reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Znieczulenie jak znieczulenie, ale po wyrywaniu 8 dostaje się antybiotyk i mocniejsze leki przeciwbólowe, także nie wiem czy nie lepiej zaleczyć tylko. Civic pewnie zależy od przypadku. Nie zazdroszczę...
Niekoniecznie, ja chyba dwa tygodnie przed ciążą wyrwałam 8. Żadnego antybiotyku nie dostałam , nic nie bolało po wyrwaniu ... Przed zaś bardzo
 
reklama
Mam córkę z sierpnia. Używałam samych body lub rampersów na ramiączkach i pieluchy bambusowej do przykrycia
Dla mnie to kosmos, mam dziecko z końca września, ale jak wychodziliśmy ze szpitala było 13 stopni a potem już było tylko zimniej. Nie mam pojęcia jak ubierać letniego noworodka. 🙈 Będziemy korzystać z Twojego doświadczenia! 🙂👍
Nawet sobie zostawiłam czapeczki, kocyki, kombinezoniki a tu nic z tego się nie przyda na początku 😃
 
Ciekawe, ja z usg zawsze ta sama data przewidywanego porodu. A właśnie jest jeszcze ten pomiar pctl na usg i podane jest w procentach w moim przypadku przy crl 4.40 w 11+1 było ponad 60%. I pytanie czy to oznacza siatkę percentylową która informuje ile statystycznie jest w takim tygodniu ciąży dzieci o takich wymiarach?
nie wiem co to oznacza szczerze mówiąc, ja na wyniku z prenatalnych mam przy liczbie crl taki mini wykresik i kropkę mam dokładnie w środku czyli rozumiem że jest w średniej crl dla danego tygodnia 🤷‍♀️
 
Dzień dobry! To kto dziś wizytuje?
@Będęwkoncumama! ?

Trzymam kciuki kto tam jeszcze podgląda dziś swoją dzidzię 🥰


Pisałyście o aplikacji, powiem Wam, że ja od razu sobie ją w listopadzie ściągnęłam, bo odnowiłam moje stare konto, którego użyłam w sumie chyba tylko raz 2 lata temu 🙉 i powiem Wam, ze musicie się przyzwyczaić, ale aplikacja na prwno jest bardziej przejrzysta i intuicyjna - powiadomienia wszystko na miejscu ,chociaż nie wiem jak dokładnie to działa w przeglądarce.

Ale jestem za to ciemna jeśli chodzi o odpowiadanie kilku osobom naraz 😅
 
nie wiem co to oznacza szczerze mówiąc, ja na wyniku z prenatalnych mam przy liczbie crl taki mini wykresik i kropkę mam dokładnie w środku czyli rozumiem że jest w średniej crl dla danego tygodnia 🤷‍♀️
Dokładnie też to tak rozumiem. U mnie było powyżej średniej, zgodnie z tym wykresem. A ja raczej do wysokich nie należę, bo 159cm, a narzeczony 182 cm wzrostu. Także wydaje mi się, że nie ma co się tym sugerować. Najważniejsze aby dzieciątko rosło zdrowe 😀
 
Dzień dobry! To kto dziś wizytuje?
@Będęwkoncumama! ?

Trzymam kciuki kto tam jeszcze podgląda dziś swoją dzidzię 🥰


Pisałyście o aplikacji, powiem Wam, że ja od razu sobie ją w listopadzie ściągnęłam, bo odnowiłam moje stare konto, którego użyłam w sumie chyba tylko raz 2 lata temu 🙉 i powiem Wam, ze musicie się przyzwyczaić, ale aplikacja na prwno jest bardziej przejrzysta i intuicyjna - powiadomienia wszystko na miejscu ,chociaż nie wiem jak dokładnie to działa w przeglądarce.

Ale jestem za to ciemna jeśli chodzi o odpowiadanie kilku osobom naraz 😅
Dokładnie ja ... Jednak strach jest ogromny ... Boje się ... Jeszcze przez nerwy dziś nie mogłam serduszka znaleźć ... Wczoraj zajęło mi to 2 sekundy a dziś dupa ... Głowa znów boli ... Masakra ... Dobrze że to zaraz ( mam na 12 ) bo bym chyba zwariowała i znów rozwodziła się z mężem 🙈🙈🙈
 
Dokładnie ja ... Jednak strach jest ogromny ... Boje się ... Jeszcze przez nerwy dziś nie mogłam serduszka znaleźć ... Wczoraj zajęło mi to 2 sekundy a dziś dupa ... Głowa znów boli ... Masakra ... Dobrze że to zaraz ( mam na 12 ) bo bym chyba zwariowała i znów rozwodziła się z mężem 🙈🙈🙈


Głowa do góry! Wszystko będzie dobrze 😍😍😍 To prenatalne dziś będzie Twoje czy zwykła wizyta? Który tydzień masz dziś ?

