reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Dziewczyny po wczorajszych emocjach, tak się rozchorowałam, że wylądowałam na L4.
Wszystko mnie boli , ogólne złe samopoczucie, zatkany nos .. 😪
Na szczęście bez żadnych antybiotyków, tylko zalecenie żeby się wyleżeć i wygrzać chorobsko 🥺
 
reklama
z zimnymi kończynami to do końca nie jest dobry patent. Dzieci maja często zimne kończyny przez niedojrzały układ krwionośny. Karczek to najbezpieczniejsza opcja 😊
Nie znam teorii. W praktyce jak mała miała w ciepłe lato ciepłe nóżki to woziłam w wózku bez skarpetek, a jak letnie to w skarpetkach. Myślę bardziej o stópkach, bo było tak, że stópki zimne, a nogi ciepłe 😁
 
Ja dopiero zaczęłam przygodę z detektorem, ale na razie cały czas łapię serduszko - trochę szukam i ostatecznie w końcu jest. Ale się nie denerwuję przez ten czas, bo wiem, że dzidzia jest jeszcze malutka i się mega kręci, a detektor to nie wyrok. 😉 Trzeba sobie go wziąć na luz. 🤷🏻‍♀️ Mnie jakoś w ogóle nie stresuje, na pewno nie pojechałabym na IP, że nie umiem sama znaleźć tętna - gdybym oczywiście nie plamiła/krwawiła 😋

Co do apki, ja już się przyzwyczaiłam do przeglądarki. I tak tu często jestem, a jakbym ją miała, to chyba bym co chwilę w nią klikała 🤣 Mąż i tak się śmieje, że kiedyś tu do mnie napisze, bo tylko tak można się ze mną teraz porozumieć 🤣🤣
A czy w apce można jakoś zaznaczyć moment ostatniego czytania? Bo co wejdę to początek wątku mam i akcję szukanie gdzie skończyłam czytać...
 
W niektórych punktach laboratorium śla jest świetna rejestracja: po prostu wybiera się przycisk na panelu samoobsługowym A lub B (kobiety w ciąży i dzieci do 3 lat) i generuje się numerek do kolejki, który wyświetla się nad drzwiami do laboratorium. Oczywiście B wyświetla się poza kolejnością od razu i bez dyskusji z ludźmi można spokojnie wejść. Polecam
 
Nie znam teorii. W praktyce jak mała miała w ciepłe lato ciepłe nóżki to woziłam w wózku bez skarpetek, a jak letnie to w skarpetkach. Myślę bardziej o stópkach, bo było tak, że stópki zimne, a nogi ciepłe 😁

Xoxo ma racje, że trzeba kark sprawdzać, jeśli ciepły i suchy to Ok, jak zimny to znaczy, ze dziecku zimno, a jak bardzo ciepły wręcz gorący i mokry to dziecko przegrzane
 
A czy w apce można jakoś zaznaczyć moment ostatniego czytania? Bo co wejdę to początek wątku mam i akcję szukanie gdzie skończyłam czytać...
Nie zakładałam tej aplikacji w końcu. Korzystam normalnie z przeglądarki. Może niech ktoś inny się wypowie na jej temat 🙆‍♀️

W niektórych punktach laboratorium śla jest świetna rejestracja: po prostu wybiera się przycisk na panelu samoobsługowym A lub B (kobiety w ciąży i dzieci do 3 lat) i generuje się numerek do kolejki, który wyświetla się nad drzwiami do laboratorium. Oczywiście B wyświetla się poza kolejnością od razu i bez dyskusji z ludźmi można spokojnie wejść. Polecam
Też chodzę do śla, choć jak płacę prywatnie, to ceny mnie tam powalają 😱 Ostatnio robiłam w innym laboratorium i było o wiele taniej. Ale to prawda, że jest super rozwiązanie z kolejką - nie trzeba się stresować ludźmi i wdawać się z nimi w dyskusję 😎
 
