reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

A no i jest jakas masakta z cofaniem zwolnien!! W zeszlym roku cofneli ponad 3tys zwolnien ciezarnych.:szok:Dopatrzyli sie jakis niedociagniec np. ze zwolnienie zostało wystawione, ale lekarz nie wpisał zadnych zapisków z tego dnia wizyty w karte pacjentki, albo zwolnienie wytawione o 1 dzien za wczesie!! jedna wielka masakra!!!

o w morde misia! i co jak cofną Ci takie zwolnienie sprzed X-czasu? przecież ja nie wiem co mój lekarz gryzdoli w tym swoim kajecie, no bo jeszcze bym jej miała przez plecy zaglądać? Mogę sprawdzić na wypisanym zwolnieniu czy nie ma błędu w moim nazwisku czy nazwie firmy ale przyznaję, że nie mam takiego zwyczaju. Jakaś paranoja :no:

Izabell relax i leć do lekarza, widzenie z bejbisiem poprawi Ci humor!
 
reklama
Ja już po wszelkich problemach jestem zusowskich. Znaczy tak sobie myślę bo czeka mnie jeszcze składanie podania o rehabilitacyjne. Na koniec kwietnia kończy mi się 280 dni zwolnienia. Ale na szczęście trafiłam na na prawdę fajne kobietki w ZUSie i same doradziły co i jak robić.....
A że mam konkretną lekarkę to kartę mam dość mocno uzupełnioną.
 
ja to podane te musze zlozyc jakos w przyszlym miesiacu, ale z tego co wiem to bede mogla to zrobic u siebie w firmie...
mam przynajmniej taka nadzieje ;-)
 
i ja witam sie z wami w ten PIATEK 13 brzmi groznie ale jak narazie jest szczesliwy:-) , pogodny:tak:.U nas od dzisiaj zaczely sie ferie zimowe, pelno dzieci chodzi po ulicach, sklepach itp..
Mam nowe news dla MAMUS KTORE PRZECHODZA DRUGA CIAZE:tak:;-)
dowiedzialm sie w czoraj od kolezanki bo byla u gina, ze z druga ciaza we wczesnym czasie ciazy jak naprzyklad ja czuje straszne parcie tak jak by dzidzia miala zaraz wyjsc , bardzo nisko mi lezy takie mam bynajmniej uczucie:tak::baffled:. Lekarz powiedzial ze dzidzia lubi sobie wedrowac do kanaru rodnego i wracac tak jak prawie maly porodzik ale nie dokonca.no ale juz nadrabiam bo wczoraj troszke bylam zajeta w pracy
FIOLETOWA; powiem ci ze Materne u nas kobiety w ciazy biora cala ciaze sa to jedyne vitaminy co lekarze kaza nam brac i niedokonca sie zgodze z tym przyrostem wagi:no:to chyba zalezy poprostu od rozwoju dzieciatka i kazdej innej ciazy.
IMPRESIA : z ta waga 3800:nerd: wow duzia :happy:ja w sumie rodzilam malego 3400 to tez taka wieksza ale po wyzej 4kg to ciezko :tak:
IWON3004, JULJUSZKA ; masz w zupelnosci racje:tak: niegdy nie zaszkodzi sie czesciej badac :tak::tak::tak::tak:, iwon zdrowij nam proponuje na wzmocnienie pol cytryna i 2 lyzeczki miodu do letniej nawet zimnej wody jka red bull dla ciezarowek :happy::happy::tak::-)
ASIAKB; witaj w naszym lipcowym gronie;-)
AGNIESZKA; to witaj mamy ta sama date a cio czas pokarze zobaczymy:tak::-D
KASIAKOM; gratulacje dla kolezanki 4 godziny porud synka chyba ok czas
ja sie przyznam moj trwal 20 min :tak::tak::happy:
SLONCE; swiete slowa zdrowie i jeszcze raz zdrowie:tak:
ASIA; fajne te kopniaczki corci nie:-):tak:
ROBACZEK ;napewno przez cieple dni nam chodzic z takimi beczusiami, ale powiem ci moj sekrecik ja urodzilam tydzien wczesniej , tak poprostu inaczej sie poczulam i polecialo mi troszke wiecej nie wod plodowych ale tej bialej mazi jakis inny znak i tak poszlam do szpitala zeby sie zbadac , przebili mi wody i juz zostalam a dzieciatko o tydzien wczesniej zawsze mniejsze sie urodzi taka mala radka :tak:KAAASIULA; to dobrze ze juz z babcia oki :-)
ANIKA 79; trzymaj sie cieplutko jak iwon mowilam wypij sobie pol wwycisnietej cytryny z dwoma lyzkami miodu napewno cie wzmocni:tak:
KINGA; niunia odpoczywaj wiecej:tak:jestes w ciazy
MADZIA; powodzenia w pakowaniu i pozdrawiam serdecznie;-):tak::happy:


