reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Dziewczyny, to znowu ja 🙈 ale mam jakąś schize dzisiaj… czy Was tez boli w okolicy macicy przy zmianie pozycji Np z boku na bok? Dodatkowo od paru minut co jakiś czas czuje taki skurcz dosłownie na ułamek sekundy w macicy. Poza tym nic się nie dzieje. Dodam, ze nie biorę żadnego magnezu itp. Panikuje czy to może się zdarzyc i to normalne ?
Mnie również czasami zaboli, czasami i bez zmiany pozycji pobolewa. Mówiłam o tym mojej lekarce i nic nie odpowiedziala, ani nie powiedziala ze to cos zlego.. Tylko ze jakby mocniej bolalo, to mam brać nospe.. Czyli chyba to normalne, ze czasami boli. A my niestety panikujemy 😞
 
reklama
U mnie na wizycie już tylko podaje wagę, bez crl 🤷‍♀️ u mnie było 124 gramy ostatnio 🙈

Ja uwielbiam w ogóle dojrzewające szynki i kiełbasy i salami.... Sery niepasteryzowane holenderskie i szwajcarskie zresztą też....Więc teraz cierpię, ale czasem robię sobie zapieksy z ww. Składników i trochę mi lepiej ;-) pocieszę Cię bo ja kiedyś zjadłam pizze posypana parmezanem.... Było go tak dużo, że nie miałam jak go ściągnąć, więc kilka kawałków na pewno zjadłam 🤷‍♀️
Dziewczyny ale parmezan mozna jesc, nawet jak są sery niepasteryzowane ale twarde to można o ile się nie mylę 😊
 
My mamy dom w budowie, mieszkamy w "prowizorce" już 2 lata. Wszystko robimy sami , bez ekip, powolutku. W dzień kiedy zobaczyliśmy dwie kreski, ruszyliśmy z kopyta. Ja w szoku po tym teście ciążowym sama w całej sypialni położyłam panele w jeden wieczor, a mąż zamykał w tym czasie sufity. Dalej walka trwa, mam nadzieję że do lipca z wszystkim zdążymy 😀 za kilka dni przenoszę się na jakiś czas do sypialni, z której sobie zrobię "kawalerkę" , bo na całym parterze będzie szpachlowanie, malowanie itp i dużo brudu :)

U mnie już chyba 5 dzień tej nieszczęsnej migreny, nie przestaje boleć nawet na minutę. Jutro zadzwonię do lekarza, żeby mnie gdzieś wcisnął, bo już nie wiem co robić. Martwię się bardzo🙄😒 zastanawiam się czy to ciaza tak działa czy euthyrox, który biorę od 6-7tygodnia
 
My mamy dom w budowie, mieszkamy w "prowizorce" już 2 lata. Wszystko robimy sami , bez ekip, powolutku. W dzień kiedy zobaczyliśmy dwie kreski, ruszyliśmy z kopyta. Ja w szoku po tym teście ciążowym sama w całej sypialni położyłam panele w jeden wieczor, a mąż zamykał w tym czasie sufity. Dalej walka trwa, mam nadzieję że do lipca z wszystkim zdążymy 😀 za kilka dni przenoszę się na jakiś czas do sypialni, z której sobie zrobię "kawalerkę" , bo na całym parterze będzie szpachlowanie, malowanie itp i dużo brudu :)

U mnie już chyba 5 dzień tej nieszczęsnej migreny, nie przestaje boleć nawet na minutę. Jutro zadzwonię do lekarza, żeby mnie gdzieś wcisnął, bo już nie wiem co robić. Martwię się bardzo🙄😒 zastanawiam się czy to ciaza tak działa czy euthyrox, który biorę od 6-7tygodnia
Podziwiam, my kupiliśmy dom do totalnego remontu w zeszłym roku i gdyby nie mój tata budowlaniec to chyba jeszcze byśmy się z remontem bawili. A i koszta pewnie byłyby ogromne.
 
Oj ile nadrabiania po weekendzie 😁 spróbuję tematy które zapamiętałam

Jedzenie - ja nie mam też szalonych zachcianek ale mam takie napady że muszę coś zjeść i nie uspokoję się póki tego nie zdobędę (ostatnio cola w puszce której normalnie nienawidze 🤦). Też miałam "wpadkę" np zjadłam kawałek fety niepasteryzowane i panikowalam (ok 6-7 tygodnia). Teraz jem sery w sporej ilości ale z mleka pasteryzowanego. Jeśli chodzi o niepasteryzowane np.plesniowe jakieś to z tego co pamiętam to przetworzone np na pizzy mogą być?

Bóle - głowa mnie boli na zmianę pogody ostatnio a nigdy nie byłam meteopatką, jak się obracam z boku na bok szybko w nocy to też mnie czasami taki jakby skurcz albo mocny ucisk z boku brzucha chwyta - masakra.

Pokoj dziecięcy - w tej ciąży mam duży komfort bo od 2-3 lat mamy już wszystko w domu wykończone. W ciąży z synem budowaliśmy dom (wprowadzaliśmy się w 8 miesiacu) i wtedy mocno się bawiłam w projektowanie pokoju dziecięcego. Mamy jeden pokój dodatkowy docelowo dla dzidzi który jest umeblowany starymi naszymi meblami i jest "drugim pokojem syna" czyt przechowalnia zabawek. Z perspektywy wiem że do 2 roku życia młody z pokoju swojego nie korzystał więc nie będę narazie robić żadnych rewolucji, spać wszyscy będziemy razem a pokoje dzieci będą mieć wspólne aż starszy zadecyduje że chce się oddzielić.

Ciuszkow mam od groma co prawda po chłopcu ale dostanę jeszcze od szwagierki a dużo z tego co mam jest unisex więc nie będzie problemu..chce też kupić kosz mojżesza! Brakowało mi tego i koniecznie chustę (oby tym razem się udało chustowac dużo by mi to ułatwiło, syna miałam ciągle na rękach i na cycu). Z moich polecajek warto rozejrzeć się za wczasu za kamerką z czujnikami oddechu (szczególnie jak mieszkacie w domu mi kamerka dużo pomagała jak młody spał u góry) bo wcześnie to można na spokojnie na olx czy vinted wyczaic super okazje.

Chyba tyle 🙈🙈🙈
 
reklama
Mnie również czasami zaboli, czasami i bez zmiany pozycji pobolewa. Mówiłam o tym mojej lekarce i nic nie odpowiedziala, ani nie powiedziala ze to cos zlego.. Tylko ze jakby mocniej bolalo, to mam brać nospe.. Czyli chyba to normalne, ze czasami boli. A my niestety panikujemy 😞
Ja ostatnio jak kichnęłam to poczułam przez chwilę takie mocne ukłucie że naprawdę się wystraszyłam. Myślę że to normalne
 
Do góry