reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Hej dziewczynki! Ja wczoraj poszłam na babskie spotkanie, zaczelam o 17 a skończyłam grubo po północy. 😁 Opędzlowałam winko zero, poranki bez bólu głowy - nie powiem - są wspaniałe :p ja na siku wstaje ok 2-3x w ciągu nocy. Ale ostatnio trochę rzadziej. Staram się nie pić dużo przed snem a mimo wszystko produkcja trwa :p a z zachcianek to brat caly czas mnie pyta czy jem już dżem ze śledziem, ale myślę że ostatni tydzień moją zachcianką był ten pieczony pasztet z kurczaka, zobaczymy co przyniesie przyszły :D miłej niedzieli dla wszystkich! 😘
 
I wiecie co, tak mnie wczoraj naszło na tę kiełbasę fuet, kupiłam ją i nie powiem trochę plasterków zjadłam, a teraz tak zaczynam analizować, że chyba jednak w ciąży nie powinnam jej jeść, jakby nie patrzeć to kiełbasa dojrzewająca 🙈🤦‍♀️ baba w ciąży i jej pomysły 🤦‍♀️
 
Dziś wg ostatniego usg zaczynam 15 tydzień. Ciekawostka, bo nie wiedziałam, ze już się liczy od stóp do główki, ciekawe jak na następnej wizycie lekarz wymierzy 🤔
U mnie na wizycie już tylko podaje wagę, bez crl 🤷‍♀️ u mnie było 124 gramy ostatnio 🙈
I wiecie co, tak mnie wczoraj naszło na tę kiełbasę fuet, kupiłam ją i nie powiem trochę plasterków zjadłam, a teraz tak zaczynam analizować, że chyba jednak w ciąży nie powinnam jej jeść, jakby nie patrzeć to kiełbasa dojrzewająca 🙈🤦‍♀️ baba w ciąży i jej pomysły 🤦‍♀️
Ja uwielbiam w ogóle dojrzewające szynki i kiełbasy i salami.... Sery niepasteryzowane holenderskie i szwajcarskie zresztą też....Więc teraz cierpię, ale czasem robię sobie zapieksy z ww. Składników i trochę mi lepiej ;-) pocieszę Cię bo ja kiedyś zjadłam pizze posypana parmezanem.... Było go tak dużo, że nie miałam jak go ściągnąć, więc kilka kawałków na pewno zjadłam 🤷‍♀️
 
A jeszcze a propos sikania.... To ja w dzień się nie ograniczam, bo jak mowilam wyszło mi coś w moczu i teraz czekam na wynik posiewu, więc jem zurawit, dużo pije i chodzę sikać w ciągu dnia co 10 minut 🤣🤣🤣
 
Ja! 😁 w nocy mam spokój, za to w ciągu dnia dramat, jak dzieko robi sobie trampolinę z mojego pęcherza 🙃 na zegarku mam 2x więcej nabitych kroków niz zwykle, przez chodzenie do toalety co 10 min 😁

Ja jem pomidory z majonezem od rana do wieczora 😂
A próbiwałaś zrobic sos do pomidorków -je się kroi w polówki lub ćwiartki na nie sos i tarty żółty serek. Sos to majonez (jak chcę lżejszy to mieszam z jogurtem lub śmietaną), czosnek przez praskę i vegeta (ja daję tą prawdziwa, ale bez chemii). Pycha 😋
 
U mnie na wizycie już tylko podaje wagę, bez crl 🤷‍♀️ u mnie było 124 gramy ostatnio 🙈

Ja uwielbiam w ogóle dojrzewające szynki i kiełbasy i salami.... Sery niepasteryzowane holenderskie i szwajcarskie zresztą też....Więc teraz cierpię, ale czasem robię sobie zapieksy z ww. Składników i trochę mi lepiej ;-) pocieszę Cię bo ja kiedyś zjadłam pizze posypana parmezanem.... Było go tak dużo, że nie miałam jak go ściągnąć, więc kilka kawałków na pewno zjadłam 🤷‍♀️
No właśnie ja też kocham dojrzewające szynki, kiełbasy, sery pleśniowe, to są zdecydowanie moje smaki i do tego jakieś dobre wytrawne winko.. mmm.. rozmarzyłam się :p no mam nauczkę, więcej nie tknę, mam nadzieję że ta kiełbaska będzie dla mnie łaskawa :p ostatnio zastanawiałam się nad parmezanem, ale wzięłam w Lidlu, poczytałam skład i doszłam do wniosku, że chyba jednak nie można 😅 no nic, zawsze to jakieś pocieszenie i w kupie siła 😅
 
Hej Dziewczyny, miłej niedzielki ❤️

Nie wspominajcie nawet o tym sikaniu. Ja od pierwszych tygodni chodzę 2-3 razy w tygodniu 🙈 teraz jakoś znajduję wytłumaczenie ale z początku dalej nie wiem czemu mnie tak przeganiało.

Mam pytanko: czy jest ktoś w naszym gronie kto prowadzi ciążę na metforminie? Chciałabym wymienić się doświadczeniami
Co? 2-3 razy w tygodniu? 🤣
 
A próbiwałaś zrobic sos do pomidorków -je się kroi w polówki lub ćwiartki na nie sos i tarty żółty serek. Sos to majonez (jak chcę lżejszy to mieszam z jogurtem lub śmietaną), czosnek przez praskę i vegeta (ja daję tą prawdziwa, ale bez chemii). Pycha 😋

Jezuuuu, ja to jadłam pierwszy raz pod Warszawa na jakiejś posiadówie rodzinnej, nigdy wcześniej nie widziałam tego, niby nic ale było pyszne. Tylko tam były pomidory w plasterki na talerzu, na to wlasnie sos czosnkowy j tarty ser 😋
 
reklama
No właśnie ja też kocham dojrzewające szynki, kiełbasy, sery pleśniowe, to są zdecydowanie moje smaki i do tego jakieś dobre wytrawne winko.. mmm.. rozmarzyłam się :p no mam nauczkę, więcej nie tknę, mam nadzieję że ta kiełbaska będzie dla mnie łaskawa :p ostatnio zastanawiałam się nad parmezanem, ale wzięłam w Lidlu, poczytałam skład i doszłam do wniosku, że chyba jednak nie można 😅 no nic, zawsze to jakieś pocieszenie i w kupie siła 😅
Czasem uda się złapać chedara z pasteryzowanego albo taki wyrazisty ser Jak kaltbach ;-) polecam ;-) parmezan chyba ze swojej istoty nigdy nie będzie z pasteryzowanego, ale jak coś znajdę jeszcze ciekawego dam znać ;-) najbardziej chyba tęsknię za brie 🙈
 
Do góry