reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

A jeszcze a propos progesteronu, to czy macie zlecone okresowe badania tego hormonu?
I dwa, od kiedy zaczyna się badać czy z szyjką jest wszystko ok? I że z łożyskiem jest ok. Wiem że niektóre dziewczyny biorą do końca ciąży luteinę na noc dla podtrzymania szyjki. Mój lekarz oczywiście twierdzi że nie trzeba, ale wolę się dopytać też w innych źródłach;)
Ja nie mam. Mój lekarz mówił że i tak końskie dawki biorę więc nie ma sensu tracić kasy i marnować żyły do kolejnego kucia ... 🙈


Dziś kolejny raz śniła mi się wizyta , tym razem nie prenatalne a u mojego prowadzącego. Mówił że wszystko jest dobrze , pokazywał na USG, dzidziuś machał rękoma i puścił w końcu dźwięk serduszka ❤️


Mojej siostrze też się śniło że będzie dziewczynka ... Więc albo będzie albo psikusa nam ktoś robi z tymi snami 🙈🙈🤣🤣🤣 może okaże się pojutrze 🤞🤞❤️


Tymczasem na wstałam z ostro zawalonym nosem .... Mam wrażenie że bolą mnie zatoki ... 😢😢 Zaraz jem śniadanie i lecę do apteki się ratować żeby to się dalej nie rozniosło gdyż ja jestem z tych osób co nie mogą brać antybiotyku 😢😢😢 tylko od razu zastrzyki



Mam nadzieję ze się obejdzie i domowymi sposobami wyzdrowieje🙏🙏🙏🙏


Miłego dnia dziewczyny i udanych wizyt 🤞🤞🤞
 
reklama
Witam wszystkich 🙂
Szczęśliwego Nowego Roku 🙂
Z mężem spędziliśmy sylwestra w wyrku z Polsatem 🤣 Wstaliśmy o północy wypiliśmy po lampce jagodowego picolo i poszliśmy spać.
Z suplementów biorę prenatal uno, pregne dha, witaminę d i B12 a z leków progesteron 300 mg dopochwowo i duphaston 2*1, encorton, metformine, euthyrox, clexane, magne B6. Trochę tego jest niestety.

Co do imion nie wybiegamy na razie w przyszłość zobaczymy co przyniesie czas, a jak wiecie u mnie sytuacja jak na razie jest kiepska.

Pozdrawiam Was i trzymam kciuki 🤞🤞 za kolejne wizyty.
 
A jakie bierzesz jeszcze leki? Mnie w klinice zaopatrzyli w, jak to mój prowadzący nazwał, końskie dawki wszystkiego. On wychodzi z założenia że im mniej tym lepiej. Estrofem od razu zmniejszył mi z 3x1 do 2x1 w 7 tc, w 9 tc odstawiłam całkowicie. Brałam Lutinus 3x1 i w 10 tc zmieniliśmy na 2x1 Duphaston (co 8 h) i na noc lutinus, w 11 tc, zmieniliśmy na 3x1 duphaston, teraz w 12 tc zmniejszony na 2x1 no i odstawiamy. Odstawił mi też 500 mg metformax rano i zostawił tylko 1000mg wieczorem. Zostaję właściwie tylko z metformaxem, acardem i heparyną. Muszę powiedzieć że odetchnęłam z ulgą bo ilość tych leków mnie przytłaczała.


Dziewczyny a pytanie z nieco innej beczki. Jakie suplementu bierzecie? Ja brałam teraz femibion, ale przeczytałam że pan tabletka nie poleca 🙈 nie jadam jajek ani ryb, a podobno dha jest bardzo istotne. Może bierzecie i coś polecicie?
Podobnież magnez, ja biorę słów mag po 2 tabletki rano i wieczorem, ale to chyba nie jest najpopularniejszy wybór w ciąży :D coś polecacie?
Ja biorę omegamed optima start i pregna dha ☺
 
Ja nie mam. Mój lekarz mówił że i tak końskie dawki biorę więc nie ma sensu tracić kasy i marnować żyły do kolejnego kucia ... 🙈


Dziś kolejny raz śniła mi się wizyta , tym razem nie prenatalne a u mojego prowadzącego. Mówił że wszystko jest dobrze , pokazywał na USG, dzidziuś machał rękoma i puścił w końcu dźwięk serduszka ❤️


