reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
wiem, że łatwo powiedzieć żeby się nie denerwować, gorzej wykonać..
Jak masz jakieś obawy o maleństwo to udaj się na izbę przyjęć, powiedz prawdę, że się przewróciłas na lodzie, a dodać możesz ze bardzo złe się czujesz i stresujesz, na pewno Cię zbadają w takiej sytuacji, a Ty będziesz spokojn 😊
Jak powie ze ma plamienie to dostanie zielona kartkę a jak krwawienie to już żółta, przynajmniej tak u mnie w szpitalu kwalifikują , z tym ze najpierw każą ci pokazać podpasek przy krwawienia w pokoju położnej . U mnie tak było w szpitalu
 
No właśnie dziewczyny.. W którym tc miałyście usg przez brzuch? W 9? 🤔
ja poprzednio z tego co pamietam to dopiero na prenatalnych w 13+… i to w sumie miałam robione i przez powłoki brzuszne i transwaginalnie, bo dziecko było tak ułożone. Jestem szczupła, więc to pewnie zależy od różnych czynników. Słyszałam czy czytałam, że właśnie u osób z mniejszą tkanką tłuszczową łatwiej wykonać tak badanie. Czy to prawda to już musiałby się wypowiedzieć ktoś to wykonuje takie badania 😛
 
Może to zależy po prostu od wielkości dziecka i tego co widać na usg przez pochwę, u mnie dziecko miało już prawie 5 cm, a po prostu nie można było nic zobaczyć z profilu, wiec spróbowała przez brzuch i jakoś dała radę…. Nie jestem chuda, jestem normalna ani chuda ani gruba ;-)
 
reklama
No właśnie dziewczyny.. W którym tc miałyście usg przez brzuch? W 9? 🤔
Ja poprzednio pierwszy raz na prenatalnych jakoś 12/13 tc. Ale na dalszym etapie ciąży zdarzało się, że miałam na jednej wizycie usg na 2 sposoby (gdy np. lekarz chciał zmierzyć szyjkę macicy), więc jedno nie wyklucza drugiego.
 
Do góry