reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Po tym jak wczoraj ujawniłam swoje dane tez jestem za wątkiem prywatnym już 😂😂😂 ja kojarzę większość z Was udzielających się po nickach, ale nie ukrywam, ze czasem wchodzę na profil poszczególnej osoby, żeby sprawdzić jej posty czy dobrze pamietam, ze to właśnie ona o czymś pisała 😂 słuchajcie poprosiłam o rozmowę dziś przełożonego, żeby mu powiedzieć o ciąży, a ten na ta informacje - bach - wyciąga mi kartkę z podpisana podwyżka 😂😂😂 wiec teraz będę chyba pracować do samego porodu 😂😂
 
reklama
Po tym jak wczoraj ujawniłam swoje dane tez jestem za wątkiem prywatnym już 😂😂😂 ja kojarzę większość z Was udzielających się po nickach, ale nie ukrywam, ze czasem wchodzę na profil poszczególnej osoby, żeby sprawdzić jej posty czy dobrze pamietam, ze to właśnie ona o czymś pisała 😂 słuchajcie poprosiłam o rozmowę dziś przełożonego, żeby mu powiedzieć o ciąży, a ten na ta informacje - bach - wyciąga mi kartkę z podpisana podwyżka 😂😂😂 wiec teraz będę chyba pracować do samego porodu 😂😂
A tam, podpisane to zaklepane :D pora na L4 🙈🙈😂
 
Tak, tak, jasne że obowiązują :) co nie zmienis faktu że ponad rok jesteśmy "w plecy". Zwłaszcza w tych czasach wysokiej inflacji to będzie dotkliwe ;)
Nie przeliczam w taki sposób. Jedno woleć, albo dziecko albo kasa 😉
Jeśli ktoś stara się o dziecko to musi wiedzieć z czym to wszystko jest związane.
 
U mnie też jest gorąc ale zimą, latem chłodniej na szczęście, chociaż u nas łóżeczko będzie przy naszym łóżku na początku mam nadzieję ze temperatura będzie odpowiednia, ale boję się co będzie zimą 🙄 znajomi zawsze jak przychodzą zimą to wiedzą jak sie ubrać 🙈 a ja zaś jestem za ciepełkiem, jednak dla malutkiego dziecka taka temperatura będzie za wysoka...
 
Właśnie kilka lat temu, w upalnym czerwcu, gdzie temp sięgały nawet 35 stopni, u jednej mojej znajomej dziecko w samej pieluszce leżało w tym koszu Mojżesza. Pamiętam, że jej mama była przerażona i za wszelką cenę chciała ja przykrywać 😂😂 Ale młodej było mega dobrze. 🤷🏻‍♀️ Ja też się boję komentarzy mojej rodziny, bo oni latem w największe temp. włożyliby dziecku ocieplaną czapeczkę i skarpetki 🙈🙊 To chyba takie pokolenie. 🙆‍♀️
Ile ja się nasłuchałam, żebym córce założyła skarpetki i czapkę... Booooziu 😂 . Po domu biega boso. A na wiosnę i jesień, to mało kiedy ma czapkę. Tylko jak wieje mocno. Babcie nie mogą tego przeżyć 🙈
 
Nie przeliczam w taki sposób. Jedno woleć, albo dziecko albo kasa 😉
Jeśli ktoś stara się o dziecko to musi wiedzieć z czym to wszystko jest związane.
Wszystko zależy od sytuacji co sprawia że możesz wczesniej zareagować. Więc jak dla mnie - wszystko trzeba przeliczyć. Jeżeli ktoś nie doczytał że będzie dostawał średnią z 12 miesięcy albo załatwił się po podwyżce tak jak ja - może być grubo zaskoczony. Różnica może sprawić że np braknie Ci na ratę kredytu na który byłaś pewna że Cię stać to jedno, a drugie - nie każdy jednak się "stara" o dziecko, w pierwszej ciąży byłam lekko zaskoczona 😁 wiedziałam "jak do tego doszło" ale ciąża nie była w 100% wcześniej planowana 🙂
 
Jaaaa muszę wam powiedzieć że jestem z siebie mega dumna! Seriooo wytrzymałam miesiąc . Miesiąc temu ostatni raz widziałam moje maleństwo , jutro rano znów je zobaczę . Mam ogromną nadzieję że wszystko jest dobrze 🙏🙏🙏🙏ogólnie jestem tak spokojna jak nigdy w życiu 😍😍
Tylko błagam żebym jutro się nie przeliczyła 🙏🙏🙏🙏🙏
 
Jaaaa muszę wam powiedzieć że jestem z siebie mega dumna! Seriooo wytrzymałam miesiąc . Miesiąc temu ostatni raz widziałam moje maleństwo , jutro rano znów je zobaczę . Mam ogromną nadzieję że wszystko jest dobrze 🙏🙏🙏🙏ogólnie jestem tak spokojna jak nigdy w życiu 😍😍
Tylko błagam żebym jutro się nie przeliczyła 🙏🙏🙏🙏🙏
No to ja jestem równo tydzień po wizycie..... I już mi ciężko 🙈🙈🙈
 
Nie przeliczam w taki sposób. Jedno woleć, albo dziecko albo kasa 😉
Jeśli ktoś stara się o dziecko to musi wiedzieć z czym to wszystko jest związane.
Osobiście wiem z czym to jest związane co nie znaczy że jest to system idealny i taka sytuacja mi pasuje. Jak najbardziej biorę pod uwagę i wkurzam się że nie będę miała pieniędzy przez ponad rok z podwyżki na którą ciężko cały zeszły rok pracowałam. Do tego inflacja, a chyba niemowlę kosztuje. Nie wspominam o 20+ tysiącach które wydałam żeby to dziecko w ogóle mieć, bo tutaj państwo nie pomaga wcale. Nie uśmiecha mi się że będę miała mniej bo tak nasze państwo to oblicza. Nie ma to nic wspólnego z "wyborem" kasy nad dzieckiem ;)
 
reklama
A kiedy zakładamy ten prywatny wątek? Kiedyś mi mignęło, że po prenatalnych? To tak w połowie stycznia, czy ma ktoś jeszcze później prenatalne? Chyba któraś miała 13? Ale przełożone na 11? Dobrze kojarzę? 🤔🤔
 
Do góry