reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Dziewczyny ja dziś rozmawiałam przez telefon z panią która była prawie w takiej samej sytuacji jak moja ....ryzyko wszystkich trisomii i przepuklina pępowiny.U niej wszystko dobrze się skończyło dziecko zdrowe genetycznie a przepuklina wchłonęła się w 16 tygodniu .Dostałam do niej kontakt od znajomej siostry i nie powiem jej historia podniosła mnie na duchu .Czasem przypadki beznadziejne też mają szansę na pozytywne zakończenie .Trzymajcie kciuki żeby i nam się udało .
U was też tak będzie wierzę w to ❤
 
reklama
A jeszcze a propos progesteronu, to czy macie zlecone okresowe badania tego hormonu?
I dwa, od kiedy zaczyna się badać czy z szyjką jest wszystko ok? I że z łożyskiem jest ok. Wiem że niektóre dziewczyny biorą do końca ciąży luteinę na noc dla podtrzymania szyjki. Mój lekarz oczywiście twierdzi że nie trzeba, ale wolę się dopytać też w innych źródłach;)
 
Ja staram sie czerpać z jedzenia, troszke ostatnio z tym średnio bo moje smaki odbiegają od tych przed ciąży 🙈 pozwalam sobie za bardzo ostatnio 😁🤣 mięso, jajka nabiał jem trochę mniej warzyw niż przed ciaza to mnie martwi... Biorę do tego kwas foliowy , pragna dha i magnez zwykły nic więcej chyba że lekarz mi zaleci
 
A jakie bierzesz jeszcze leki? Mnie w klinice zaopatrzyli w, jak to mój prowadzący nazwał, końskie dawki wszystkiego. On wychodzi z założenia że im mniej tym lepiej. Estrofem od razu zmniejszył mi z 3x1 do 2x1 w 7 tc, w 9 tc odstawiłam całkowicie. Brałam Lutinus 3x1 i w 10 tc zmieniliśmy na 2x1 Duphaston (co 8 h) i na noc lutinus, w 11 tc, zmieniliśmy na 3x1 duphaston, teraz w 12 tc zmniejszony na 2x1 no i odstawiamy. Odstawił mi też 500 mg metformax rano i zostawił tylko 1000mg wieczorem. Zostaję właściwie tylko z metformaxem, acardem i heparyną. Muszę powiedzieć że odetchnęłam z ulgą bo ilość tych leków mnie przytłaczała.


Dziewczyny a pytanie z nieco innej beczki. Jakie suplementu bierzecie? Ja brałam teraz femibion, ale przeczytałam że pan tabletka nie poleca 🙈 nie jadam jajek ani ryb, a podobno dha jest bardzo istotne. Może bierzecie i coś polecicie?
Podobnież magnez, ja biorę słów mag po 2 tabletki rano i wieczorem, ale to chyba nie jest najpopularniejszy wybór w ciąży :D coś polecacie?
Mój poprzedni lekarz, powiedział że poza kwasem foliowym nic nie muszę brac... i nie bralam ...😒
teraz nowa pani doktor poleciła Pueria, wiec kupilam i nadrabiam 😉
 
Hej dziewczyny;) my niedawno wrocilismy do domu ;) "balowaliśmy" do 4 bodajże :D także dosyć długo :) teraz sobie siedzimy spijamy kakao i oglądamy film " Zenek " :D

Trochę mnie martwi trochę mój brzuch dzis ...nie boli mnie ale mam wrażenie jakby macica się stawiała 🤔 choc nie wiem czy na tym etapie ( 12+ ) to możliwe...

Co do imion :
Aleks , Alan
Alena , Alicja
 
Dziewczyny te co bioria duphaston czy wam już lekarze zmniejszają dawki. W piątek bylam u lekarza ale była inna lekarka, nie moja prowadząca. To był 11tyg +2 i kazała mi zmniejszyć dawkę do 2 tabletek dziennie a za kilka dni całkowicie odstawić. Wizytę u swojej lekarki mam dopiero 1 lutego i nie wiem co robić. Prenatalne na NFZ mam 9go więc może jeszcze brać te 2 razy dziennie do tego czasu. Powiedziała że co miał zrobić to zrobił a bóle brzucha o ktorych jej wspomniałam powiedziała że są normalne na tym etapie ciąży.
Ja mam, ja mam zmianę! Tylko mi kazała brać Duphaston jeszcze przez tydzień 3x1, potem 2x1 przez tydzień i znowu 1x1 przez tydzień (wtedy wypada nam kolejna wizyta i będzie decyzja, czy całkiem odstawiam). 🙂 Ale biorę jeszcze dopochwowo Luteinę 100.
Dziewczyny ja dziś rozmawiałam przez telefon z panią która była prawie w takiej samej sytuacji jak moja ....ryzyko wszystkich trisomii i przepuklina pępowiny.U niej wszystko dobrze się skończyło dziecko zdrowe genetycznie a przepuklina wchłonęła się w 16 tygodniu .Dostałam do niej kontakt od znajomej siostry i nie powiem jej historia podniosła mnie na duchu .Czasem przypadki beznadziejne też mają szansę na pozytywne zakończenie .Trzymajcie kciuki żeby i nam się udało .
Super, trzymamy kciuki, żeby w Waszgm przypadku wszystko pięknie się ułożyło i dziecko było zdrowiutkie ❤️
I dostałam niespodzianke na nowy rok! Lekarz do mnie napisał czy zgadzam się na przełożenie wizyty prenatalnych. Z 13 stycznie na 11 😃 więc super, ze uda się dwa dni wcześniej
Niestety musi mnie przyjąć przed innymi pacjentkami. 🙃 więc jade na 8 rano ☺
Masz w tym samym dniu, co ja ❤️ Zazdroszczę, że tak wcześnie rano. Ja będę musiała poczekać do 17.15 😂

Co do imienia, to dla chłopaka mamy imiona: Adaś, Filipek, Marcel, Wojtek 😊 Z wyborem dla dziewczynki mamy problem 😂

Dieta u mnie taka średnia 😱 Staram się, ale w ogóle mój apetyt jest beznadziejny. Teraz wcinam serek biały. 👍 Też biorę pregna plus, dha, magnez.
 
