powiedziała, ze ten przepis dot. tez kobiety ciężarne!!!
Czyli ja przez 30dni jak bylam na zwolnieniu (płatnego z firmy) to dostawałam podstawe + premie i teraz z zusu bede miec srednia tylko z podstawy.
Czyli jakby pracodawca za te 30dni wyłacil mi tylko podstawe to teraz z zusu maiła bym podstawa+ premia. ABSURD, ten zapis jest beznadziejny!!!!
 
Wiesz co to czemu tyle osób składało ostatnio podania o ponowne wyliczenie zasiłku chorobowego bo właśnie premie nie były uwzględniane w zasiłku. I mam taki przykład w rodzinie. Dziewczyna była w ciąży i przebywała na chorobowym. Wypłacali jej od podstawy bo tak wtedy było a teraz dostała wyrównanie po złożonym podaniu. Wiem że dostała kilkaset zł. Nic już nie rozumiem.To jest normalnie jakiś bezsensowny zapis to po co ten wyrok trybunału, na który wszyscy się teraz powołuja? Aż muszę się dowiedzieć u nas w ZUS. Ciekawe co kobitki mi powiedzą, w końcu przepisy są takie same w całym kraju. A skąd dokładnie ten zapis wzięłaś?
 
Zaczął się weekend a mnie się nic nie chce a moje kochanie jeszcze zaprosiło swoich rodziców na niedziele na obiad i właśnie myślę co tu zrobić żeby było łatwo i szybko :-):-):-):-):-):-)
 
MES28 cytat jest z Kadry - Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - HR, HRM, płace, praca ; a jak chcesz go miec w orginale tak jak jest w zapisie , to polecam wziac druk z zusu Z-3 pouczenie do pkt.10-13 . Tam niestety jest wyraznie napisane, ze jak premia nie jest potracana przy zwolnieniu chorobowym to nie wlicza sie jej do podstawy wymiaru zasilku chorobowego.
No i z czym tu walczyc mam ??? :-:)-:)-(
 
Stopi- własnie doczytałam na innym wątku że serduszko Lenki jest ok!bardzo się ciesze:))...szkoda tylko, ze musiałas sie tak stresowac.
 
Beatka, wlasnie na chwilunie przysiadlam na d...;-)Ale zaraz musze sie zbierac do polskiej szkoly, tyle ze to dla mnie sama przyjemnosc:-)
Zwolnic nie moge, bo wtedy pozegnalabym sie z praca, a na to w obecnym czasie nie moge sobie pozwolic, wokol pelno osob bezrobotnych. Ja az tak ciezko nie pracuje, tylko sporo czasu spedzam w aucie, poza tym mam dwa zajecia i szkole do pogodzenia, wiec dlatego tak latam:happy:
Szefowa wczoraj nas odwiedzila i stwierdzila, ze niezle sobie radze i wydaje jej sie, ze brzuszek mi teraz przestal rosnac. Zaskoczona byla, ze wlasciwie nigdzie nie przytylam, tylko pilke mam przed soba.

Wysylam Wam wiadro promykow slonecznych:-D:-D:-D:-D Co za wspanialy dzien! Musze wolna niedziele dobrze wykorzystac, mam nadzieje, ze pogoda sie utrzyma.

Straszycie tymi statystykam:szok:Ja nie chce takiego giganta rodzic! Madziula miala 3200 i to mi wystarczy, chociaz tesciowa caly czas podkreslala, ze jej dzieciaki spore byly, zaden ponizej 4 kilosow nie odpuscil.
 
chyba nie chce im się za bardzo wysilać, ma zrobić usg to zrobi i kolejna a po co ma gadać skoro to nie on jest prowadzącym :baffled:

co prawda nie ejstem w temacie, ale jesli mowicie o lekarzach ktorzy robia badania a nie sa prowadzacymi, to niestety nie maja oni prawa wam nic powiedziec, musza napsiac diagnoze na recepcie czy odpisie po łacinie i wtedy idzie sie tym swistkiem do gina i on mowi co i jak :( niestety taka biurokracja :(
 
reklama
Monia, ja tez tak mam!Czasami wydaje mi sie, ze babel juz sie na swiat wybiera:-)

Dobra moj czas dobiegl konca, musze sie zbierac.papatki:-)
 
Do góry