reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

reklama
Cześć Laseczki,
Odzywam się znowu po długiej nieobecności :)

Melduję, że żyjemy. Właściwie to u nas bez zmian. Mati lata wszędzie i pyskuje (po swojemu oczywiście, bo dalej nie mówi zbyt wiele). Całe szczęście siku i kupę mamy opanowane i wszystko idzie do nocnika albo ubikacji. Karolcia jest dalej grzeczna jak aniołek. Jakoś łatwiej mi teraz się przy dwójce zorganizować. Lepiej też odczytuję czego mała potrzebuje w danym momencie. Także nie ma niepotrzebnego płaczu np. ze zmęczenia. Jest fajnie. Tylko szczerze mówiąc, to ja ostatnio mam wszystkiego serdecznie dosyć. Jestem non stop z dzieciakami. M. ciągle w pracy, a ja sama zajmuję się wszystkim. Często nawet na kąpiel zostaję sama :/ Brakuje mi jakiegoś czasu dla siebie. Wieczorem jak dzieci śpią, ja padam na twarz. A w dzień jestem ciągle w biegu, nawet nie mam kiedy myśli zebrać. Strasznie mnie to męczy:wściekła/y:

Ale Wam dziewczyny zazdroszczę tych domów:szok:Super. My zastanawiamy się nad budową... moi rodzice mają duże podwórko za domem i namawiają nas żebyśmy tam się wybudowali. Tylko wtedy zostanie małe podwórko:baffled: No i sama nie wiem co myśleć. Czy to nie za blisko rodziców. Mam dylemat, bo marzy mi się dom, nie chcę mieszkać do końca życia w bloku. Ale nie wiem czy kiedykolwiek będzie nas stać na kupienie działki postawienie domu. A tu jeden problem z głowy, bo działka jest... Z moimi rodzicami mamy dobre relacje, ale nie wiem czy coś się nie zmieni jak będziemy tak blisko:confused:

Beatko- ale się uśmiałam z tego znieczulenia:-D
Ja się przestałam bać dentysty, jak zaczęłam chodzić prywatnie i zawsze proszę o znieczulenie.

Justysia, Kamlotka- szkoda że już po konkursie, bo bym na Was zagłosowała. Muszę częściej zaglądać.

Lecę karmić małą.
Pozdrawiam Was :*
 
HEJKA!!

Widze,że tu dentysta na tapecie.
Beatko hehe dobra jesteś znieczulenie konkretne,no i swoja drogą dowiedziłąm się jak działa zioło UCHICHRANA PACJENTKO:-D:-D:-D.
Ja nie paliłam choc okazji miałam mnóstwo ,a teraz już za późno chociaż mi nie trzeba zioła:-D;-).

Olu witaj.
Wiem o czym piszesz ja tak miałam do niedawna.
My też za dużo nie ''mówimy''ale Julka wszedzie widać i słychać i pyskować też potrafi ,a kłucić sie ,przy tym jest upart jak osioł,nie wiem po kim to ma.echh...
Wiesz jak macie okazje z domem to sie nie zastanawiajcie,myśmy sie tak zastanawiali ,a gdyby nie te ślimacze myślenie dawno byśmy mieszkali,albo nie dawno,ale byśmy mieszkali.
Mnie te życie w bloku męczy cholernie ,nawet powietrze jest inne-ZŁE.:angry::crazy:.

właśnie częściej prosimy o Twój post:angry::crazy:,a jest nowy konkurs widziałyscie ,Ja już wczoraj wysłałam mam nadzieje ,że dobrze policzyłam.

Ewa fajny ten film TŁUMACZKA niestety ja usnęłam ,bo chole..ra puszcza jak mi sie chce spać ,a jak nie moge to barachło leci:angry::crazy:.

U nas fajnie słoneczko świeci ciepło,a ja piorę bo jest gdzie suszyć,przekichane z tym suszeniem bedzie.:crazy:

FIOLETOWA gRATULLUJE usunięcia Infekcji:-).

