reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Cześć dziewczyny 🙂
Wczoraj mnie naszła taka ochota na naleśniki że dziś z samego rana ze ślinotokiem 🤣 zabrałam się za smażenie placków. Zjadłam dwa i 🤢 to by było na tyle 🤣 Teraz zostało mi około 20 placków i zastanawiam się co z tym zrobić 🤔 bo mi na samą myśl jest niedobrze. Do tej pory nie miałam mdłości no może zdarzyło raz czy dwa ale od kilku dni nie daje rady. Najgorzej jest wieczorem 🤮
Ale mi narobiłaś ochoty na naleśniki!! A najlepiej z czekoladą 😍 dzisiaj mnie ciągnie do słodkiego o dziwo..
Dzisiaj pierwszy raz mi się cofnęło, ale opanowałam sytuację i nie powtórzyło się to na szczęście ;)
 
Hej, mam pytanie do dziewczyn planujących robić badanie wolnego dna płodu, myślicie zrobić to przez badaniami I trymestru czy po? Radziłam się ginekologa, ponieważ chodzi mi to badanie po głowie. Powiedział,że logicznie będzie rozważyć to po jeśli wynik prenatalnych będzie wskazywał na ryzyko min. średnie. Przy wysokiem ryzyku oczywiście będzie rekomendował. Zastanawiam się jednak trochę czy nie zrobić badania jeszcze przed prenatalnymi (Mam ustawione na 30.12). Chyba bardziej dla mojego komfortu psychicznego bo innego wytłumaczenia nie ma. 🙈 Jeśli któraś planuje robić badanie to chętnie się dowiem kiedy się wybieracie i ewentualnie na który test? Ja myślę o Sanco.
 
Dziewczyny, mi na mdłości/wymioty ginekolog przepisał tabletki Xonvea.
Nie wykupiłam ich jeszcze, bo i tak były tylko na zamówienie. Ale waham się, bo farmaceutka powiedziała, ze jie są obojętne dla dziecka. A na stronie czytam, ze przetestowane i bezpieczne 🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️
U mnie w aptece wychodzi koło 100 zł za 10 dni stosowania (przy braniu 2x dziennie)
Jejku na samą myśl o kolejnych tabletach do łykania robi mi się słabo 😱 Ja już tyle tego biorę normalnie jak stara babcia. Dziennie lykam około 15 kapsułek/tabletek.
 
Ogólnie to witaminy i leki na podtrzymanie ciąży.

Rozumiem. Żołądek w porządku przy takiej ilości? Bo to różnie bywa. Ja zaczelam brać PregnaPLUS. Przez mdłości czasami mam tak, ze po śniadaniu kładę tabletkę na stole i tak leży z pół godziny bo na sama myśl ze mam ją połknàć mnie wzdryga. 🫣🤦🏽‍♀️
 
Ja niewiem, ja mojemu powiedziałam tydzień temu "patrz brzuch mi rośnie", licząc że powie że mam nie przesadzać a on "o kur*a faktycznie!" 🤦
Ja mam duży brzuch już od 2 miesiąca. Jak tylko powinnam dostać kalendarzowo okresu to urósł mi brzuszek i jest coraz bardziej okrągły. Mogłam od razu zobaczyć mój pierwszy symptom ciąży... Teraz tylko chowam pod największymi ciuchami jakie mam w szafie dopóki nie zaczniemy mówić innym.
 
reklama
Do góry