reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
@Będęwkoncumama Powodzenia dzisiaj! Kciuki zaciśnięte! 🙂

A ja właśnie dostałam wyniki badań prenatalnych. Wygląda na to,że wszystko dobrze! 🙂 Ocena ryzyka trisomii wyszła niska. Natomiast nie policzyli mi ryzyka preeklampsji i porodu przedwczesnego 😑 A akurat mój lekarz na to zwracał mi uwagę, bo możliwy jest u mnie Acard do włączenia. Napisałam do nich, ciekawe czy jeszcze mogą mi to policzyć. Nie mierzyli mi jednak ciśnienia w gabinecie (niektóre z Was o tym pisały). Z drugiej strony ja mam u lekarza wybite w kosmos to ciśnienie ze stresu, więc od razu pewnie podbiłoby mi to ryzyko 🙈🙈
 
@Będęwkoncumama Powodzenia dzisiaj! Kciuki zaciśnięte! 🙂

A ja właśnie dostałam wyniki badań prenatalnych. Wygląda na to,że wszystko dobrze! 🙂 Ocena ryzyka trisomii wyszła niska. Natomiast nie policzyli mi ryzyka preeklampsji i porodu przedwczesnego 😑 A akurat mój lekarz na to zwracał mi uwagę, bo możliwy jest u mnie Acard do włączenia. Napisałam do nich, ciekawe czy jeszcze mogą mi to policzyć. Nie mierzyli mi jednak ciśnienia w gabinecie (niektóre z Was o tym pisały). Z drugiej strony ja mam u lekarza wybite w kosmos to ciśnienie ze stresu, więc od razu pewnie podbiłoby mi to ryzyko 🙈🙈
Ja tez nie mam tej preeklampsji :D
 
@Będęwkoncumama Powodzenia dzisiaj! Kciuki zaciśnięte! 🙂

A ja właśnie dostałam wyniki badań prenatalnych. Wygląda na to,że wszystko dobrze! 🙂 Ocena ryzyka trisomii wyszła niska. Natomiast nie policzyli mi ryzyka preeklampsji i porodu przedwczesnego 😑 A akurat mój lekarz na to zwracał mi uwagę, bo możliwy jest u mnie Acard do włączenia. Napisałam do nich, ciekawe czy jeszcze mogą mi to policzyć. Nie mierzyli mi jednak ciśnienia w gabinecie (niektóre z Was o tym pisały). Z drugiej strony ja mam u lekarza wybite w kosmos to ciśnienie ze stresu, więc od razu pewnie podbiłoby mi to ryzyko 🙈🙈
I ciśnienia tez nie mierzono :D kurczę co lekarz to inaczej , ale widocznie mój nie miał takiej potrzeby. Wrzucę wam zaraz jakie opisy dostałam :D
 
A wiecie apropo waszych usg i którejś po Pappa się pogorszyły te wyniki a usg miała w normie. To to było tak ze weszłam do gabinetu i od razu badaliśmy bobo , usg trwało około 30 minut. Lekarz w ogóle nie pytał o wynik z krwi . Po badaniu usg położyłam mu na stół wynik z pappy a on mówi a No dobrze to wpisze ,ale na prawdę po usg mogę Pani powiedzieć ze dziecko nie ma absolutnie żadnych odchyleń . Tak teoche jakby ta pappa była mniej ważna . Tak odczułam . I powiedział ze absolutnie nie zaleca nam dodatkowych żadnych badań typu nift panorama itd bo one nic dodatkowego nie wykażą
 
To ciekawe, że jednym liczą a drugim nie. 🙄 Myślałam,że są jakieś standardy badań prenatalnych. Ale widzę,że różnie to wygląda.


Ja zobacze co ja będę miała w opisie po PAPPA. I dam znać.
A ciśnienie i wagę sprawdza mi zawsze Pani z rejestracji przez wejściem do gabinetu i na karteczkę zapisuje i z tą karteczka zawsze idę do lekarza, pogadanka, usg, pogadanka, zapłata 😁
 
A wiecie apropo waszych usg i którejś po Pappa się pogorszyły te wyniki a usg miała w normie. To to było tak ze weszłam do gabinetu i od razu badaliśmy bobo , usg trwało około 30 minut. Lekarz w ogóle nie pytał o wynik z krwi . Po badaniu usg położyłam mu na stół wynik z pappy a on mówi a No dobrze to wpisze ,ale na prawdę po usg mogę Pani powiedzieć ze dziecko nie ma absolutnie żadnych odchyleń . Tak teoche jakby ta pappa była mniej ważna . Tak odczułam . I powiedział ze absolutnie nie zaleca nam dodatkowych żadnych badań typu nift panorama itd bo one nic dodatkowego nie wykażą

No wlasnie już kolejny przypadek, ze PAPPA to tylko taki dodatek jakby niekoniecznie potrzebny?? 🤷🏽‍♀️ zgłupieć można.
 
@Będęwkoncumama Powodzenia dzisiaj! Kciuki zaciśnięte! 🙂

A ja właśnie dostałam wyniki badań prenatalnych. Wygląda na to,że wszystko dobrze! 🙂 Ocena ryzyka trisomii wyszła niska. Natomiast nie policzyli mi ryzyka preeklampsji i porodu przedwczesnego 😑 A akurat mój lekarz na to zwracał mi uwagę, bo możliwy jest u mnie Acard do włączenia. Napisałam do nich, ciekawe czy jeszcze mogą mi to policzyć. Nie mierzyli mi jednak ciśnienia w gabinecie (niektóre z Was o tym pisały). Z drugiej strony ja mam u lekarza wybite w kosmos to ciśnienie ze stresu, więc od razu pewnie podbiłoby mi to ryzyko 🙈🙈
Ja mam wyliczone a mi też nie mierzył wiec to chyba bez znaczenia 🤔
 
reklama
Będzie wszystko dobrze😍!
Dla pocieszenia powiem Ci, że tez się stresowałam przed wizytą i w głowie miałam myśli, ze też mogłam się najpierw umówić na zwykła, a dopiero jak będzie Ok to na drugi dzień prenatalne 🙈 My po prostu już tak schizujemy to normalne.
Powiem Wam, ze chciałabym mieć tyle spokoju ile maja faceci… oni owszem, tez to wszystko przezywają, tylko trochę w inny sposób, bardziej to kryją może.. Ale nie maja tylu nerwów i myśli w głowie co my. Zazdroszczę im tego luzu i spokoju 😂
Myślę, że nie mają też takiej wiedzy jak my, bo nie wiem jak Wasi faceci, ale mój nawet nie wie, o co kaman z owulacją - przy staraniach mówił, że mam mu dać znać, kiedy działamy i tyle 🤣🤣 Serio, chyba przespał biologię. 🤷🏻‍♀️🤣 Jesteśmy po jednej stracie i rozumie moje obawy, ale dla niego już jest niemożliwe poronienie 🤷🏻‍♀️ Może to i dobrze, że on jest spokojny, wystarczy, że ja jestem panikarą 😋
 
Do góry