reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Jejku Dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę tego apetytu na placki.... Mnie absolutnie nic nie rusza, otworzyłam teraz lodówkę, żeby zrobić coś na śniadanie.... To efekt był taki, że zjadłam pół bułki z masłem:-/ martwię się, bo absolutnie nie mam na nic smaka, a etap mdłości już u mnie dawno się skończył :-(

Spokojnie… może niedługo to minie? Mój apetyt tez pozostawia wiele do życzenia. Raz jest, raz wcale. Lodówkę dalej otwieram na wdechu, chociaż miałam moment, ze już mi z niej nie śmierdziało. Także są takie przejściowe stany.
Mdłości już prawie nie mam, za to od kilku dni znowu co ranek jak wstanę to wymiotuje sama ślina albo tym co wlasnie się napiłam. Po tym jest śniadanie i w ciągu dnia mi się to już w ogóle nie zdarza. Tylko rano. To już jakiś rytuał u mnie. Serio. Budzę się, chwile leżę w lozku i wiem, ze za chwile się zacznie.

W grudniu lekarz, kiedy mdłości i brak apetytu były najgorsze lekarz przepisał mi Xonvea, na mdłości k wymioty w ciąży. Nie brałam ich, bo czytałam ze niby ciężko odstawić. Na wizycie 3.01 lekarz powiedział, ze jeśli dalej się zdarzają jakieś wymioty i niechęć do jedzenia to żebym spróbowała od jednej tabletki, a nie ma jakiegoś maksymalnego czasu ile można brać te tabletki wiec po czasie można spróbować odstawić, a jak nie to brac dużo dłużej.. 🤷🏽‍♀️ może zapytaj o receptę lekarza jeśli jest baddzo tragicznie?? Ja jeszcze kilka dni przeczekam, bo chyba się poprawia u mnie, ale jeśli będę miała się męczyć znowu to chyba sięgnę po tabletk.
 
reklama
Kurcze mi po rozwiązaniu umowy państwo wypłacało normalny macierzyński średnia z 12miesiecy... Stratna byłam o tyle że 12 miesięcy liczyło się z innego okresu ale to inna historia o której już tu pisałam. Na pewno Ci będą płacić mniej? 😥
Niestety UK nie jest tak przyjazne prawo jak w Polsce. Z reszta nawet jeśli nie od rzadu to pracodawca ma obowiązek płacenia 90% pensji przez pierwsze 6 tygodni a reszta standardowe £156 funtów na tydzien do roku. Po roku trzeba do pracy wracać.
 
Również myślę jak ty, my będziemy jeździć do Polski 1000 km i dziecko będzie siedziało w foteliku bez atestu o nie. Myślę kupić używaną gondolę bo zawsze są w idealnym stanie, a porządnej firmy nową spacerówkę, aby była lekka i trwała. Fotelik też nowy pewnie z maxi-cosi bo chyba są dobre. Póki co wstępne przemyślenia.
O jej to dluuuga droga. Czytałam ze przez pierwsze 3 miesiące dziecko nie powinno być w foteliku dłużej niż 30 min bez przerwy a później nie dłużej niż 2 godziny.
 
Mało jest takich ludzi jak ty, aby zrozumieć dziękuję 😊 jednak są ludzie i ludziska, a uwierz podobnie myślałam przed pierwszą ciąża dlatego rozumiem hejt.
Serio uważasz to za hejt? Jasno było powiedziane, że to jest Twoja sprawa i nic nam to tego... A potem było GRZECZNE wyrażenie zdania na temat palenia papierosów w ciąży. Jest to produkt zakazany w ciąży, więc dlaczego się dziwisz, że było takie poruszenie? To prawidłowa reakcja, dziewczyny wysłały artykuły do poczytania. Może dzięki temu ktoś zmieni zdanie i zrobi wiele dobrego dla swojego dziecka.
Nikt nie napisał, że jesteś złą matką, bo widać że się starasz jak możesz.
A pisząc do nas, że są ludzie i ludziska.. To już sama się zastanów czym to jest i czy warto tak pisać.
 