Tak czytam Was jaka macie wiedzę na temat ubioru bobasów itd a ja jestem w tym TOTALNIE ZIELONA. Nigdy nie miałam do czynienia z maluchami. Szukam w internecie co jest mi potrzebne , co powinnam zakupić:D i gubię się w tym haha
Też tak miałam z pierwszą ciążą. Jak coś kupiłam to był szum otoczenia, że za szybko, bo zapeszę i co potem zrobię z tymi rzeczami... Co do szpitala to pod koniec ciąży jedna z dziewczyna z forum zrobiła listę co zabiera, a że rodziła pierwsza to potem klikła aktualizację co faktycznie potrzebowała i tak się pakowałam. Dużo tu się dowiesz, bo będziemy na bieżąco rozwiązywać problemy, niejasności... wózki, ciuchy, łóżeczka, wyniki i inne. Takie forum zbliża i pomaga 🥰
 
Co do kawy odrzuciło mnie totalnie. Wcześniej piłam rozpuszczalną, teraz nie ruszam a na zapach sypanej mnie mdli. Pije za to herbatę, której wcześniej raczej nie piłam do tego czasami melisa, mięta. Co polecacie do picia na ciepło? W sobotę mam wizytę jak będzie ok to miałam iść na zwolnienie, córka obudziła się z gorączka więc zmiana planów mam wolne już dzisiaj ;)
Z herbat u mnie najczęściej rooibos z Yogi tea (uwielbiam), mięta, czarna z dodatkiem syropu z malin, bzu. Melisa tylko przed wizytami ;) i kakao, kawa zbożowa.
Dzień dobry Wszystkim.
Życzę Spokojnego dnia i trzymam kciuki za wszystkie wizytujące dzisiaj 😀.
PS. Mimo, że wiem o istnieniu aplikacji, to jakoś nadal korzystam z przeglądarki. I do tej pory nie wiem, która opcja jest czytelniejsza.
To tak samo jak ja, od dawna wiem że jest taka możliwość, ale jakoś z przeglądarki mi pasuje.
Ja dopiero zaczęłam przygodę z detektorem, ale na razie cały czas łapię serduszko - trochę szukam i ostatecznie w końcu jest. Ale się nie denerwuję przez ten czas, bo wiem, że dzidzia jest jeszcze malutka i się mega kręci, a detektor to nie wyrok. 😉 Trzeba sobie go wziąć na luz. 🤷🏻‍♀️ Mnie jakoś w ogóle nie stresuje, na pewno nie pojechałabym na IP, że nie umiem sama znaleźć tętna - gdybym oczywiście nie plamiła/krwawiła 😋

Co do apki, ja już się przyzwyczaiłam do przeglądarki. I tak tu często jestem, a jakbym ją miała, to chyba bym co chwilę w nią klikała 🤣 Mąż i tak się śmieje, że kiedyś tu do mnie napisze, bo tylko tak można się ze mną teraz porozumieć 🤣🤣
Jakbym czytała o sobie :D takie samo zdanie mam o detektorze.. Jeszcze nie zdarzyło mi się nie znaleźć tętna, a jestem świadoma, że wcale nie musi być słychać, więc nie panikowałabym ;)
Co do męża.. Codziennie mi wytyka, że za dużo czasu spędzam na tym forum i przez to mam wyrzuty sumienia, że zbyt często używam telefonu. No ale co zrobić jak człowiek chce być zawsze na bieżąco :D
 
Powiem Wam dziewczyny, że osobiście naprawdę nie rozumiem ludzi, że są tak nastawieni anty na to, ze kobieta w ciąży ma pierwszeństwo i nie potrafią tego zrozumieć. Kurde, ja zanim byłam w ciąży już dawno temu jak stałam gdzieś w kolejce i widziałam kobietę w ciąży, to sama ja przypuszczałam, prosiłam żeby szła przede mnie, a jak przede mną jeszcze ktoś był w kolejce to mówiłam głośno żeby szła pierwsza bo ma takie prawo i tyle, ze każdy ma ja puścić i koniec. Masakra…
 
reklama
A czy w apce można jakoś zaznaczyć moment ostatniego czytania? Bo co wejdę to początek wątku mam i akcję szukanie gdzie skończyłam czytać...
Ja tez nie wiedziałam o aplikacji 🙈 zainstalowałam ja, ale w ogóle mi nie podeszła , wolę stare dobre Google na telefonie i powiadomienia przychodzą cały czas a ja mam wszystko wyciszone 😄
 
Do góry