reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Dziewczyny, mam jeszcze panikę która mnie gryzie.... Zapomniałam się i sięgnęłam po miskę na wysokiej półce. Stanęłam na palcach i mocno wyciągnęłam rękę do góry. Różnie mówią z podnoszeniem rąk... Ale czy macie jakieś info a propos tego od lekarza (nie z neta)?
A o co w sumie z tym chodzi? 🤔 Mąż ostatnio też mnie kilka razy tak skarcił, że mam się tak nie naciągać, gdy sięgałam do wyższej półki po czapkę albo w sklepie po jakiś napój. 🤔 Ale dopiero teraz mnie tym zainteresowałaś 🤭
 
reklama
A o co w sumie z tym chodzi? 🤔 Mąż ostatnio też mnie kilka razy tak skarcił, że mam się tak nie naciągać, gdy sięgałam do wyższej półki po czapkę albo w sklepie po jakiś napój. 🤔 Ale dopiero teraz mnie tym zainteresowałaś 🤭

Tak samo jak nie powinno się myć okien zwłaszcza jakichś dużych bo takie ruchy do goey rękami podobno są niebezpieczne, tzn mogą być. Z tego co ja czytałam gdzieś to że łożysko może się odkleić dlatego nie powinno się tak robić. Z kolei na innej stronie wyczytałam, że macica jest tak silnym narządem, ze można wykonywać ruchy kończyn dolnych i górnych bez obaw. I bądź ru mądry. Chyba najlepiej zapytać lekarza.
 
A o co w sumie z tym chodzi? 🤔 Mąż ostatnio też mnie kilka razy tak skarcił, że mam się tak nie naciągać, gdy sięgałam do wyższej półki po czapkę albo w sklepie po jakiś napój. 🤔 Ale dopiero teraz mnie tym zainteresowałaś 🤭
No więc oczywiście jest pierdyliard opinii:
- nie można bo może odkleić się łożysko (jedni lekarze)
- nie można bo mogą naderwać się więzadła i zerwać macica = poronienie (inni lekarze)
- dwa powyższe to mit i nie można bo może się zrobić słabo jak długo trzyma się ręce w górze (jeszcze inni lekarze)

Tyle wypowiedzi znalazłam na forum

Mój lekarz: "co? Nie słyszałem o czymś takim" xD
 
I tu jest sedno, nie chciałabyś słyszeć.. a ja napisałam,że nie chciałabym słuchać powielanych bzdur internetowych,że ten wynik jest jak pappa i wiele takich historii było w nifty i jest ok . Po prostu.
Każda z nas jest inna.
W swoim poście zamieściłam tylko fakty.
Nikomu nadziei nie chciałam odbierać. Napisałam, że sama jestem przed badaniem inwazyjnym więc naprawdę nie muszę nawet myśleć co się dzieje w głowie takiej mamy.

Takie zdanie jak @dirtycriminal szanuję jak najbardziej bo na tym polega dyskusja na forum, ale większość wolała mi dokopać personalnie i kazać spadać. Wystarczy przeczytać.
Zostawiam was w spokoju.
Myślę że w takiej sytuacji @EJK85 nie chciałbym naprwno czytać takich kłótni. Każda ma swoją rację ale każda też próbuje na swój sposób wesprzeć. Uważam że w takiej sytuacji takiw kłótnie są naprawdę zbędne.
 
No więc oczywiście jest pierdyliard opinii:
- nie można bo może odkleić się łożysko (jedni lekarze)
- nie można bo mogą naderwać się więzadła i zerwać macica = poronienie (inni lekarze)
- dwa powyższe to mit i nie można bo może się zrobić słabo jak długo trzyma się ręce w górze (jeszcze inni lekarze)

Tyle wypowiedzi znalazłam na forum

Mój lekarz: "co? Nie słyszałem o czymś takim" xD

No wlasnie, wiec trzeba zapytać lekarza. Ja zapytam, ale dopiero 31.01. Szkoda, ze wcześniej nie pisałaś o tym to bym zapytała jak dzwoniłam 😅
 
Dziewczyny, mam jeszcze panikę która mnie gryzie.... Zapomniałam się i sięgnęłam po miskę na wysokiej półce. Stanęłam na palcach i mocno wyciągnęłam rękę do góry. Różnie mówią z podnoszeniem rąk... Ale czy macie jakieś info a propos tego od lekarza (nie z neta)?
Ja pierd.... A ja prawie codziennie po coś sięgam, bo mam bardzo wysokie mieszkanie i np. Półki w kuchni do sufitu 😰😱😱
 
Ja pierd.... A ja prawie codziennie po coś sięgam, bo mam bardzo wysokie mieszkanie i np. Półki w kuchni do sufitu 😰😱😱

Dziewczyny to która pierwsza ma wizytę niech zapyta 🙈
Ja dopiero 1 Luty :/
Chodzi mi bardziej właśnie o takie jednostkowe podniesienie ręki do półki (i staniecie na palcach) a nie mycie okien k wieszanie firanek - bo tego nam na pewno nie wolno :) (nawet internety są zgodne akurat w tym temacie ;) )
 
Dziewczyny to która pierwsza ma wizytę niech zapyta 🙈
Ja dopiero 1 Luty :/
Chodzi mi bardziej właśnie o takie jednostkowe podniesienie ręki do półki (i staniecie na palcach) a nie mycie okien k wieszanie firanek - bo tego nam na pewno nie wolno :) (nawet internety są zgodne akurat w tym temacie ;) )

A ja mam ochotę umyć okna, bo nie mogę już na nie patrzec 😂
 
reklama
Ja pierd.... A ja prawie codziennie po coś sięgam, bo mam bardzo wysokie mieszkanie i np. Półki w kuchni do sufitu 😰😱😱
Ja uważam że powinien istnieć taki oficjalny przewodnik: to możesz, tego nie możesz. To jedz, tego nie jedz. To normalny ból, to niepokojący ból.
Oszczędziłoby to mnóstwo czasu na szukanie w internecie co można, paniki czy nie zaszkodziło się, zmartwienia czy powinno tak boleć.
 
Do góry