reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

u mnie w mieście jest szkoła rodzenia w szpitalu tam gdzie porodówka i jestem zainteresowana żeby tam iść. Nie jest za darmo ale myślę,że taniej niż taka w prywatnej placówce (500 zł ),z tego co czytałam zajęcia 2 razy w tyg ale proszą żeby zapisywać się szybciej,bo może nie być miejsca później. A szkoła od 20 tc. Dzisiaj zagadam z lekarzem,bo potrzebne zaświadczenie ,że nie widzi przeciwskazan.

Dobrze wiedzieć, ze potrzebne zaświadczenie.
Dopisałam „szkole rodzenia” do listy pytań na kolejna wizytę 😁
 
reklama
to jest ryzyko skorygowane? Wydaje mi się że wynik nie jest aż taki zły 🤔
Też tak myślę. Tak, jest skorygowane, oczywiście tak jak się wcześniej bałam chodzi po prostu o wiek bo w ciąży zdążyła mi już stuknáć 40😉wyszło też trochę za wysokie bhcg, ale nieznacznie 2,76 a nie 2,55 USG wszystko ok u Dziecka.
 
Ale to już jest wynik skorygowany przez lekarza na podstawie badania usg? Słuchajcie to mnie wyjściowo też wyszło zd 1:340 chyba czy coś takiego ze względu na wiek (ciśnienie akurat zawsze u mnie niskie - mierze sama w domu), ale potem lekarz to skorygował w oparciu o usg, o NT, przeplywy w sercu dziecka i przepływy w łóżysku i znacznie je skorygował.... A potem właśnie mówił, że niestety część lekarzy zbyt duża wagę przywiazuje do pappy i że dla niego kluczowe jest usg (zresztą pisałam o tym zaraz po prenatalnych). Ja też wyniki pappy miałam od razu na wizytę z usg, bo robiłam je sama wcześniej i wydaje mi się że to też na wpływ bo lekarz ma na świeżo obraz z usg....
Też tak myślę, ginekolog mówi, że raczej będzie ok, ryzyko takie wyszło przez bhcg , ale w USG u dziecka było ok wszystko
 
Dziewczyny, czy myślicie już o położnej środowiskowej ? Czy każda ma zamiar z tego skorzystać czy może jest ktoś kto nie chce ? Bo chyba obowiązkowe wizyty są po porodzie już, jak sie mylę to mnie poprawcie.
Mi zależy na tych wizytach po 21tc dlatego po mału zaczynam się rozglądać, szukać w internecie, nawet znalzlam już jedną Panią, ale jeszcze sie nie kontaktowałam. Ale tak mysle, ze chyba niedługo trzeba będzie bardziej sie spiąć w tym temacie, żeby na spokojnie były terminy. Położnych na pewno nie ma tyle co ciężarnych akurat wiec chyba lepiej w miarę wczesnie sie rozeznać 😃
u mnie na wsi położna przychodzi po porodzie... To jest bodajże 5 wizyt... Przed porodem nigdy nie była... I w sumie nie sądzę abym jej potrzebowała 🤣
 
Dziś finał 😃 ją oglądałam poprzednią edycję ale w porównaniu do tej była nudna, ciekawych ludzi dobrali😃 aczkolwiek nie lubię toksyczności w tego typu programach dziewczyny co oglądaja chyba wiedza o kogo mi chodzi 😵‍💫😆😆

Kurcze mnie to bardzo mocno zastanawia za dużo tych dziwnych wyników, dziewczyny którym wyszły takie wyniki możecie napisać swój wiek? Czy to ma bardzo duże znaczenie? Jestem zaskoczona bardzo takimi wynikami... :( Ja mam 34 lata powinnam niby tez mieć podwyższone a nawet przed skorygowaniem nie wyszlo ryzyko🤔 czy na to jeszcze mają wpływ inne czynniki skoro usg wyszło u was prawidłowo?
Tak, ma znaczenie oczywiście, 40 tak jak pisałam wcześniej, ryzyko jest w wiek wpisane. Oni biorą też wynik bhcg i białka pappa pod uwagę, pocieszam się, że białko wyszło super. No nic, zobaczę dalszá diagnostykę.
 
A może zacznijmy temat szkoły rodzenia , czy któraś byłaby zainteresowana ??
Moja siostra chodziła w pierwszej ciazy i już chce mi podawać kontakt do swojej położnej , nudzę się w domu na tym l4 a każda wiedza w pierwszej ciazy z takiego rodzaju źródła się przyda ,
ja w dwóch poprzednich ciążach nie byłam ale po tym drugim porodzie naturalnym to rozważań tym razem się zapisać
 
reklama
Dziewczyny, trzymam kciuki za wszystkie wizyty dziś i dajcie znać jak będziecie po. Też już wyczekuje prywatnego wątku bo się tu jakoś dziwnie zrobiło. @EJK85 trzymam kciuki najmocniej jak umiem za dzisiejsze badanie. Nie chce wywoływać kolejnej burzy ale sama miałam przypadek w dalszej rodzinie kiepskich wyników nifty a amnio wyszła ok, i z dzieckiem też jest ok. O szkole rodzenia i poloznej na razie nie myślę ale mam wyzyte 02 lutego u lekarza to zapytam o szkole w szpitalu ale myślę że zdecyduje się raczej później niż od razu po 21 tygodniu. Na razie przyzwyczajam się do myśli że noszę chlopca.
 
Do góry