reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Szczególnie jak się ma małe dzieci to ciezko się oszczędzać. Nie powinno się dźwigać w ciąży a tu co chwile trzeba podnieść dziecko, zanieść po schodach do góry, szapanie z wózkiem itp.

Skąd ja to znam😉

A może zacznijmy temat szkoły rodzenia , czy któraś byłaby zainteresowana ??
Moja siostra chodziła w pierwszej ciazy i już chce mi podawać kontakt do swojej położnej , nudzę się w domu na tym l4 a każda wiedza w pierwszej ciazy z takiego rodzaju źródła się przyda ,

Polecam szkołę rodzenia. Szczególnie w pierwszej ciąży. Bo teraz przy małym dziecku to pewnie nie znajdę na nią czasu.

Ja planuję mieć prywatna polozna w szpitalu i chyba taka tez przychodzi do domu 🤔 nie mam pewności czy mój lekarz będzie w szpitalu kiedy bede rodzic 😆 chyba że zdarzy się cc zaplanowane kto wie 🤔 prywatna polozna w szpitalu pon9c bardzo dużo pomaga (tylko nie wiem ile to będzie kosztowac🙈😃😃)

My już mamy wybraną wstępnie, zobaczymy czy będzie miejsce

Ja miałam inną położną zapłaconą w szpitalu (2 lata temu koszt 1000zl). A inną na NFZ która prowadziła szkołę rodzenia i później przychodziła do domu.


Hej dziewczyny !😊
Apropo szkoły rodzenia, położnej środowiskowej i samego porodu. Słuchajcie, jestem całkowicie ciemna w tym temacie, bo to 1 ciąża a w rodzinie nie mamy żadnych maluszków.

Mieszkam w dużym mieście, szpitali gdzie można rodzic jest sporo, powiedzmy że mam jeden na oku. Jak to jest z porodem w wybranej placówce? Czy ja mogę sobie od tak tam przyjechać, kiedy zacznie się akcją porodowa i mają mnie przyjąć ? Czy ja mam się wcześniej zgłosić i powiedzieć " hejo, chce u Was rodzić "? A co w przypadku zaplanowanej CC ? Nie mogę sobie tego wszystkiego poskładać...😔😔

A jeśli chodzi o szkole rodzenia czy to jest na NFZ ? I czy to ma mieć jakieś połączenie z tym szpitalem gdzie chce rodzic ? W ogóle czy te szkoły rodzenia mają jakieś powiązania z porodowkami czy to zupełnie osobna jednostka ?

To samo że środowiskową, czy powinna być to Pani która pracuje w szpitalu gdzie chce rodzic ??

Trochę czytam w internecie, ale szczerze juz mi się wszystko miesza i nie wiem od czego zacząć.. :( czy ktoś może pomóc?

Położną masz na pewno wybraną w swojej przychodni. Możesz ją zmienić (ja zmieniłam jak zaszlam w ciążę na taką która prowadziła szkołę rodzenia na NFZ).

Szkoły rodzenia są zarówno na NFZ jak i prywatne. Czasami są przy szpitalach.

Ja miałam inną położną do porodu (płatną dodatkowo) i inną na NFZ która prowadziła szkołę rodzenia i przychodziła do domu.

Jeśli chodzi o szpital to najlepiej tam zadzwonić i dopytać. Ja rozdzilam w pandemii to trzeba było zrobić najpierw test.
Teoretycznie mogłam wybrać szpital a praktycznie jakby nie było miejsca w samym dniu to mogli mnie odesłać do innego.
Jeśli cesarka to na pewno trzeba się umówić.
 
reklama
Nie ma się czego obawiać ja to dziś przeżyłam i wszystko jak na razie ok .Odpoczywam ,chwilami czuję brzuch tak jak na okres ale podobno tak może być .Bielizna sucha więc dzięki Bogu wody się nie sączą.Sam zabieg bezbolesny .
to super ❤️jakieś zalecenia od lekarza? Mi przed mówiła genetyk by pic dużo wody a co po to na ten czas nie wiem, czytałam tylko
 
Współczuję stresu... rozumiem bo też to przechodzę... trzymam kciuki ryzyko wydaje się niskie ...
Ja się w teleporadzie dowiedziałam że to moje 1:200 trisomii 21 które mnie przestraszylo jest tylko na podstawie mojego wieku, w USG wszystko ok więc nie ma absolutnej konieczności uzupełniać diagnostyki chyba że chcę dla spokoju, raczej na wszelki wypadek koniecznie robić echo serca płodu i USG w II trymestrze
 
Hej dziewczyny :) może miała z was któraś taka sytuacje. Okres spóźnia mi się 2 dni, robiłam właśnie test ciążowy i patrzyłam na niego jak „leci”. W okienku przy t była ewidentnie kreska. Niestety podbiegł mój synek i podniósł test, bo chciał zobaczyć. Odłożyłam test, ale po 3 i 5 minutach była tylko jedna kreska przy c. Teraz zastanawiam się czy wyszedł fałszywie negatywny przez „ruszenie”, czy nie ma to żadnego znaczenia 🙈
 
Ja się w teleporadzie dowiedziałam że to moje 1:200 trisomii 21 które mnie przestraszylo jest tylko na podstawie mojego wieku, w USG wszystko ok więc nie ma absolutnej konieczności uzupełniać diagnostyki chyba że chcę dla spokoju, raczej na wszelki wypadek koniecznie robić echo serca płodu i USG w II trymestrze
I stwierdziłam że w tym przypadku daruję...
 
reklama
ja mam poniedziałek i się naczytałam o wodach płodowych i teraz się obawiam
Lepiej nic nie czytać bo tylko nie potrzebnie się stresujesz! Sam zabieg jest bezbolesny (tyle co ukłucie igła,jak podczas pobierania krwi) i z tego co zapewniał mnie lekarz istnieje bardzo malutkie ryzyko że coś będzie nie tak mniej niż pół procenta!
 
Do góry