reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2008

Hej, my juz lepiej, ale katary nam dokuczaja ciagle. Ja juz drugi tydzien "mowie przez nos". Kiedyz to sie skonczy. Ale mam tez lepsza wiadomosc! U nas w Calgary dzisiaj juz cieplej, bo - 23*C Hurrra!!!! Ostatnie dwa dni termometr pokazywal -30*C w dzien, a w nocy nic nie pokazywal, bo zakres sie skonczyl. Ponoc bylo -34*C a odczuwa sie to na skorze jak -42*C. No i ostrzegaja, ze skora zamarza w 5 min. Wiec Hubert tylko przed dom wyskoczyl caly opatulony jak niedzwiedz, zeby odgarnac snieg z chodnika :-). W nocy 27.01 byla wichura i z -8 zeszlo na ponizej -30*C. A wiec haicujemy ile sie da :-D zeby nie zamarznac. Taka tempke przezylam pierwszy raz w zyciu. Fakt, tylko reke wystawilam za okno, zeby sprawdzic jak to sie czuje, ale wlasciwie jedyne co zaobserwowalam, to to, ze powietrze jest zimne i suche jak wior, kazda drobinka wody w eterze zamarza i tylko widac takie spadajace kysztalki lodu :tak:. Rok temu az tak zimno tu nie bylo, tylko marne -28*C w nocy ;-) hihi. Ale slonko dzielnie nam swieci, a wokol niego pokazala sie tecza. Okragla. Superowe zjawisko!

Co do plci, to chcemy tez wiedziec. Moi rodzice dowiedzieli sie o tym, ze jestem w ciazy przed swietami, a Huberta rodzicom powiedzielismy w swieta. To byl 11 tydz. Moje nastepne usg bedzie miedzy 18 a 20 tyg. (czyli za 2-4 tyg. musze zrobic) a wizyte u ginki mam 12.02. wtedy da mi skierowanie. Zycze wam dziewczynki, zebyscie mogly sie dowiedziec, kogo nosicie pod sercem. Ja pewnie tez sie wszystkim wygadam, jak tylko bede wiedziec. :-)
Ewa a jak u Ciebie? Jestes juz po wizycie z wynikami usg genetycznego? Pewnie wszystko sie potwierdzilo :-) Dostalam dzis maila do oddania glosu na zniesienie wiz turystycznych dla Polakow w Kanadzie. Czy moge Ci go przeslac?
 
reklama
Ja tez od razu wypeplalam znajomym,jak tylko zrobilam test,a rodzicom kilka dni pozniej.Nie umiem zbyt dlugo trzymac jezyka za zebami,a tym bardziej,jesli to taka cudowna wiadomosc i ja o niczym inny nie mysle.:zawstydzona/y:
Co do plci to tez koniecznie juz bym chciala wiedziec,bo do porodu bym nie wytrzymala,ale nastepne usg dopiero 18 lutego,wiec jeszcze troche poczekam.A i tak mysle ,ze to dziewczynka,a na dodatek jaka ruchliwa!Caly czas mi sie w brzuszku wierci ,a ja z dnia na dzien mocniej to czuje,a uczucie jest oszalamiajace :tak: :rofl2:
 
Kociata w taka pogode to bym chyba spod koldry nie wyszla.nie cierpie jak jest zimno.U nas ok 10stC,a wiec nie tak zle ,a i tak mi zimno.Jak jest cieplo na dworze to pada,a jak nie pada to zimno,tylko czekam do wiosny,chociaz od tego okropnego deszczu i tak sie nie uchronie,bo tu pada zawsze prawie :dry: :crazy: A ty trzymaj sie cieplutko i nie daj sie chorobie ani mrozowi.
 
Kociata- u nas az tak zimno nie jest,ale wedlug mnie ponizej 10 stopni Celcjusza nie ma dla mnie zbytnio znaczenia,bo jest mi tak samo zimno... za to moje kochanie uwielbia zime i te mrozy.... on nawet nie widzi potrzeby wlaczania ogrzewania w lazience?!!! i w ogole jesli chodzi o ogrzewanie to toczymy ciagle klotnie,bo ja lubie cieplo a dla Joe 18 C w domu to juz niemalze upal.... dzisiaj mielismy niezla wichure i jest na prawde zimno.... a w Calgary przygotuj sie,ze latem mozesz miec snieg i w ogole pogoda moze sie zmienic z +30 na minusowa w ciagu zaledwie kilku godzin... u nas bywa kilka dni cieplutkich np. w marcu z 30 stopniami a nastepnie spada znowu snieg i jest zima w calej krasie... pierwszego roku bylam po prostu w szoku... jesli chodzi o e-mail'a to koniecznie mi wyslij.... moje usg genetyczne wyszlo ok a na drugie badanie krwi ide w poniedzialek... mam dwa zdjecia mojej kruszyny,ale sa bardzo niewyrazne... w ogole bylam bardzo rozczarowana tym usg.... nie mialam szansy zobaczyc kruszyny... trwalo to badanie ponad 40 minut,bo tak sie ruszala,ze techniczka nie mogla zrobic pomiarow,potem zawolala swoja przelozona zeby jej pomogla i ta byla wyjatkowo niemila - pierwszy raz jestem tak rozczarowana z uslug medycznych.... chcialam,zeby Joe tez zobaczyl,ale jego tez nie zawolali... teraz czekam z niecierpliwoscia na 26 lutego,wtedy bede miala usg polowkowe w szpitalu i moja rodzinna zapwenila mnie,ze wszystko mi pokaza i powiedza... mam nadzieje tez, ze maluch bedzie wspolpracowal i pokaze co kryje miedzy nozkami.... bo to bedzie chyba ostatnie usg....
 
Witam :-)
Mam pyt. czy może orientujecie sie ile kosztuje i czy jest w ogóle możliwe nagranie wyniku USG na płytę DVD które będzie robione w Szpitalu Bielańskim.

Jest możliwe w przypadku USG 3D/4D - nei wiem, jak z tradycyjnym, ale zawsze możesz mężowi zaprezentować na zachętę wydruk zdjęcia:)
We Wrocławiu kosztuje to ok 120-150 PLN - czasem koszt płyty jest wliczony, czasem kosztuje dodatkowo 10 PLN.
Nie polecam zbyt wczesnego badania 3D, bo efekty bywają mizerne. Moja siostra nei mogąc się doczekać była dwa dni temu, będąc w 19 tygodniu i generalnie nie za wiele udało się zobaczyć/nagrać, a lekarz powiedział, że powinna była wstrzymać się jeszcze ze 3 tygodnie.
 
mój ginek robi usg normalne i od razu 3D, pokazuje jak wygląda maluszek. Damiana nagrywaliśmy, druga fasolke już nie-emocje mniejsze he he

kociata-wysyłaj e-maila! co do usg genetycznego to nie wskazuje nic na jakies wady więc innych badan nie robiłam. Współczuje Ci tych minusowych temperatur chociaz ja też mieszkam na polskim biegunie zimna ;-) to tutaj w tym roku najwięcej to -15 przez kilka dni.
 
reklama
Do góry