Mojej siostrze też się śniło że będzie dziewczynka ... Więc albo będzie albo psikusa nam ktoś robi z tymi snami 🙈🙈🤣🤣🤣 może okaże się pojutrze 🤞🤞❤️


Tymczasem na wstałam z ostro zawalonym nosem .... Mam wrażenie że bolą mnie zatoki ... 😢😢 Zaraz jem śniadanie i lecę do apteki się ratować żeby to się dalej nie rozniosło gdyż ja jestem z tych osób co nie mogą brać antybiotyku 😢😢😢 tylko od razu zastrzyki



Mam nadzieję ze się obejdzie i domowymi sposobami wyzdrowieje🙏🙏🙏🙏


Miłego dnia dziewczyny i udanych wizyt 🤞🤞🤞
Ja to samo z zatokami. Miałam zwykły katar a dzisiaj obudziły mnie zapchane zatoki 😢😢😢 narazie próbuje inhalacje i irigasin 😢
 
Ja nie mam. Mój lekarz mówił że i tak końskie dawki biorę więc nie ma sensu tracić kasy i marnować żyły do kolejnego kucia ... 🙈


Dziś kolejny raz śniła mi się wizyta , tym razem nie prenatalne a u mojego prowadzącego. Mówił że wszystko jest dobrze , pokazywał na USG, dzidziuś machał rękoma i puścił w końcu dźwięk serduszka ❤️


Mojej siostrze też się śniło że będzie dziewczynka ... Więc albo będzie albo psikusa nam ktoś robi z tymi snami 🙈🙈🤣🤣🤣 może okaże się pojutrze 🤞🤞❤️


Tymczasem na wstałam z ostro zawalonym nosem .... Mam wrażenie że bolą mnie zatoki ... 😢😢 Zaraz jem śniadanie i lecę do apteki się ratować żeby to się dalej nie rozniosło gdyż ja jestem z tych osób co nie mogą brać antybiotyku 😢😢😢 tylko od razu zastrzyki



Mam nadzieję ze się obejdzie i domowymi sposobami wyzdrowieje🙏🙏🙏🙏


Miłego dnia dziewczyny i udanych wizyt 🤞🤞🤞
A może jakaś inhalacja na te zatoki? 🤔Ja tez mialam ostro zawalone i robiłam inhalacje. Ale tak czy siak, 7 dni musiałam przechorować. 😐Jeszcze zostal mi odrywający się kaszel, ale już jest i tak o wiele lepiej.
 
A może jakaś inhalacja na te zatoki? 🤔Ja tez mialam ostro zawalone i robiłam inhalacje. Ale tak czy siak, 7 dni musiałam przechorować. 😐Jeszcze zostal mi odrywający się kaszel, ale już jest i tak o wiele lepiej.
Ja kaszlu. Nie mam ... Jedynie delikatny ból gardła ( ale tylko jak w nocy wstaje do toalety , to wtedy mnie boli 🙈🤷‍♀️) no i ten katar ... Przez co oczywiście jeszcze doszedł ból głowy... Mam dlatego wrażenie że to właśnie z zatok 🙈🤷‍♀️
 
Dziewczyny, ja też walczyłam z zatokami naturalnymi sposobami. Oprócz irigasinu i inhalacji z soli, robiłam też inhalacje na ciepło z zaparzonego rumianku. Robiłam też okłady na zatoki czołowe z podgrzanej na patelni soli himalajskiej gruboziarnistej,którą dawałam do grubego związanego woreczka. Dodawałam też do tego kropelkę olejku na zatoki.
Powodzenia w walce, bo niestety chore zatoki to świństwo. Ostatnio jak już byłam po infekcji u ginekologa to zapytałam czy ostatecznie przy tych zatokach mogłabym stosować jakiś steryd donosowy gdyby nic nie pomagało (Internista mi przepisał). Ginekolog powiedział,że tak, bo to działa miejscowo a ja muszę oddychać za dwoje teraz,więc jeśli miałabym zatkany noc to mam się nawet nie zastanawiać. 🙄 Na szczęście udało mi się wyleczyć zatoki naturalnie i nie użyłam tego sterydu.
 
reklama
Dzień dobry Kochane,

Dobrego tygodnia! ❤️
Ja dzisiaj na 16:30 mam prenatalne, oczywiście śnił mi się koszmar który zawierał wszystkie elementy których się boję. Nie będę ich nawet przytaczać z obudziłam się zlana potem. Do tego od paru dni przeraźliwie boli mnie głowa. Trzymajcie proszę kciuki!
 
Do góry