Dziewczyny te co bioria duphaston czy wam już lekarze zmniejszają dawki. W piątek bylam u lekarza ale była inna lekarka, nie moja prowadząca. To był 11tyg +2 i kazała mi zmniejszyć dawkę do 2 tabletek dziennie a za kilka dni całkowicie odstawić. Wizytę u swojej lekarki mam dopiero 1 lutego i nie wiem co robić. Prenatalne na NFZ mam 9go więc może jeszcze brać te 2 razy dziennie do tego czasu. Powiedziała że co miał zrobić to zrobił a bóle brzucha o ktorych jej wspomniałam powiedziała że są normalne na tym etapie ciąży.
Ja brałam duphaston w związku z incydentem plamienia, ale lekarka kazała stopniowo zmniejszać dawkę: 12 tc 2 x 1, 13 tc 1x1, a od 14 tc odstawić, bo już łożysko produkuje progesteron :-)
A jakie bierzesz jeszcze leki? Mnie w klinice zaopatrzyli w, jak to mój prowadzący nazwał, końskie dawki wszystkiego. On wychodzi z założenia że im mniej tym lepiej. Estrofem od razu zmniejszył mi z 3x1 do 2x1 w 7 tc, w 9 tc odstawiłam całkowicie. Brałam Lutinus 3x1 i w 10 tc zmieniliśmy na 2x1 Duphaston (co 8 h) i na noc lutinus, w 11 tc, zmieniliśmy na 3x1 duphaston, teraz w 12 tc zmniejszony na 2x1 no i odstawiamy. Odstawił mi też 500 mg metformax rano i zostawił tylko 1000mg wieczorem. Zostaję właściwie tylko z metformaxem, acardem i heparyną. Muszę powiedzieć że odetchnęłam z ulgą bo ilość tych leków mnie przytłaczała.


Dziewczyny a pytanie z nieco innej beczki. Jakie suplementu bierzecie? Ja brałam teraz femibion, ale przeczytałam że pan tabletka nie poleca 🙈 nie jadam jajek ani ryb, a podobno dha jest bardzo istotne. Może bierzecie i coś polecicie?
Podobnież magnez, ja biorę słów mag po 2 tabletki rano i wieczorem, ale to chyba nie jest najpopularniejszy wybór w ciąży :D coś polecacie?
Ja biorę od 2 trymestru Composita Mama, a w 1 brałam Comosita one :-) te nowe tabletki nieźle podjeżdżają ryba 😂 ale maja wszystko i foliany i omega i magnez i żelazo itp. Wiec biorę tylko to :-)
To było moje ukochane imię od dzieciństwa, ale niestety w rodzinie już się urodziła Łucja i chyba nie będę chciała jednak powielać...
Ja tak wybrałam na 3. Z bierzmowania, moja siostra zreszta odgapiła ode mnie i tez tak ma na 3. 😂😂
 
Mój poprzedni lekarz, powiedział że poza kwasem foliowym nic nie muszę brac... i nie bralam ...😒
teraz nowa pani doktor poleciła Pueria, wiec kupilam i nadrabiam 😉
U mnie również pueria jeżeli chodzi o witaminy :)
Jeżeli chodzi o duphaston ja brałam caly czas 2x1 a od prenatalnych miałam zmniejszyć do 1x1. W środę będę miała wizytę u lekarza prowadzącego to dowiem się co dalej.
Nad imionami jeszcze nie myślimy, poczekamy zobaczymy.
 
reklama
A jakie bierzesz jeszcze leki? Mnie w klinice zaopatrzyli w, jak to mój prowadzący nazwał, końskie dawki wszystkiego. On wychodzi z założenia że im mniej tym lepiej. Estrofem od razu zmniejszył mi z 3x1 do 2x1 w 7 tc, w 9 tc odstawiłam całkowicie. Brałam Lutinus 3x1 i w 10 tc zmieniliśmy na 2x1 Duphaston (co 8 h) i na noc lutinus, w 11 tc, zmieniliśmy na 3x1 duphaston, teraz w 12 tc zmniejszony na 2x1 no i odstawiamy. Odstawił mi też 500 mg metformax rano i zostawił tylko 1000mg wieczorem. Zostaję właściwie tylko z metformaxem, acardem i heparyną. Muszę powiedzieć że odetchnęłam z ulgą bo ilość tych leków mnie przytłaczała.


Dziewczyny a pytanie z nieco innej beczki. Jakie suplementu bierzecie? Ja brałam teraz femibion, ale przeczytałam że pan tabletka nie poleca 🙈 nie jadam jajek ani ryb, a podobno dha jest bardzo istotne. Może bierzecie i coś polecicie?
Podobnież magnez, ja biorę słów mag po 2 tabletki rano i wieczorem, ale to chyba nie jest najpopularniejszy wybór w ciąży :D coś polecacie?
Ja biorę progesteron besine X3 , utrogrestan X1 , cyklogesy X1 ( pomyliłam się nie 1200 a 1100 mg 🙈) tylko ja miałam cykl sztuczny ...
 
Do góry