Nie długo po pierwoodnego musze lecieć i obiad trzeba robić dziś mielone bedą ,miały być żeberka i kopytka ,ale sie schowały dobrze i nie umiałam żebra znaleść .Nerw mnie wziął i beda milone i mizeria -jak kupie ogórki.;-)
 
kobitki doradźcie mi:
chciałabym kupić Julce fotelik do auta. Młoda waży ok 11kg. Nie wiem jaki kupić, nie będziemy często jeździć bo to auto rodziców, więc wątpię czy mi będa pożyczać często. Nie wiem jaki wziąć tj jaki przedział wagowy, dodam że na drogi mnie nie stać. Widzialam na allegro coś takiego FOTELiK 9-36 kg +KOMFORTOWY +ODCHYLANE OPARCIE! (1886485092) - Aukcje internetowe Allegro i ten FISHER PRICE FOTELIK SAMOCHODOWY BELINE 9-36 +3GRA (1906146759) - Aukcje internetowe Allegro nie wiem nawet czy brać taki do 36kg czy do 25. Kompletnie się nie znam, ale liczę na Waszą pomoc kochane :-)
 
To w jakim do tej pory jeździła mała?
Jeżeli do tej pory nie wystaje jej głowa z kołyski (bo podejrzewam, że w takim właśnie jeździ) to ja nie inwestowałabym w fotelik od 9kilo. Zdecydowanie lepiej by jeździła w kołysce do 13 kg tyłem do kierunku jazdy.

My kupowaliśmy dla Toma fotelik jak miał 3 latka (ważył wtedy 12 kg) - pan powiedział, że dziecko nie musi mieć tej określonej dolnej granicy wagi (np. 15kg) - wystarczy, że ma 90cm wzrostu i że lepej kupić fotelik, w którym dziecko zapinane jest pasem "dla dorosłych". Że te foteliki 9-36 wypadają kiepsko w testach.
My nie mieliśmy zbyt nisko postawionej granicy cenoej i mimo to pan doradził nam fotelik firmy cybex http://*********/fotelik-free-fix-cybex-15-36-kg-2010-navy.html
Dodam, że wchodzilismy do sklepu z myślą o kupnie fotelika 9-25/36 kg. Ale zdecydowanie zaufaliśmy panu sprzedawcy (jak mamy jakąś decyzję do podjęcia zawsze do niego jeździmy i on nam tłumaczy co i jak, a potem oferuje cenę jak z internetu)
 
Ostatnia edycja:
Beatka Ewa ma racje ,niby są bezpieczniejsze jak pasem zapinasz tylko ,że jak jest maluch za niski pas przeszkadza.
Karol ma coś podobnego jak w 2 linku i niby też można pasem dzicka przypinać przez fotelik tylko ,że ten pas przeszkadz i fotelik jest normalnie przypiety pasem .

Powiem CI jeszcze ,że jak jULKA włożyłam do Karola fotelika to faktycznie młody mógłby jezdzić w nim wiec może wez ten drugi ,ja bym wzięła tak mi sie wydaje.
Choć Julka trochę mniejsza od Julka ,ale bym brała 2.

A tak w ogóle jak Jula ostatnio zwarzyłam to szok.Karol też w koncu waży jak facet w przedszkolu coś tam dziubnie,z dziećmi lepiej.

Reksio zrobiony jeszcze łatke musimy naszyć na bluzke i bedzie wsio,wierszyk umiemy spiewająco ,mam nadzieję ,że trema nie zje.BO to bedzie debiut wystepowy.:-):-):-)
szkoda ,że mama nie bedzie widziec.:-(

Beatko tzn. PIERWSZY LINK !!!:)
ALE one zresztą są podobne:) różnią się cenowo
 
Ostatnia edycja:
Kochane,
mam pytanko, moja chrzesniaczka w listopadzie konczy dwa latka, i chciałam jej kupic jakąś lalkę, bo bardzo lubi się bawić lalkami,
ale zupelnie nie mam pojęcia jaką?
oglądam na allegro, są tam jakieś Agatki, Natalki, sikające, płaczące itp
Czy dziewczynki wiedzą o co chodzi? i jak to jest z tymi sikającymi lalkami, czy trzeba je rozebrac i posadzic na nocniczu? czy w ubranku tez robią siusiu?
Strasznie nurtuje mnie ten temat :)
Ciekawe czy to pomoze dziecku w nauce siusiania na nocnik?
a wogole to jakie macie jeszcze propozycje prezentow zabawkowych dla dwuletniej dziewczynki?
AGATKA/AGUSIA INTERAKTYWNA PŁACZE FUNKCYJN PACHNIE (1889431034) - Aukcje internetowe Allegro
Lalka NATALIA Z MISIEM 10 funkcji 41 cm Kurier Gls (1911833106) - Aukcje internetowe Allegro
Interaktywna Lalka NEW BORN BABY + Akcesoria SIMBA (1889434652) - Aukcje internetowe Allegro
please help me !!!

