reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Któraś pisała o depilacji laserowej.
Mam domowy laser Philips lumea, przed ciążą używałam i rzeczywiście działał jak należy, włoski nadal odrastały ale dopiero po tygodniach, gdzie niegdzie mialam takie placki bez żadnych włosków. Kiedy zaczęliśmy starania o bobo to odrzuciłam laser, tak dla bezpieczeństwa.. i w sumie nie używam go już ponad rok i te placki bez włosków jeszcze gdzieś na nogach zostały 🤣
co do bikini - jest tak jak przed laserem🤣
Ten laser dział dobrze jeżeli masz ciemniejsze owłosienie , taka zasada na rudych włosach lub jawnych znikome efekty
 
reklama
Kurcze dziewczyny jutro idę na wizytę na NFZ ,nadal się zastanawiam czy informować lekarza ,że moje prenatalne poszły tak źle i uprzedzać go o przepuklinie pępowiny ....czy poczekać co sam zauważy na swoim USG .Wiem ,że jednak to USG prenatalne jest na lepszym sprzęcie niż ten którym dysponuje lekarz na NFZ i boję się ,że mi powie że wszystko w porządku ....
Niekonieczne j będę miała usg prenatalne u mojej prowadzącej i domyślam się ze na tym samym sprzęcie co każda wizyta
 
to ja mam to samo. Nie mogę w ogóle stać przy blacie muszę co chwile siadać. Tak samo mam w staniu w kolejce w sklepie, nie wiem czy też tak macie, ale bardzo często w kolejce robi mi się słabo jakbym miała zaraz zemdleć, muszę kucać, ludzie się na mnie patrzą jak na wariatkę, ale wolę ukucnąć niż tam się przewrócić... nie wiem czemu tak mam czy przez niskie ciśnienie... do tego jeszcze okropne zadyszki, przejdę 500m i ledwo mogę oddech złapać. Przed ciąża nigdy tak nie miałam lubiłam spacerować, a teraz każdy taki spacer to dla mnie taki wysiłek... podobno będzie tylko gorzej jak już tam mam.🙉🙉
No ja właśnie w takich okolicznościach zemdlałam przy kasie sklepowej w ciąży nr 1. Teraz już wiem, że w tej sytuacji nie ma co czekać, tylko od razu kucnąć czy nawet usiąść, byle nie dopuścić do upadku. Słabo mi się robi też np. jak kąpiemy córkę i w łazience robi się takie mocno zaparowane powietrze... ja sama biorę już tylko prysznice i to takie letnie.
 
Cześć wszystkim :) , podziwiam was że tak do późna piszecie ja odpadam kolo 22🤯😆
Podziwiam te z Was, które ćwiczą :-) zazdroszczę nawet sił :-)
Nie wyobrażam sobie trochę przejść ciąże beż treningu bo ćwiczę tyle lat, to jest cześć mojego dnia oczywiście ostrożnie i jeśli będzie jakiekolwiek przeciwskazanie jakoś musze sobie poradzić bez ale nawet spacer jest dobry :) Jednak teraz jestem bardziej zmęczona po niż kiedyś od razu drzemka 😁
P.s. W ogóle co do włosów to mnie szybciej rosną i są bardziej gęste... Wszędzie niestety 🤣 kiedyś właśnie tak myślałam, że mogła to Natura tak wymyślić, żeby chociaż w ciąży tu i ówdzie włosy nie rosły, bo przecież depilacja z brzuchem to będzie koszmar 🤣
Ja mam teraz wysyp baby hairow na glowie a na nogach i innych częściach normalnie (na szczescie) 😆
 
Dlatego ja się zastanawiam nad czymś takim, że na przykład jeśli ktoś spodziewa się teraz pierwszego dziecka (na przykład ja 😃) to czy nie lepiej jest wybierać neutralne kolorowo ubranka i akcesoria np białe bezowe itp, że jeśli planuje się teoretycznie więcej dzieci to będą one bardziej uniwersalne i nadadzą się dla chłopca i dziewczynki. :) oczywiście bez przesady bo są słodkie rzeczy typowo dla dziewczynek i chłopców poza tym ludzie tez będą przynosili różne prezenty, ale mówię o takiej standardowej wyprawce 😃 i wydaje mi się ze chyba pójdę w ta stronę przy kupowaniu rzeczy 😃
Ja te pierwsze ubranka i rzeczy typu rozek otuczacz kokon kupiłam neutralne i teraz się nie martwię bo na start mam wszystko czy dla chłopca czy dziewczynki
 
Już nie przesadzaj ze koleżanka pali w ciazy to się poplaczesz z tego powodu , każdy jest operatorem swoich torów wyjaśniła swoje podejście do tej sprawy uszanujmy to ja np j rozumiem
A ja nie rozumiem czemu to komentujesz, każda z nas ma inną wrażliwość, dużo obecnych tu na forum kobiet ma za sobą długą drogę do posiadania potomstwa, którym w głowie się nie mieści, aby paląc papierosy, świadomie szkodzić dziecku. Również tego nie rozumiem i nie popieram.
 
Palenie w ciąży to jest bardzo kontrowersyjny temat nawet wśród lekarzy.... 🙄🙄 rozumiem obie strony, bo są kobiety, ktore pala cała ciąże i rodza zdrowe dzieci są kobiety które dbają o siebie cały czas i nie dane jest im urodzić dziecko :( Ja nie popieram palenia w ciąży, ale kobieta paląca powinna wiedzieć o konsekwencji a tutaj nawet lekarze sa podzieleni 😕
 
reklama
Do góry