A
 
ja to podane te musze zlozyc jakos w przyszlym miesiacu, ale z tego co wiem to bede mogla to zrobic u siebie w firmie...
mam przynajmniej taka nadzieje ;-)

No ale firma to i tak musi przekazać do Zusu. Bo całe to zaświadczenie składa się z 3 części. Jedno wypełnia lekarz, drugie pracodawca i chyba właśnie Ty - jako składająca.
No i pamiętaj że to dopiero po 270 dniach zwolnienia a nie po 180!!
 
to sie musze dowiedziec, bo u mnie laska z kadr to juz na samym poczatku ciazy mowila mi o tych 180 dniach, ale ona jest taka roztrzepana ze sie mogla pomylic ;-)
 
o w morde misia! i co jak cofną Ci takie zwolnienie sprzed X-czasu? przecież ja nie wiem co mój lekarz gryzdoli w tym swoim kajecie, no bo jeszcze bym jej miała przez plecy zaglądać? Mogę sprawdzić na wypisanym zwolnieniu czy nie ma błędu w moim nazwisku czy nazwie firmy ale przyznaję, że nie mam takiego zwyczaju. Jakaś paranoja :no:

Moga tak zrobic , ze cofna po jakims czasie ja sie czegos dopatrzą. Niestety nie znaszej winy :-(Ale badzmy dobrej mysli !!! :-):-):-) Ale warto sprawdzac zwolnienei czy jest dobrze wypisane -nie ma bledu, jest literka B. No i brac xero zwolnienia z data i podpisem osoby, ktorej dałas zwolnienie w firmie.Zeby nie było kłopotu jak na czas do zusu nie dotrze zwolnienie.

Mnie moj lekarz jak wypisywał zwolnienie duzo cennych informacji przekazał, o ktorch nie wiedziałam.
Jak konczy sie zwolnienie np. 26.02 to kolejne moze byc wystawione tylko 26.02 lub 27.02. I koniecznie wtedy musi byc wizyta u lekarza - wpis w karte, ksiazeczke itd. Ja np. mialam wizyte 25.02 , zwolnienie do 26.02 to musialam koniecznie 26.02 lub 27.02 przyjsc na wizyte do lekarza. Nie mogl mi wystawic zwolnienia 25.02. Nie mogl tez wypisac zwolnienia i zostawic na recepcji. Musi byc wizyta i najlepiej jakis konkrety powód wizyty wpisany w karte. Teraz tez musze isc na dodatkowa wizyte 18.03 bo tak konczy mi sie zwolnienie. No i wszystko musi byc poprawnie wypisane. Potem oczywiscie firma nie moze sie spoznic z dostarczeiem zwolnienia do ZUSu itd.. A no i firma musi dostarczyc zwolnienie do ZUSu, a nie ciężarna. Wiem, ze to głupie zdanie - ale ja usyszałam w firmie, ze przeciez sama moge do ZUSu zwolnienie zawiesc heheeh
 
stopi69 - no to wesolo, ja slyszalam o tym ze ciagaja ciezarne na komisje, jak ktoras przekroczy 180 dni zwolnienia, ja jestem na zwolnieniu od grudnia, a ta moja to juz sie i w nipie pomylila i rozne inne tam cuda powypisywala... bedzie zajefajnie jak sie okaze ze jeszcze z zusem musze walczyc :crazy:

Teraz już jest 260 czy 280 dni więc nie martw się :* ja też jestem na zwolnieniu od grudnia i mam nadzieje że nie bede musiala iść na komisje żeby mi przyznali zasiłek rehabilitacyjny ...:-)
 
O zasiłek to się trzeba samemu starać jak już coś.... I tak jak pisałam, te 180 dni było w zeszłym roku. Od 1 stycznia 2009 jest już 270 dni na wykorzystanie zwolnienia lekarskiego.
 
reklama
Hej, ja dziś padam na nos. Szykuję jedzenie na jutrzejsze urodziny męża. Na dziś skończyłam, ale to nawet nie połowa roboty:baffled:.
Córka dalej kiepsko, śpi już 3 godzinę i praktycznie nic nie je:-(.

Impresja z tą dużą wagą dzieci od witamin to mam nadzieję nie jest standard. Ja w pierwszej ciąży brałam witaminy od końca 3 miesiąca, a Ula ważyła 3450 g. Teraz też biorę Feminatal. Za teoria, że drugi poród przebiega szybciej bardzo mi się podoba, pierwszy trwał u mnie 3 godziny;-).

Stopi przykro mi, że tak wyszło z pieniędzy. Ja się w ogóle nie wyznaje na tych wszystkich przepisach. A ile w takim razie dostaniesz na macierzyńskim:confused:.

Izabell współczuję wrednej baby w skarbówce. Pewnie jej przeszkodziłaś:wściekła/y:.
 
Do góry