reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
A to lepsze wynagrodzenie policzy do do zasiłku chorobowego i potem do macierzyńskiego? Bo wydaje mi się że średnią liczy się z 12 miesięcy. Właśnie ostatnio o tym myślałam że to niezbyt fajnie, bo teraz pewnie w mojej firmie będzie podwyżka inflacyjna, jednak wgl mnie to nie obejmie.
Dokładnie liczy się średnie z 12 miesięcy więc aktualna podwyżka niewiele daje
 
Ja też nie miałam wgl ciśnienia tam mierzonego 😱 ale nie stresuje się tym... Przez 30min lekarz z każdej możliwej strony mierzył i oglądał i dziecko i łożysko więc myślę że jeśli byłoby coś niepokojącego to by nam to powiedział 🙂

Też miałam takie podejście i najchętniej nie chciałam mówić nikomu... Jak wylądowałam w szpitalu to modliłam się żeby znajomą położna nie miała dyżuru bo wiedziałam że zaraz wszyscy będą wiedzieć o ciąży... Niestety na wyjściu trafiłam na nią ale twardo jej powiedziałam że nie chce żeby ktokolwiek wiedział bo rodzicom i córce zamierzam dopiero powiedzieć w święta i ona to zaakceptowała... Teraz już się nie hamujemy bo i tak zaraz wszyscy będą wiedzieć drogą pantoflową więc to nie uniknione... Pamiętam w drugiej ciąży ukrywałam prawie do 5msc a jak ktoś mnie pytał to zaprzeczam 🤦 skończyło się tak że w 32tc urodziłam martwego syna więc myślę że to czy powiesz teraz czy za miesiąc nie ma żadnego wpływu jak się sytuacja rozwinie... A wiem że ukrywaniem człowiek tylko stresuje siebie i dziecko

Też tak mam i nie wiem czy mój detektor jest taki beznadziejny czy wszystkie tak mają 🙈

Tak ja mam tak od kilku dni i już głupieje czy to normalne 🙈

Czekam z niecierpliwością na wieści oby to nic groźnego ❤️
@EJK85 czekamy niecierpliwie razem z Tobą i trzymamy kciuki ✊
I przy ostatnim poronieniu przyjechałam na IP i u mnie jest tak w szpitalu ze najpierw wszyscy idą do triage tak to się nazywa tam jest ratownik medyczny i mówię mu co jest powodem mojej wizyty w szpitalu trafiłam na mojego sąsiada mieszka drzwi obok i mieszka z moja kuzynka ciąże straciłam nigdy nie usłyszałam żadnego komentarza ani pytania na ten temat wie ze straciłam bo ślepy nie jest nigdy nie odczułam żeby ktoś o tym wiedział . Tak powinno być bo go chyba tez obowiązuje jakaś tajemnica
 
A to lepsze wynagrodzenie policzy do do zasiłku chorobowego i potem do macierzyńskiego? Bo wydaje mi się że średnią liczy się z 12 miesięcy. Właśnie ostatnio o tym myślałam że to niezbyt fajnie, bo teraz pewnie w mojej firmie będzie podwyżka inflacyjna, jednak wgl mnie to nie obejmie.
Z tego co czytałam to podwyżka obejmuje, poczytajcie dobrze przepisy.

Średnia liczą z 12 miesięcy poprzedzając miesiąc L4, więc ogólnie duże lepiej jest płatne na L4 w ciąży niż aby chodząc do pracy z tego względu, że liczone są wszystkie dodatki 🙂
 
Średnia z 12 miesięcy. Ja w ogóle miałam w poprzedniej ciąży taką sytuację że rodziłam w październiku'18 na zwolnienie poszłam początkiem września, czyli średnia powinna być wrzesień'17 - wrzesień'18. Ale na każdą wizytę brałam l4 (głupia ja.) Co miesiąc od stycznia kiedy jeszcze nie byłam w ciąży ale byłam chora, miałam 1 dzień zwolnienia. Przez to że nie miałam przerwy między l4 dłuższej niż 3miesiace to nie wyliczono mi nowej stawki i moja wypłata była liczona że średniej grudzień'16-grudzien'17. Moja podwyżka była duża, ponad 20% i byłam stratna kupę kasy... Zwróćcie sobie na to uwagę jeśli dostałyście podwyzki w ostatnim roku.
Ja miałam w tym roku dużo l4 pracowałam marzec kwiecień później l4 do końca lipca miesiąc bezpłatnego i wróciłam od września do pracy koniec listopada poszłam na l4 narazie dostałam wypłatę za ten listopad i wyszło tyle ile normalnie bum zarobiła a tez dostałam od września podwyżkę mała i w listopadzie więcej premi miałam zobaczymy jak teraz to wyjdzie ale ja jestem zadowolona pomimo moich nieobecności i bezpłatnego miesiąca
 
Hej ! Co do bólu bioder, tyłka, brzucha itp. Mnie tez ciągną biodra, od paru dni czasem mnie zakłuje jakby w środku w kroczu, może macica uciska gdzieś, nie wiem, ale nie jest to ból nie do wytrzymania, w sumie to nie ból nawet, tylko jakieś takie kłucia.
W dole pleców również często mnie boli.


Dziewczyny, miałam mieć badanie prenatalne 5.01, ale jako że się zwolnił termin na dziś, to przesunełam o te dwa dni 🙈🤩
Jestem już po wizycie, fasolka ma 7cm 😍 badanie trwało około 20min. Usg miałam dopochwowo i przez brzuch, lekarz mówił, ze dopochwowo można dużo więcej zbadać i wymierzyć (i nie chodzi tu o żadna warstwę tłuszczu, bo ja nie mam prawie żadnej, po prostu przez pochwę jest lepsze dojście żeby wszysrko dobrze zobaczyć 😊)
Lekarz badał przepływy, narządy wewnętrzne, gdzie ja tam nic nie widziałam tylko obraz bym wtedy w tym miejscu niebiesko-czerwony i dla mnie nic więcej, a lekarz mówi „ooo mamy tu żołądek, pęcherz, aortę„ itd…
Kość nosowa obecna, fałdy szyjne Ok, generalnie podczas badania i na opisie wszystko cały czas było „dobrze, w normie, w porządku” także kamień z serca… odetchnęłam mocno po tej wizycie. 🧡 Fasolka miała kciuka w buzi 🥰 Ale ogólnie nie kręciła się mocno. Serduszko 162 na minute 💓
Termin wychodzi na 9.07 i raczej będzie dziewczynka, aczkolwiek na dziś wiadomo nic na 100%.
Po usg poszłam na badanie PAPPA, po 10 dniach ma być wynik, lekarz poinformuje jak wyliczy ryzyko itp itd…
Mój mały tez na 9.07 i też 7cm 😁
 
reklama
Do góry