reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2009

Witam bardzo dawno mnie tu nie było a wszystko przez to że na nic nie mam czasu jak zaczęłam pracować
W środę byłam z moimi dziewczynami u ortopedy Zuzia wszystko bardzo dobrze po pieluchowaniu przez 2 miesiące a Wiktoria ma chodzić w butach z wkładkami ortopedycznymi
Za tydzień szykuje mi się bal dostaliśmy z mężem zaproszenie od naszego właściciela mieszkania na bal charytatywny na rzecz dzieci niepełnosprawnych i to czy pójdziemy zależy tylko od tego czy ja będę pracować w niedzielę na tydzień
 
reklama
Witam wieczorkiem:)

Dla wszystkich solenizantów dzisiejszych i jutrzejszych Najlepsze życzenia:-)

Dziewczyny-ale złapałam dziś doła...Byłam u lekarza z małą, bo coś nam się zdawało że mało przybiera. I co faktycznie!!!:wściekła/y: Przez 2 tygodnie przytyła zaledwie 100 gram i waży 6200. Lekarka kazała odstawić cyca i dawać modyfikowane mleko bebilon plus jedna łyżka silacu. I mam jej przynajmniej 5 razy na dobę dać mleka i obiadek. Nie mam pojęcia ile powinna mi wypić. Dziś z wielkim obrzydzeniem piła mleko. Dziecko głodne było to i zjadło. A mi się tak ryczeć chce........:-(Zmusiłam jej najpierw 100 ml potem 90 a teraz na noc 80ml. Ale ma odruch wymiotny jak jej to daję. Płakać mi się chce jak widze jak się męczy. Macie jakiś sposób? Może któraś z Was odstawiała dziecko od piersi na butelkę?Tak się związałam emocjonalnie z mała i karmieniem piersia i nagle dla dobra dziecka musze zrezygnować. I nikt mnie nie rozumie. Zresztą przez wprowadzanie nowych dań mojego mleka jest coraz mniej. W zasadzie po nocy odciągnęłam z obu piersi ledwo 60 ml a kiedyć z obu odciągałam 250!!!

Liczę na jakieś rady i ciepłe słowa bo jest mi źle;-)

WILSONKA - Lena od poczatku slabo przybiera - 550g na miesiac. Idzie miedzy 3, a 10centylem wagowo. Jak miala rowno 6msc to waga byla 6,6kg , a dzis 6,7 czyli prawnie nic nie przybrala przez 1,5tyg. Miala wiele tygodni gdzie przybierala po 50g i nic wiecej.... I tez kazano mi spobowac dawac kaszki, czasem modyfikowane mleko itd i co to nic nie daje..... mala dalej tak slabo przybiera. Taka jej uroda, tylko,ze ona ma niedoczynnosc tarczycy przy ktorej niska waga to norma.NIE REZYGNUJ z cyca!!! Normalnie bym chyba rozszarpala ta dr, co Ci tak powiedziala!!!! Co za bzdura!! Ja w 3 szpitalach i od wszytskich innych specjalistow do ktorych Lena chodzila uslyszalam - nigdy sie z cyca nie rezygnuje w takiej sytuacji, mozna rozszerzyc diete o inne pokarmy :-) Nie dawaj malej na sile modyfikowanego mleka, bo jak byla na cycu i pila smazne Twoje mleczko to nie dziwne,ze nie chce niedobrego modyfikowanego!!Sprobuj dawac jej kaszki, obiadki, ale cyca tez dawaj!!! ... Nie tucz malej na sile.. Po co??? Moze taka jej uroda!! Nie wszystki dzieci musza wazyc 8,9kg. Tylko taka moda jest, ze dziecko grube, z faldkami to zdrowe- paranoja!!!
A i koniecznie skontroluj jeszcze raz wage malej. Jezeli mala byla po wyproznieniu i nie jadla z 1h przed wazeniem to i 200g roznicy moze byc na wadze!! Zwaz ja jeszcze raz!!! Ja akurat mam wage dla niemowlat w domu i widze,ze czasem mala przybiera 30g, 90g, czasem przez 1,5tyg nic, a 3 dni pozniej 150g wiecej jest!!!
A i wlasnie teraz dzieci duzo sie ruszaja i beda mniej przybierac. Moze byc tak,ze 200g na miesiac tylko bedzie.
jesli chodzi o badania, to jak chcesz robic przy tym jak dziecko nie przybiera prawidlowo na wadze to :
- morfologia, mocz ogolny + posiew, hormony tarczycy, mozna jeszcze usg zrobic. To takie podstawowe jak zaczyna sie problem z waga :-) Jak beda te badania ok. to sie nie stresuj waga :-)

p.s. a Ty szczupla jestes????

