reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

A co do l4 ja nigdy nie brałam dłuższego niż 7dni... teraz czuję się jak na urlopie 😆 ale potrzebowałam odpoczynki mimo wszystko, praca z dziecmi to wyzwanie 😅😆

Ja mam podobnie co do L4, rzadko brałam, już naprawdę jak było źle i teraz przez te 1.5 miesiąca w domu się czuje dziwnie 😅 teraz już może się trochę przyzwyczaiłam, ale pierwsze 2..3tygodnie to dziwnie się czułam, ze co ja robię tyle w domu 😄
 
reklama
Z tego co czytałam to podwyżka obejmuje, poczytajcie dobrze przepisy.

Średnia liczą z 12 miesięcy poprzedzając miesiąc L4, więc ogólnie duże lepiej jest płatne na L4 w ciąży niż aby chodząc do pracy z tego względu, że liczone są wszystkie dodatki 🙂
Ale jak podwyżka jest tuż przed L4 albo i na L4 no to nie wylicza się nowej podstawy.
Między dwoma okresami L4, lub L4 a macierzyńskim musi być conajmniej miesiąc przerwy żeby obliczyć nową podstawę. I tak lepiej bo wcześniej były to 3 miesiące.
W jakim sensie ta podwyżka się wlicza?
 
Jestem już w domu. Moja lekarka zadziałała i przyjęli mnie zaraz po moim poprzednim wpisie. Niestety nie zbadała mnie osobiście, bo ma dziś dzień operacyjny i nie mogła się wyrwać. Zrobili mi USG i nie wiadomo jakiego pochodzenia jest ta krew. Możliwe że jest jakiś krwiaczek którego nie widać. Mam się oszczędzać i leżeć gdyby coś się działo zwiększyło się krwawienie mam wracać na IP. Niestety lekarz dziś również potwierdził że rokowania dla mojego synka są kiepskie. Obrzęk się nie zmniejszył a wadę serca widać na pierwszy rzut oka ☹️ Nie mniej jednak czekamy na wyniki z IMiD i mam nie tracić nadziei jakkolwiek to brzmi.

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie kciuki, dobre słowo jesteście kochane ❤️
 
Ale jak podwyżka jest tuż przed L4 albo i na L4 no to nie wylicza się nowej podstawy.
Między dwoma okresami L4, lub L4 a macierzyńskim musi być conajmniej miesiąc przerwy żeby obliczyć nową podstawę. I tak lepiej bo wcześniej były to 3 miesiące.
W jakim sensie ta podwyżka się wlicza?
Nie wlicza się ale podwyżki nas obowiązują. Po prostu jak wrócisz z macierzyńskiego to z wyższą pensja.

Ostatnio czytałam artykuł, poszukam i podeślę 🙂
 
Jestem już w domu. Moja lekarka zadziałała i przyjęli mnie zaraz po moim poprzednim wpisie. Niestety nie zbadała mnie osobiście, bo ma dziś dzień operacyjny i nie mogła się wyrwać. Zrobili mi USG i nie wiadomo jakiego pochodzenia jest ta krew. Możliwe że jest jakiś krwiaczek którego nie widać. Mam się oszczędzać i leżeć gdyby coś się działo zwiększyło się krwawienie mam wracać na IP. Niestety lekarz dziś również potwierdził że rokowania dla mojego synka są kiepskie. Obrzęk się nie zmniejszył a wadę serca widać na pierwszy rzut oka ☹️ Nie mniej jednak czekamy na wyniki z IMiD i mam nie tracić nadziei jakkolwiek to brzmi.

