reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

A propo alkoholu. Wkurza mnie strasznie, że jak toast jest jakiś (chocby Sylwester) to dużo osób pytało czy nalać (wiedzieli że w ciąży jestem) 😡 jak mówiłam że "oczywiście, że NIE" to odpowiadali "troche nie zaszkodzi", "usta tylko zamoczyć", "winko na krew"... 😡 No mord w oczach miałam i jak ktoś znów zapyta to nie ręczę za siebie 😤
Ja mam koleżankę pielęgniarkę, tylko taka po studiach, która może diagnozować i recepty wypisywać, i ona twierdzi ze po pierwszym trymestrze raz w miesiącu lampka wina nie zaszkodzi. Także to chyba tez od lekarza zależy. Tutaj na przykład położna mówi ze nie jest dokładnie znany wpływ ale alkohol nie jest zalecany i kropka.

Ja w 5 tygodniu wyszłam do pubu ze znajomymi i mąż kupił mi piwo bezalkoholowe, i tak mnie od niego odrzuciło ze teraz nawet alkoholi 0% nie mogę, mam soczek pomarańczowy albo zwykła wodę 😂
 
reklama
Polać jej bo dobrze mówi 😂
Wczoraj mnie wzięło na oglądanie ciuszkow dziecięcych 🙈 młoda wyczaila i jak mąż wrócił z pracy od razu mu doniosła 😂 tylko się zaśmiał oho zaraz się zacznie... I mówi do córki "jak to jest że jeszcze dziecka nie ma a już ubrania będzie miało" 🤷 oczywiście musiał wypomnieć że po córce sprzedałam wszystkie ubranka i teraz trzeba kupować od nowa 🤦 ale dla mnie to frajda bo uwielbiam kupować ciuchy 😁 a i przypomniało mi się że mam jeszcze dla córki listę wyprawkowa sprzed 7lat 😱
Ja oglądam wózki, przymierzam się do wielofunkcyjnego 3w1. To będzie większy wydatek wiec chce mieć dobrze przemyślany.
I jeszcze laktatory na dwie piersi, chciałabym żeby mąż mnie w karmieniu odciążal ale tez budował bliskość z dzieckiem.
 
Ja oglądam wózki, przymierzam się do wielofunkcyjnego 3w1. To będzie większy wydatek wiec chce mieć dobrze przemyślany.
I jeszcze laktatory na dwie piersi, chciałabym żeby mąż mnie w karmieniu odciążal ale tez budował bliskość z dzieckiem.

Co do wózków 3w1 nie polecam 🙈 ja po wypadku jestem zafiksowana na punkcie fotelików a te z zestawów z wózkami niestety są bez żadnych testów i co do bezpieczeństwa są beznadziejne 🤷 ale to tylko moje zdanie zaznaczam 😉
 
Gdy czytam o tych namowach ze strony innych, że łyk alkoholu nie zaszkodzi albo można od czasu do czasu napić się wina, to zaczynam się zastanawiać, czy serio nie można wytrzymać tych 9 miesięcy bez alkoholu? 😆 Może te osoby same mają problem alkoholowy, że trudno im sobie wyobrazić kilka miesięcy przerwy od niego. 🤷🏻‍♀️🙆‍♀️

Dzień dobry kochane ❤️ Wyjeżdżamy jutro na weekend w góry i już się nie mogę doczekać. Zleci mi przynajmniej do prenatalnych 😬 Choć znów się boję, czy przy takiej pogodzie się nie przeziębię.... Ale potem myślę o takich górskich plackach z gulaszem z góralskiej karczmy... Mmmm... 🤤 Muszę zaraz wstać i ogarnąć obiad, bo przyjechali robotnicy kończyć nam remontować piwnicę 😢 A tak bym sobie poleżała 🤣 Mąż w święta zaopatrzył mnie w książkę na temat ciąży i dzieci do 3 r.ż. Naczytałam się o porodach i mam dość 🤣🤣 Ale potem przeszłam do pierwszych wspólnych dni i się wzruszyłam.... 🤤 Ktoś tu pisał o nadwrażliwości w ciąży... No właśnie 🤣

Trzymam kciuki za wizyty, jeśli są ❤️
 
Co do wózków 3w1 nie polecam 🙈 ja po wypadku jestem zafiksowana na punkcie fotelików a te z zestawów z wózkami niestety są bez żadnych testów i co do bezpieczeństwa są beznadziejne 🤷 ale to tylko moje zdanie zaznaczam 😉

Doświadczenia nie mam, ale tez słyszałam i nie mam zamiaru używać fotelika samochodowego z zestawu od wózka, fotelik chce mieć konkretny bezpieczny z atestami itp
 
reklama
Gdy czytam o tych namowach ze strony innych, że łyk alkoholu nie zaszkodzi albo można od czasu do czasu napić się wina, to zaczynam się zastanawiać, czy serio nie można wytrzymać tych 9 miesięcy bez alkoholu? 😆 Może te osoby same mają problem alkoholowy, że trudno im sobie wyobrazić kilka miesięcy przerwy od niego. 🤷🏻‍♀️🙆‍♀️

Dzień dobry kochane ❤️ Wyjeżdżamy jutro na weekend w góry i już się nie mogę doczekać. Zleci mi przynajmniej do prenatalnych 😬 Choć znów się boję, czy przy takiej pogodzie się nie przeziębię.... Ale potem myślę o takich górskich plackach z gulaszem z góralskiej karczmy... Mmmm... 🤤 Muszę zaraz wstać i ogarnąć obiad, bo przyjechali robotnicy kończyć nam remontować piwnicę 😢 A tak bym sobie poleżała 🤣 Mąż w święta zaopatrzył mnie w książkę na temat ciąży i dzieci do 3 r.ż. Naczytałam się o porodach i mam dość 🤣🤣 Ale potem przeszłam do pierwszych wspólnych dni i się wzruszyłam.... 🤤 Ktoś tu pisał o nadwrażliwości w ciąży... No właśnie 🤣

Trzymam kciuki za wizyty, jeśli są ❤️
ale zazdroszczę gór 😍 mojego męża w życiu bym nie namówiła na góry zimą 🙈
 
Do góry