reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Toxo podobno nie tak łatwo złapać od kota (z tego co pamiętam trzebaby dosłownie zjeść kupę - np jeśli po sprzątaniu kuwety zostanie na paznokciu, nie umytą ręka trafi do ust). Najczęściej surowe mięcho (czy ktoś jak ja tęskni za tatarem i carpaccio? Surowizna to będzie pierwsze co zjem po porodzie 😂❤️)
Boszzzzz... tatar!!! Ostatnio mąż jadl a ja patrzyłam i ciekła mi ślinka. Kocham ❤️
 
reklama
Prawda tez jest taka, że można dobrowolnie zgłosić sie do wiekszej kwoty ZUS w tym chorobowego i płacić wieksze składki wtedy zasiłek też jest wiekszy.
No dwie opcje są.
Ale musi być opłacany wyższy min 12 miesięcy.
Płacenie jak już się dowiesz że jesteś w ciąży kompletnie nic nie da a może spowodować np częste kontrolę podczas l4.
Niestety bardzo pozmieniali przepisy i na każdym kroku kontrololuja
 
Prawda tez jest taka, że można dobrowolnie zgłosić sie do wiekszej kwoty ZUS w tym chorobowego i płacić wieksze składki wtedy zasiłek też jest wiekszy.
No dwie opcje są.
Tak, jasne. Spoko, osobiście nie narzekam przygotowałam się na ciążę oszczędzajác😘u nas walka o drugie Dzieciątko trwała 4 lata i już w te składki zwątpiliśmy, w sens opłacania wyzszych😉nie było też takiej konieczności, damy radę. Ale oczywiście jest to opcja
 
Ja mam kotkę i zastanawiam się jak ten mały urwis będzie się zachowywał jak przyjdzie dziecko. Ostatnio jest strasznie pobudzona, bardzo zwraca na siebie uwagę, przeskakuje przez telewizor (w każdej chwili może go zrzucić) bo widzi moją reakcje czyt. zrywam się na proste nogi a dla niej to super zabawa, bo ucieka i myśli że będę ja gonić 😅 ostatnio jak spałam sprzedała mi z płaskiego w twarz a raz nawet zapolowała i lekko ugryzła (w formie zabawy) w łuk brwiowy! Wiem, że to wszystko jest dla niej zabawą, jest absolutnie nieagresywnym kotkiem, no ale jak zacznie mi tak trzaskac dzieciaka dla zabawy to nie wiem 😋 i tez muszę poczytać czy są jakieś zabezpieczenia na łóżeczko przed tym urwisem moim.
U mnie koleżanka ma kotki i skubane śpią z jej córką. Nie raz foty pokazywała jak mała je przydusi w nocy, bo się kreci, a one nic.
 
Tak, jasne. Spoko, osobiście nie narzekam przygotowałam się na ciążę oszczędzajác😘u nas walka o drugie Dzieciątko trwała 4 lata i już w te składki zwątpiliśmy, w sens opłacania wyzszych😉nie było też takiej konieczności, damy radę. Ale oczywiście jest to opcja
Dokładnie ja też już zwatpilam i spokojnie sobie poradzimy bez. Ale poruszając ten temat chciałam pokazać jak niesprawiedliwe są przepisy i dlaczego pracodawcy boją się zatrudniać młodych kobiet szczególnie w małych firmach
 
Tak jeśli ra rade pracować to ok a ta dziewczyna się zatrudniła po podpisaniu umowy powiedziała że jest w ciąży ale ze chce pracować już się dogadałyśmy co i jak żeby miała godziny pracy takie jak jej pasują itp po 2 dniach mi przyniosła l4 i tyle ja widziałam a jednak koszty musiałam duże ponieść:(
Takie sytuacje kiedyś były nagminne. Dziewczyny kombinują jak zarobić i siedzieć w domu.
 
reklama
Takie sytuacje kiedyś były nagminne. Dziewczyny kombinują jak zarobić i siedzieć w domu.
Faktycznie strasznie trudne dla pracodawcy. Trudne jest też jednak to jak ktoś traci pracę w ciąży i szuka na szybko...bo prawda jest taka że ciąża to stan nieprzewidywalny i można z dnia na dzień znaleźć się w trudnej sytuacji zdrowotnej
 
Do góry