I glowa do gory !!!!!!:tak::tak::tak::tak::tak::tak:

Jeszcze jedno , tak jak wyzej pisaly dziewczyny. Jak sie miesci w siatce centylowej to ok.!! wazne zeby waga nie skalala po centlach za bardzo. Gdyby 3 i 10centyl oznaczal, ze dziecko jest duzo za chude, to idac dalej, dzieci ktore sa na 90 i 97 centylu nalezalo by sklasyfikowac jako otyle i nalezalo by je odchudzic. A tak przeciez nikt nie robi, wiec i nasze szczuple dzieci sa w normie :-)
 
Ostatnia edycja:
Dmuchawcu dzieki za misia napewno sie małemu spodoba:-)A biedronek to chyba nie lubi,bo jak mu pusciłam ta piosenke to tak ryczał az łezki leciały,musiałam szybko wyłączyc :baffled:
Jak myslicie powinnam isc z nim do lekarza?Narazie lecze go syropkiem,kropelkami do noska,wit c,ewentualnie czopek,bo ma lekko podwyższona temp.chory jest od 3 dni i niewiem czy isc juz czy za jakies 3 dni jak nie bedzie poprawy.Jak byscie zrobiły?
daisy ja szczepie na pneumokoki za 6 tyg -pierwsza dawka.Koleżanki córka złapała w przedszkolu,malutka ledwo z tego wyszła.I to jest jedna z przyczyn dlaczego szczepie.
ewa to sie najarałas papierosków,mi też strasznie śmierdzi i przeszkadza,hi hi taka delikatna sie zrobiłam a 5 lat temu jaralismy z mezem jak smoki,siekiere w pokoju mozna było wieszac.
 
Stopi Willsonka bardzo szczuplutka jest:tak:!
Własnie pisałam jej to samo, co Ty- u nas tez tak bywa, ze Zosia nie przybiera prawie nic. A biorac pod uwage wage urodzeniowa Gosi, to ona przez 6 miesiecy przybrała prawidłowo, wiec ja tu problemu z waga jeszcze nie widze.
Moja mała tez mleka modyfikowanego nie chce, daje jej tylko kaszke na mleku, bo moim juz sie tak nie najada i zupke.

Beacia ja bym w poniedziałek poszła do lekarza sprawdzic co sie dzieje. Ze względu na tą temperature. A jak bardzo ona jest podwyższona? Ponad 38st?
 
Ostatnia edycja:
Urodził sie to miał 3500g i 56 cm. Aktualnie waży 8500 i ma 77 cm :rofl2:
Mój Maksiu waży 8900 a jego waga urodzeniowa to 3600 ,tylko ,ze on się troszkę prędzej urodził niż powinien, a wzrostu nie wiem bo go dawno nie mierzyłam , może dzisiaj po kąpieli się wzmogę! jak się urodził to miał 56 cm

Nic ja się zbieram i jadę do tesco na zakupy , muszę gdzieś wyjść bo w tym domu już do głowy dostaję!
Wszystkim małym solenizanta też wszystkiego dobrego od Maksia małego!
 
Adaśko zasnął... Tomciowi zaraz jakąś baję puszczę i w tango odkurzaczem wyruszę. Adam zamknięty w pokoju u góry to nie powinien się zbudzić... Wczoraj jak go zahibernowałam u góry, to obudziłam go po 4:40 minutach snu, bo by chyba na serio całą zimę przespał :-p

I jeszcze jedno... wczoraj jak na tym spotkaniu jedna dziewczyna powiedziała, że jest rozwiedziona to doszło do mnie, że ona rodziła z byłą bratową mojego męża. W tym samym czasie rodziła partnerka naszego kolegi... i słuchajcie wszystkie te pary już nie są razem :no: znam troje dzieci urodzonych w grudniu 2004... i jakoś żadne nie ma tego szczęścia, że rodzice są razem... jakiś pechowy ten miesiąc...
 
Ja tylko wpadam życzyć Beatce Zdrówka i miłości z okazji Urodzinek, kolejna wodniczka, heheh i za niedługo dołączę do 27 latek. ;-);-);-);-)
Dziś pewnie zajrze wieczorkiem, bo jedziemy w gości a jutro z Filpem na besen, juz sie doczekac nie moge
PS nas nocka masakra, FIlip sie chyba od e kolegów zarazi,l, bo sie chyba co godzine budzil z placzem ;-(
 
Ewa w ogóle to straszne jak wiele par sie rozwodzi. Póki ni emają dzieci to jeszcze ok Oczywiście są przypadki, ze rozstanie jest lepsze dla dzieci, no ale...czy jest ich ażtak dużo?
Moje znajome, które sąpo rozwodzie rozstawaly sie z tak błahych powodów, ze to trudne do uwierzenia!:no: Po prostu ludziom nie chce sie włożyć troche wysiłku w to, zeby sie dogadac. Wydaje im sie przed slubem, ze małżeństwo będzie rajem tak ot, po prostu. Eh...szkoda gadac...
 
Dmuchawcu,najwiecej miał 37,6,wiec nawet nie bardzo mozna to nazwac goraczka,jak by miał ponad 38 to pewnie juz bym wczoraj poleciała,Alanek jest zapisany do przychodni całodobowej,wiec moge jechac w kazdej chwili,ale chyba nie mam co panikowac,bo nie jest tak zle,tylo troche smutne te nasze mini urodzinki
I jeszcze Artur i dzis i jutro po 12h w pracy:-(
 
reklama
Eee, to to goraczka nie jest. Moja Zosia ma stale 37,4. Myslę, ze obserwuj go i tak ,jak piszesz - syropek, wit c, nosek oczyszczac i tyle.

A mini urodzinki sobie odbijecie za kilka dni, jak juz bedzie wszystko dobrze.
 
Do góry