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie kciuki, dobre słowo jesteście kochane ❤️
Kurcze, to jak to jest, że wcześniej na usg nie było widać ani obrzęku, ani wady serduszka i dowiedziałaś się dopiero na prenatalnych? ☹️☹️ Na poprzednich usg było okej? A może Wasz synek ma po prostu tylko jakąś wadę serduszka (stąd ten obrzęk), którą uda się leczyć po porodzie, a tak to będzie okazem zdrowia? Bardzo trzymam za Was kciuki ❤️ Popatrz, jaki już jest silny ❤️
 
Jestem już w domu. Moja lekarka zadziałała i przyjęli mnie zaraz po moim poprzednim wpisie. Niestety nie zbadała mnie osobiście, bo ma dziś dzień operacyjny i nie mogła się wyrwać. Zrobili mi USG i nie wiadomo jakiego pochodzenia jest ta krew. Możliwe że jest jakiś krwiaczek którego nie widać. Mam się oszczędzać i leżeć gdyby coś się działo zwiększyło się krwawienie mam wracać na IP. Niestety lekarz dziś również potwierdził że rokowania dla mojego synka są kiepskie. Obrzęk się nie zmniejszył a wadę serca widać na pierwszy rzut oka ☹️ Nie mniej jednak czekamy na wyniki z IMiD i mam nie tracić nadziei jakkolwiek to brzmi.

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie kciuki, dobre słowo jesteście kochane ❤️
U mnie też krew była niewiadomego pochodzenia i schodziła przez 3dni 🤔 więc mam nadzieję że u Ciebie też się na strachu tylko skończy ❤️ oby była to wada uleczalna za co mocno trzymam kciuki ✊
 
Kurcze, to jak to jest, że wcześniej na usg nie było widać ani obrzęku, ani wady serduszka i dowiedziałaś się dopiero na prenatalnych? ☹️☹️ Na poprzednich usg było okej? A może Wasz synek ma po prostu tylko jakąś wadę serduszka (stąd ten obrzęk), którą uda się leczyć po porodzie, a tak to będzie okazem zdrowia? Bardzo trzymam za Was kciuki ❤️ Popatrz, jaki już jest silny ❤️
Tez mnie to zastanawia czemu nie było widać wcześniej. Porównując USG z prenatalnych i z 2.5 tygodnia przed prenatalnymi to różnica niebo a ziemia tam nie było żadnego obrzęku. Tak istnieje malutka szansa że obrzęk jest tylko przez wadę serduszka. No ale Papa również wyszła tragicznie. Ryzyko wady genetycznej jest u nas bardzo duże. Czekam z niecierpliwością na telefon z IMiD chciałbym już wiedzieć.
 
Tez mnie to zastanawia czemu nie było widać wcześniej. Porównując USG z prenatalnych i z 2.5 tygodnia przed prenatalnymi to różnica niebo a ziemia tam nie było żadnego obrzęku. Tak istnieje malutka szansa że obrzęk jest tylko przez wadę serduszka. No ale Papa również wyszła tragicznie. Ryzyko wady genetycznej jest u nas bardzo duże. Czekam z niecierpliwością na telefon z IMiD chciałbym już wiedzieć.
Kochana a tłumaczył któryś z lekarzy że np z amnio może nie wyjść żadna z trisomii które badają pappa? Że może to być inna choroba? Masz u siebie w mieście jakąś klinikę genetyczną w razie czego? Skąd jesteś (pewnie pisałaś ale.nie zakodowalam)
 
reklama
Tez mnie to zastanawia czemu nie było widać wcześniej. Porównując USG z prenatalnych i z 2.5 tygodnia przed prenatalnymi to różnica niebo a ziemia tam nie było żadnego obrzęku. Tak istnieje malutka szansa że obrzęk jest tylko przez wadę serduszka. No ale Papa również wyszła tragicznie. Ryzyko wady genetycznej jest u nas bardzo duże. Czekam z niecierpliwością na telefon z IMiD chciałbym już wiedzieć.

Wiec może ta wada okaże się, ze można ją leczyć po porodzie, tak jak pisze Laurka. Lekarz sam powiedział, żeby nie tracić nadziei.
I my również zabraniamy tracić nadziei 🧡 Odpoczywaj teraz…
 
Do góry