I nie stresuj się tym detektorem. Może dzidzia się jakoś odwróciła i ciężej złapać. Czytam Wasze wpisy (te które mają detektory) i co chwile któraś się stresuje jak nie wyłapie tętna, wiec mysle, ze to naturalne. Ale jako, ze ja jestem panikara i nerwowa to chyba wolę go nie zamawiać, mimo, ze już patrzyłam na Allegro i miałam w planach to znając mnie będę schizowac jak Wy…Sama nie wiem 🤷🏽‍♀️
 
Głowa do góry! Wszystko będzie dobrze 😍😍😍 To prenatalne dziś będzie Twoje czy zwykła wizyta? Który tydzień masz dziś ?

I nie stresuj się tym detektorem. Może dzidzia się jakoś odwróciła i ciężej złapać. Czytam Wasze wpisy (te które mają detektory) i co chwile któraś się stresuje jak nie wyłapie tętna, wiec mysle, ze to naturalne. Ale jako, ze ja jestem panikara i nerwowa to chyba wolę go nie zamawiać, mimo, ze już patrzyłam na Allegro i miałam w planach to znając mnie będę schizowac jak Wy…Sama nie wiem 🤷🏽‍♀️
Dziś 13+1 według ostatniego USG ...dziś prenatalne a jutro zwykła wizyta ... Mogłam na odwrót zrobić 🙈🙈🙈🙈🙈
Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze . 🙏🙏🙏🙏
 
Dzień dobry! To kto dziś wizytuje?
@Będęwkoncumama! ?

Trzymam kciuki kto tam jeszcze podgląda dziś swoją dzidzię 🥰


Pisałyście o aplikacji, powiem Wam, że ja od razu sobie ją w listopadzie ściągnęłam, bo odnowiłam moje stare konto, którego użyłam w sumie chyba tylko raz 2 lata temu 🙉 i powiem Wam, ze musicie się przyzwyczaić, ale aplikacja na prwno jest bardziej przejrzysta i intuicyjna - powiadomienia wszystko na miejscu ,chociaż nie wiem jak dokładnie to działa w przeglądarce.

Ale jestem za to ciemna jeśli chodzi o odpowiadanie kilku osobom naraz 😅
A apce nie można z cytatami paru osobą na raz odpowiedzieć. Tylko na kompie. Szkoda.
 
reklama
nie wiem jak ze znieczuleniem ale mi zaczyna dokuczać 8 która miałam usunąć ale jakoś nie mogłam się zebrać. W dodatku wyszła tylko w połowie...
moja przyjaciółka usuwała 8 w ciąży, także jak będzie się coś działo to jest taka opcja. Ona miała jedynie problem, że nie mogła mocnych przeciwbólowych brać potem.
jedyne co to chyba trzeba wziąć pod uwagę, że małe dziecko dużo śpi Np. w wózku i przez to może być mu chłodniej bo się nie rusza cały czas tak jak my :-) rodzimy latem, więc tu z kolei trzeba pamiętać o nie przegrzaniu :-) ochronie przed słońcem itp. ;-) z drugiej strony przynajmniej nie będziemy musiały się męczyć z kombinezonami itp.
tak mega ważne jest smarowanie dziecka jeśli będzie narażone na słońce, a wiele osób myśli, że jest w wózku to luz.
Moja znajoma rodziła w lipcu i dodała zdjęcie jak jej dziecko ubrane jest w wełniane skarpetki, czapkę i polar. Tak samo mam screena, jak jedna dziewczyna na insta skarżyła się, że w upał 27 stopni położna poprawiła ubiór po niej i założyła gruby sweter, czapkę i owinęła kocykiem. Tragedia 🫣

Co do kombinezonów to fakt, przy córce strasznie się z tym męczyłam. Tym bardziej, że kupiłam jej taki na 56 i się w nim topiła strasznie 😂 jak będzie prywatna grupa to wam wstawię zdjęcie jak wyglądała wychodząc zw szpitala w tym kombinezonie 🫣 ja płakałam ze śmiechu, a baby patrzyły jak na wariatkę
 
Do góry