reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2009

Adaa masz dobry pomysl. To jest jawna dyskryminacja kobiet pracujacych, majacych dzieci. NA pewno ktos tym tematem sie zainteresuje.

Patra do boju ;-)

_______

Czegos nie rozmiem.
Bylam tydzien temu lekarza. Pediatra zapisala mi iste co mam kupic malemu. Miedzy innymi na liscie znalazl sie jakis syrop [nie pamietam juz nazwy]. W aptece jak zapytalam o ten lek-jako cos na przeziebienie dla 5,5miesiecznego dziecka, to farmacetka pokrecila glowa i oznajmila, ze to dla dzieci powyzej 3 roku zycia.
Dla mnie to dziwne jest.... Przeciez ktos te zasady stosowania lekow okresla a lekarze ta po prostu je 'lamia'? Moze to normalne....
Mimo wszystko zakupilam liste bez tego leku.
 
reklama
Co do temperatury to znalazłam na stronce takie info:

temperatura normalna - 36oC do 37oC.
stan podgorączkowy (podwyższona temperatura) - 37.1oC do 38oC. Jednakże w tym przedziale dziecko może mieć temperaturę np. wieczorem bo długim płaczu.
gorączka 38.1oC do 39oC.
stan silnej gorączki - powyżej 39oC.

Generalnie uważa się, że stwierdzenie u dziecka temperatury powyżej 38oC świadczy o gorączce.

Należy również pamiętać, że wartość temperatury zależy od metody jaką jest wykonywany pomiar. Temperaturę można mierzyć pod pachą, w ustach oraz w odbycie. Pomiar w odbycie szczególnie polecany jest u noworodków i małych dzieci ze względu na łatwość pomiaru i jego dokładność (w tej metodzie zalecane są termometry elektroniczne). Wartość temperatury w odbycie jest o 0.5oC wyższa od faktycznej temperatury ciała natomiast mierzona w ustach o 0.3oC.

A tak w ogóle to dzień dobry u nas dziś śnieg sypie cały dzień, niby nie jest zimno bo -5st, ale jest dosyć wilgotno i trochę wieje, więc odczucie mrozu jest większe,

a ja byłam dziś w pracy zobaczyć jak tam wygląda sytuacja, no i tak jak się obawiałam, będę musiała zmienić stanowisko (tzn na papierze zostanie mi to co mam, ale praktycznie muszę je zmienić), no i cały czas nie wiem czy wracać czy nie, muszę dziś ze swoim M poważnie to przedyskutować, bo w sumie jak mam zarobić 700-800 zł(pól etatu), od tego odjąc bilety doładowanie tel, zawsze do pracy coś wziąć (chociażby wodę mineralną- a zawsze wypijałam w pracy 1,5 l dziennie, od czasu do czasu jakieś ciastko czy wafelka) i jeszcze jak to mój M mówi "cholewki w butach zedrzeć" i jak ma mi na czysto zostać 400 zł i jeszcze męczyć teściową żeby z dzieckiem siedziała to nie wiem czy to się opłaca, czy nie lepiej iść na wychowawczy i poszukać sobie jakiejś pracy w domu. wiem, ze teściowa chce pomóc ale nie wiem czy będzie miała tyle siły, bo ze zdrówkiem u niej nie jest najlepiej. no i mam dylemat :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
WITAM!!!
Normalnie ryczeć mi sie chce,zrobiłam ten zasrany test i co i co .....2 kreski ,tego bym nie wymyśliła .Zabardzo żeście kciuki trzymały,a raczej nie w tą strone !!:wściekła/y:;-)
Po niedz. trzeba sie do lekarza wybrać!!
Tego bym nie wymyśliła.
Naszczeście mąż jest kochany i mówi ,że bedzie dobrze!!

ALUSIA a rób małemu okłady na gorączke to pomaga!!
 
WITAM!!!
Normalnie ryczeć mi sie chce,zrobiłam ten zasrany test i co i co .....2 kreski ,tego bym nie wymyśliła .Zabardzo żeście kciuki trzymały,a raczej nie w tą strone !!:wściekła/y:;-)
NO TO GRATULACJE :-):-):-) WIDZISZ MÓWIŁAM RÓB TEST SZYBCIEJ, OD RAZU BYŚ WIEDZIAŁA OD CZEGO TEN BRZUCH TAK BOLI :-p:-p:-p
 
justysia WOW!!! gratulacje, chociaz widze ze ty narazie malo zachwycona jestes, ale to chyba relakcja szokowa... Przeciez ty jestes wspaniala mama, a do kompletu ci coreczki brakuje za co bardzo trzymam kciuki:tak::-)
 
czemu plakac? z radosci, nerwow???
co Ty bedzie dobrze. A moze teraz bedzie corcia bo z 4 chlopami w domu to juz sajgon;)umow sie szybko do lekarza. ciekawe w ktorym tygodniu jestes, bo juz od dawna mowilas o tej ciazy - kiedy to mialas ostatni okres?
 
reklama
Do góry