reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

To ciekawe, że jednym liczą a drugim nie. 🙄 Myślałam,że są jakieś standardy badań prenatalnych. Ale widzę,że różnie to wygląda.
Właśnie mnie dziwi, bo standardów żadnych nie ma. Ja 38 lat powinnam mieć chyba wszystkie badania plenatarne, genetyczne ze względu na wiek, a miałam tylko USG plenatarne i jak zapytałam o Pappa (bo tu wyczytałam, że coś takiego istnieje i że powinno być w ten sam dzień co USG) to mi odpowiedział, że nie trzeba. I ta odpowiedź była przed zrobieniem USG... także kosmos...
 
reklama
Jakbym czytała o sobie :D takie samo zdanie mam o detektorze.. Jeszcze nie zdarzyło mi się nie znaleźć tętna, a jestem świadoma, że wcale nie musi być słychać, więc nie panikowałabym ;)
Co do męża.. Codziennie mi wytyka, że za dużo czasu spędzam na tym forum i przez to mam wyrzuty sumienia, że zbyt często używam telefonu. No ale co zrobić jak człowiek chce być zawsze na bieżąco
Ja się mężowi nie przyznałam że jestem na forum bo on jest bardzo anty na takie rzeczy, szczerze ja też byłam i nigdy na forach się nie udzielałam często, za nastolatki na forach fanowskich 😆ale tam to głównie o muzyce się rozmawiało 😄
 
Ja się mężowi nie przyznałam że jestem na forum bo on jest bardzo anty na takie rzeczy, szczerze ja też byłam i nigdy na forach się nie udzielałam często, za nastolatki na forach fanowskich 😆ale tam to głównie o muzyce się rozmawiało 😄

Moje pierwsze forum było w pierwszej ciąży i tak naprawdę tylko do tego mi służą 😉 ale ostatnio jak sprawdzałam aktywności po nikach to byłam aż w szkoły jakie są fora 😱 ludzie dosłownie o wszystkim piszą 🙈 jednak jestem 100lat za murzynami i wolę wąskie grono do rozmów...
 
Powiem Wam dziewczyny, że osobiście naprawdę nie rozumiem ludzi, że są tak nastawieni anty na to, ze kobieta w ciąży ma pierwszeństwo i nie potrafią tego zrozumieć. Kurde, ja zanim byłam w ciąży już dawno temu jak stałam gdzieś w kolejce i widziałam kobietę w ciąży, to sama ja przypuszczałam, prosiłam żeby szła przede mnie, a jak przede mną jeszcze ktoś był w kolejce to mówiłam głośno żeby szła pierwsza bo ma takie prawo i tyle, ze każdy ma ja puścić i koniec. Masakra…
ja robiłam dokładnie tak samo :-)
 
A ja właśnie dostałam wyniki badań prenatalnych. Wygląda na to,że wszystko dobrze! 🙂 Ocena ryzyka trisomii wyszła niska. Natomiast nie policzyli mi ryzyka preeklampsji i porodu przedwczesnego 😑 A akurat mój lekarz na to zwracał mi uwagę, bo możliwy jest u mnie Acard do włączenia. Napisałam do nich, ciekawe czy jeszcze mogą mi to policzyć. Nie mierzyli mi jednak ciśnienia w gabinecie (niektóre z Was o tym pisały). Z drugiej strony ja mam u lekarza wybite w kosmos to ciśnienie ze stresu, więc od razu pewnie podbiłoby mi to ryzyko 🙈🙈

To ciekawe, że jednym liczą a drugim nie. 🙄 Myślałam,że są jakieś standardy badań prenatalnych. Ale widzę,że różnie to wygląda.

No tak wygląda. 🙄 A jeszcze mój lekarz mi powiedział,żeby zrobić to głównie dla oceny tego ryzyka zatrucia ciążowego i porodu przedwczesnego a oni mi nawet tego nie podali. 😃 Bez sensu. Choć nie powiem, bo ogólny wynik badania wyszedł mi dobry więc poniekąd jestem spokojniejsza. 🙂

Dokładnie coś podobnego pisałam kilka (a chyba już kilkanaście w tempie naszej aktywności 😅) stron temu. Zadzwoniłam do poradni w której robiłam prenatalne i tam pani w rejestracji pierwszy raz o tym słyszała 🙄, dopytała doktora i powiedział jej że do obliczenia tych ryzyk potrzeba jeszcze jednego badania, PLGF i ono jest drogie i tego nie rekomendują a przez to że nie rekomendują to po prostu nie robią 😒
Czytałam na innym forum że jedne Dziewczyny mają to za darmo, drugie dopłacają, ale jednak 90+ % ma te informacje że badanie można zrobić ale trzeba dopłacić. U mnie przepadło, mam nadzieję że u Ciebie da się coś zdziałać, chociaż wątpię z bo to białko pappa też jest potrzebne.
 
reklama
Mam koleżankę która miała ciężka ciąże i naprawdę traumatyczny poród. Mały ma 3 miesiące a ona już mówi ze rok i starają się o następne. Podobno rzeczywiście się zapomina 😂
Oj zależy. Ja ciążę miałam lekką (czułam się fantastycznie i nic mi nie dolegało), poród katastrofa i po też niestety... Chciałam drugie, ale strach przed tym co było i odkładałam... życie zweryfikowało samo... Nie chciałam takiej różnicy wieku między dziećmi, a 12 lat będzie. Nie ma znaczenia już dla mnie. Wiedziałam, że to ostatni gwizdek, bo do 40-stki dawałam se czas i też po obczytaniu neta myślałam, że teraz to do 40-stki nie zdążę (bo ciężko ponoć zajść) i pyk 2 miesiąc "bez" i to tylko 2 razy w tym miesiacu (bośmy się mijali) i strzał... Szok i niedowierzanie. CUD mój mały ❤ Czy się boję porodu? I to jak... Ale jestem pogodzona z tym, że co ma być to będzie i będzie dobrze.
 
Do góry