Hej dziewczyny! Ja jeszcze w lozku ...ale wlasnie wstaje bo maz śniadanie mi zrobil 💕

Naskrobalyscie tyle ze szok 🙂 ale super - forum zyje !

Ja porusze temat palenia ...palilam sporo , ale iqosy , pozniej przerzucilam sir na te jednorazowe elektryki bo bardziej mi smakowaly , widzac dwie kreski wzielam jescze malego buszka i oddalam mezowi mowiac ze nie bedzie mi to potrzebne juz ...znam wiele kobiet ktore w ciazy palily , chocby moja mama , siostra ...ale to "starsze pokolenie" :D mamuska moja ma w tym roku 66 lat a siostra 46 ...Pala do dzis , moja mama probowala rzucic to sie strasznie zle czula , moze cosne tym jest alr ja uwazam ze glowa odpowiada za takie rzeczy :) ogolnie nie popieram palenia w ciazy , ale to każdego indywidulana sprawa I taka prawda ...choc nie powiem bo bylam swiadkiem kilka miesiecy temu na komuni gdzir matka trzymajaca swoje chore, niepelnosprawne dziecko w reku, bedaca w 6 mieisacu ciazu palila Fajki jedna po drugiej ..to bylo dla mnie za duzo - nie moglam na to patrzeć i widzac to odchodzilam .

Alko rowniez nie popieram :) ale pamietam jak bylam z corka w ciazy ( ja za piwem nie przepadalam ) maz pil piwko a ja oszalalam nie noglam wytrzymqc j musialam wziac malego lyczka ...:D dziwne alr zdarzylo mi sie to jeden raz przez cala ciaze...🤣

Temat fotelika sie nawinal rowniez - my mielismy wozek 3 w 1 ale fotelik byl konkretny bo maxi cosi dlatego sie zdecydowalismy :) nie bede raczej kupowac nowego - na pare miesiecy lupinka styknie a pozniej bede miala tez po corce taki konkretny wiec ten wydatk mam z glowy 👍 co do wozka jesli bd corka to mam wozek ale bede korzystac tylko z gondoli bo spacerowke mamy nawiutka ...mielismy wozek do corki junama diamond - mega duza gondola , z podnoszonym zaglowkiem wiec do 8 miesiaca jeszcze korzystalismy akurat na tskie zimnisko bylo idelane ;) do chłopca kupimy nowy :)

Kciuki za wizyty ! 💕
 
O jej to dluuuga droga. Czytałam ze przez pierwsze 3 miesiące dziecko nie powinno być w foteliku dłużej niż 30 min bez przerwy a później nie dłużej niż 2 godziny.

No niestety nie wiem jak to będzie wyglądało z papierami bo jesteśmy oboje Polakami. Jeszcze tym się nie interesowałam czy w ambasadzie można wszystko załatwić czy trzeba będzie jechać do Polski za wcześnie o myśleniu. Ale w naszych okolicach jest dużo Polaków i normalnie jeździli z maluchami. Jedna znajoma w ciągu pierwszego pół roku życia dziecka była 3 raz w Polsce, a ma więcej km. Jeszcze jest samolot, ale nie wiem czy można czy nie.
 
reklama
Niestety UK nie jest tak przyjazne prawo jak w Polsce. Z reszta nawet jeśli nie od rzadu to pracodawca ma obowiązek płacenia 90% pensji przez pierwsze 6 tygodni a reszta standardowe £156 funtów na tydzien do roku. Po roku trzeba do pracy wracać.

W Niderlandach jest jeszcze gorzej tam po 3 miesiącach wracasz do pracy, a dziecko do żłobka. My jak zaczęliśmy planować rodzinę zmieniliśmy kraj na Niemcy.
 
Do góry