Olcia, super ze zagladasz i ze dzieciaczki zdrowe.
Co do budowy, najwazniejsze jest podjac decyzje, potem juz leci. Napewno dużo czasu traci sie potem na wszystkie urzędowe sprawy, my od kwietnia do konca lipca czekalismy na pozwolenie na budowe, szok :o

Fioletowa, ja tez juz po jednej osemce wyrwanej, chodzi za mna tez by sie zapisac do dentysty bo juz poltora roku nie bylam, ale jakos tak strach dzwonic, choc nie bylo wcale strasznie...

Justynko gratuluje kamizelki, a co to za nowy konkurs teraz?
Kamilko a Wy juz testujecie rowerek?
Beatko, niezla historia z ziolem, hhehhee
Buzia
 
Witam REKSIO zaprowadzony do przedszkola ,a ja siedzie i myśle czy mu wszystko wyjdzie-nadopiekuńcza mama.

Julek jeszcze dżemie :szok::szok::szok:wczoraj taką akcje wieczorem zrobił ,że katastrofa:no::no::angry:.Tylko dlatego,że wyciągłam go z wanny,bo on by całymi dniami mógł siedziec w wodzie.

Karol zaś po południu jak szliśmy z przedszkola bo Biedronkę wózkiem przejechałam ,za kare zabrałam mu lizaka to darł sie o lizaka ,a po nastepnej chwili darł się o lizaka i biedronke:angry:,postraszyłam policją bo nie przestawał to później przepraszał jak zwykle.

DWIE histerie na jeden dzień to dla mnie za DUŻO.


MELASZEK TERAZ jest konkurs o siodełko baby smart w lewym pasku nawet wyskakuje.
My na pozwolenie czekaliśmy okolo miesiąca ,a na projekt domu rok i jeszcze przyciśliśmy go do muru:angry:.

a co do lali to zabardzo Ci nie pomoge,ale mam siostry i miały taka lalke .Aby zrobiła siku trzeba wlać jej do buzi wody i ona wtedy wylatuje tak było w te Schuchu czy Bóg wie jak to sie pisze.
Po za tym naciskasz na brzuch to gada kładziesz zamyka oczy i takie tam.
Nie wiem jak te Natalki pewnie coś podobnego.moze dziewczyny ci napisza cos wiecej

Właśnie Marcelina miała coś jak ta Natalka czy Agatka z tym misiem,ale nie wiem czy one pomagaja w sikaniu.Jak to dzidziusie i maja pieluche,ale zawsze może ona sama ją uczyć sikać do nocnika.
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej

co do fotelików to ja serdecznie polecam stronę fotelik.info :: foteliki samochodowe dla dzieci
tam są ciekawe artykuły i wyniki testów różnych fotelików...
ja bym brała jednak chyba o mniejszym przedziale wagowym - im większy przedział, tym one są bardziej "uśrednione" a przez to nieprzystosowane do mniejszych dzieci
nasz mały jeździ teraz w foteliku 9-18 i spokojnie to mu starczy na dłużej bo teraz waży ok 11 kg. [nie wiem na jeszcze przynajmniej ze dwa lata]
i troszkę nie rozumiem co piszecie o "dorosłych pasach" - przecież one są trzypunktowe a pięciopunktowe z fotelików dla dzieci są znacznie bezpieczniejsze...

poza tym beata - to nie jest ważne jak często i daleko z dzieckiem jeździsz... podobno statystyki mówia, że najwięcej dzieci w wypadkach samochodowych ginie w odległosci do 3 km od domu :-(
 
Ostatnia edycja:
Do góry