reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Masz rację tak i większość z dziewczyn uspokaja, mam inne podejście po dwóch poronieniach. Wolę te pieniążki przeznaczyć na zakup książki która mnie uspokoi i zrelaksuje. Podobnie stresowałam się w pierwszej ciąży najlepiej aby wizyta i USG były co tydzień, a detektora miałam zamiar używać codziennie. Teraz najchętniej wizyty ograniczyła bym do jednej w trymestrze+ prenatalne, a dziś detektor sprawiłby większy stres bo każdy dzień ciąży to radość i nadzieja że tym razem się uda. 😊
I to też bardzo dobre podejście ;) Ja podczas tej ciąży też jestem niezwykle spokojna i stres mam tylko chwilę przed wizytą. Tym razem musi się udać 🥰
 
reklama
I to też bardzo dobre podejście ;) Ja podczas tej ciąży też jestem niezwykle spokojna i stres mam tylko chwilę przed wizytą. Tym razem musi się udać 🥰

Tak przed wizytą to nie do opisania stres , a wręcz panika. Ja dowiadywałam się na wizytach że serduszko już nie biję dlatego niechętnie chodzę na wizyty teraz strach przed złą informacją.
 
A ja miałam zamawiać detektor, ale chyba się wstrzymam dla mnie to byłby mega stres gdybym nie wyszukała, znam siebie i to dla mnie nic spokojnego 🙈🙈 wolę mieć pewność u lekarza co wiąże się z czekaniem i też stresem 🙈😆 generalnie ta ciaza to dla mnie same obawy, dowiaduje się powoli co i jak od was i od moich bliskich znajomych. Myslam ze to będzie luzik a psychicznie jest to duże obciążenie.. Czekam na jutrzejszą wizytę i tylko myślę byleby wszystko było w porządku.. 🙈🙄🙄
 
Ja już po zabiegu stresowałam się okropnie, ale nie było tak źle. Praktycznie nic mnie nie bolało jedynie czułam dyskomfort w brzuchu jak pobierali kosmówkę. Teraz tydzień czekania na wyniki.
Mocno wierzę że wyniki będą prawidłowe i wszystko będzie ok
Mi wystarczy że raz usłyszę a będę naprawdę spokojna. Po prenatalnych jeśli wszystko będzie dobrze to idę też na NFZ albo Luxmed do lekarza aby prowadzić ciążę... Żeby wizyty mieć co 2 tygodnie .... Mam nadzieję że jutro będę spokojniejsza i usłyszę najpiękniejszy dźwięk serduszka 🙏🙏🙏🙏 i tak szczęśliwa zakończę ten rok ... A nie pełna obaw i niepokoju 🙏🙏🙏🙏🙏 chodź raz jaki szczęśliwa , najszczęśliwszą osoba na świece w dwupaku ❤️🙏🙏🙏🙏
Oj uwierz mi że to wciąga tak że.codziennie chce się słuchać 🙈
Dziewczyny widzę że dużo piszecie o detektorach i zakupach, ale czy to jest tak naprawdę bezpieczne na tak wczesnym etapie ? Nasze maleństwa mają zaledwie kilka centymetrów, a wysyłamy do nich fale ultradźwiękowe. Dbamy o siebie, aby nasze dzieci były zdrowe robimy wszystko, aby było im w brzuszku jak najlepiej, a tylko z ciekawości uderzamy falą ultradźwiękową w maleństwo. To oczywiście jest moje zdanie. Bo w internecie piszą o bezpieczeństwie używania urządzenia.
Detektor tętna bezpieczny jest od 12tc i to też zależy o częstotliwości więc na to też warto zwracać uwagę... Z tego co się orientowałam to taki 3-4MHz jest jak najbardziej bezpieczny dla takiego maluszka a wyższe już gorzej ale nie dajmy się zwariować bo nie słuchamy tego po kilka godzin tylko kilka sekund i nie codziennie bynajmniej ja nie codziennie
 
Ja już po zabiegu stresowałam się okropnie, ale nie było tak źle. Praktycznie nic mnie nie bolało jedynie czułam dyskomfort w brzuchu jak pobierali kosmówkę. Teraz tydzień czekania na wyniki.
Ja is wczoraj nieustannie o Was myślę i wierzę że jeszcze wszystko dobrze się ułoży
 
reklama
Do góry