reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Mam pytanie, smarujecie już brzuszki jakimiś specjalnymi balsamami czy oliwkami? Czego używacie? Ja kupiłam balsam w rossmanie z AA i Bio Oil. Tego drugiego częściej używam
Ja smaruje olejkiem, kokosowym balsamem z palmers lub balsamem do skóry atopowej bo mnie wszystko swędzi :/ do kąpieli też używam olejku.
Wam mówią jaka płeć w ok 12-13 tyg na 90%
Czy na podstawie zwykłego usg?
Ja jestem ciekawa czy to można tak wysoko procentować na tym etapie
U mnie to było od razu widac że chłopak 😄😄
 
A co do kremów - używam od początku firmy palmer’s :) niestety omijałam cycki i tam pare rozstępów się pojawiło , a ja głupia skupiłam się na udach i brzuchu :D ale trudno
 
Ja kupilam sobie taki olejek pod prysznic, bo nienawidzę smarować się czymkolwiek na umyte ciało ... :( czuje się wtedy na nowo brudna :( ale wiem, że będę musiała się przestawić.Moja mama ciągle mi mowi, kup zwykła oliwkę i się smaruj, ona tak robila i na szczęście 2 ciążę bez rozstępów itd. No ale zobaczymy jak to u mnie będzie
 
Ogólnie to dopiero kończę 11 tydzień, ale od kilku dni czuję się taka pełna energii i życia, aż mężu mnie nie poznaje 😎 I teraz tak myślę.. czy to dobrze 😂 Wy się lepiej poczułyście od którego tygodnia? Dla mnie dramat był od 7 do końca 10 tyg. - aż się bałam, że dostanę jakiejś depresji. Cały grudzień z obniżonym nastrojem. A może to sprawka zmniejszonej dawki Duphaston? 🤔

Ja fatalnie się czułam do 13tc 😭
 
reklama
Ja kupilam sobie taki olejek pod prysznic, bo nienawidzę smarować się czymkolwiek na umyte ciało ... :( czuje się wtedy na nowo brudna :( ale wiem, że będę musiała się przestawić.Moja mama ciągle mi mowi, kup zwykła oliwkę i się smaruj, ona tak robila i na szczęście 2 ciążę bez rozstępów itd. No ale zobaczymy jak to u mnie będzie

Ogólnie to jest tylko wspomaganie przed pojawieniem się rozstępów, ale w dużej mierze to jest tez hormonalnie i genetycznie mzoe być uwarunkowane, czasem niestety nie ma reguł. Są kobiety, które się smarują od początku , balsamami, olejami, kapią się w oliwkach, piją dużo wody, dbają. Masują i nie wiadomo jak jeszcze pieszczą, a rozstępy maja. A będzie kobieta co nie robi nic - i nie będzie ich miała.
Jak się pojawia to trudno, ale jakoś chociaż pomożemy tej skórze się „zdrowo” rozciągać 😁
 
Do góry