reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
A ile razy słuchacie serduszek? Można przynajmniej 1x dziennie, to bezpieczne? 😎 Boję się, że mi też mąż nałoży szlaban, jak się do niego dorwę 😂
Ja słucham co 2-3 dni, mój ginekolog powiedział, że jeśli nie słucha się długo to jest to bezpieczne. Z rozsądkiem :)
Jak dostałam detektor to słuchałam dwa dni pod rząd i teraz ostatnio przed wyjściem na imprezkę sylwestrową i potem następnego dnia, żeby sprawdzić po tych tańcach czy wszystko gra 😃
Teraz spróbuję wytrzymać do weekendu. Ciekawe czy się uda 😅
 
Mój poprzedni lekarz, powiedział że poza kwasem foliowym nic nie muszę brac... i nie bralam ...😒
teraz nowa pani doktor poleciła Pueria, wiec kupilam i nadrabiam 😉
Moja lekarka mówiła ze narazie mam wg nie myśleć narazie o witaminach aż do wizyty równo w 10 gdzie poleciła konkretne jakie mam brać ale ja mam odczucie ze ona myślała ze nie donoszę tej ciazy . Inny lekarz w 7 tyg mówił żebym kupiła jakieś sobie jakiekolwiek
 
Hej dziewczyny ! Witam Was w Nowym Roku życzę Nam przede wszystkim duzo zdrowia i cierpliwości.. no i jak najmniej obaw ❤️💛🧡💙

Ja tak jak mówiłam, miałam jechać na Sylwestra w góry, ale przez moje choróbsko zdecydowaliśmy się zostać w domu. Oczywiście przepadła nam kasa z zaliczki, ale zdrowie jest ważniejsze.. ostatecznie bawiliśmy się razem z bratem i szwagierką i jeszcze jedna parką. Wytrzymałam podobnie jak Wy.. do 1, ale laski... Ja mam ciągle taką zgagę ze juz mam dość. Czy ktoś również się męczy tak że zgagą i z uczuciem kwasu w buzi ??? 😟😢😟

Co chwilę muszę myc zęby, ewentualnie miętową guma mnie ratuje. Ale już mam dosyć... :((

Jeśli chodzi o diete, to przed ciąża w moich żyłach płynęła czekolada zamiast krwi, po prostu bylam uzależniona od słodyczy. Teraz słodyczy mi się nie chce w ogóle, za to jabłka, mleko, mleko smakowe, jogurty, jajka , serki, sery i lody ale śmietankowe. Wydaje mi się, że przez tą zgagę taką mam ochotę. Wyczytałam że najlepiej zrezygnować ze smażonego i chyba tak muszę zrobić, bo się zamęczę 😢😢


Co do prenatalnych, to widzę, że zostanę ja ostatnia :D ktoś miał na 13.01 tak jak ja, ale widzę że przełożyli- zaazzzdro. Ja trochę jeszcze muszę poczekać no ale... Dam rade. Trzeba.😉
Ja mam zgagę czasem jak wstanę rano to już jak otwieram oczy to mam zgagę i wszystko stoi mi w gardle muszę wtedy wstać i chwile posied.iść
 
Hejka, ja też od dziś tu i też dziś plenatarne :)
na ten cypelek (wyrostek)się patrzy jak podobno jest równolegle do kręgosłupa ,to dziewczynka . A jak odstaje do góry, to chłopak.
 

Załączniki

  • fcea8149-adb0-4669-8fbf-11a63536c391.jpeg
    fcea8149-adb0-4669-8fbf-11a63536c391.jpeg
    36 KB · Wyświetleń: 51
A jeszcze a propos progesteronu, to czy macie zlecone okresowe badania tego hormonu?
I dwa, od kiedy zaczyna się badać czy z szyjką jest wszystko ok? I że z łożyskiem jest ok. Wiem że niektóre dziewczyny biorą do końca ciąży luteinę na noc dla podtrzymania szyjki. Mój lekarz oczywiście twierdzi że nie trzeba, ale wolę się dopytać też w innych źródłach;)
W pierwszej ciąży brałam luteinę pod język przez całą ciążę na noc. Brałam, bo w 9tc miałam plamienie (w dniu kiedy byłaby miesiączka) i tak mi już lekarz przepisał. Przy tej ciąży jak powiedziałam lekarzowi o tamtej Luteinie to mi powiedział, że taka ilość nie wpływa na podtrzymanie ciąży, że dostałam wg niego na uspokojenie by się nie potrzebnie nie martwić.
 
reklama
Do góry