reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Tam jest chyba 400? Czyli w ciąży 800 powinno się brać? 🤔 Mam folik w domu, ale bałam się, że przegnę z kwasem foliowym 🙆‍♀️

Kwasu foliowego nie „przedawkujesz” nadmiar wydalany jest z moczem 😊
Ja do 10tego tygodnia zgodnie z zaleceniem ginekologa brałam tylko kwas foliowy. Tabletka 0,4 ale brałam ich aż 4szt dziennie.
 
reklama
Kwasu foliowego nie „przedawkujesz” nadmiar wydalany jest z moczem 😊
Ja do 10tego tygodnia zgodnie z zaleceniem ginekologa brałam tylko kwas foliowy. Tabletka 0,4 ale brałam ich aż 4szt dziennie.
Ja z kolei słyszałam, że może się gromadzić w organizmie, przez co może np maskować niedobry wit b12 itd, jak jest go za dużo.
 
Ja z kolei słyszałam, że może się gromadzić w organizmie, przez co może np maskować niedobry wit b12 itd, jak jest go za dużo.

Na stronie apteki 😊
 

Załączniki

  • IMG_3326.jpeg
    IMG_3326.jpeg
    165,3 KB · Wyświetleń: 25
Dobra mogę trochę odetchnąć na te święta.
Bobo rośnie jak szalone, ma już 3,76cm. Wychodzi, że przyspieszył 3 dni z terminem, ale poczekam aż mi na prenatalnych określą ostatecznie termin. Bardzo dużo się ruszał ❤️ machał rączkami i nóżkami 😍
 

Załączniki

  • IMG_2887.jpeg
    IMG_2887.jpeg
    139,6 KB · Wyświetleń: 54
A moje pobolewanie brzucha prawdopodbnie wynika z infekcji. Jutro muszę zrobić badanie moczu i podesłać wynik lekarzowi. Wtedy zdecyduje czy mam brać leki.
 
Dobra mogę trochę odetchnąć na te święta.
Bobo rośnie jak szalone, ma już 3,76cm. Wychodzi, że przyspieszył 3 dni z terminem, ale poczekam aż mi na prenatalnych określą ostatecznie termin. Bardzo dużo się ruszał ❤️ machał rączkami i nóżkami 😍
Super! Przynajmniej możesz się zrelaksować teraz ❤️ Już powinno być wszystko dobrze ❤️
 
reklama
Na stronie apteki 😊
Chodzi o to, że syntetyczny kwas foliowy musi ulec aktywacji w organizmie, dzięki aktywności enzymów MTHFR i DHFR, a jeśli ktoś ma mutację, to aktywacja może nie nastąpić, przez co syntetyczny kwas foliowy ulega kumulacji w organizmie. O tym czytałam. A kumulacja daje takie objawy jak właśnie maskowanie niedoborów wit B 12, alergie, zatory itd. Przy czym podkreślam - jeśli ktoś ma mutację. A nie każda kobieta przed zajściem w ciążę to bada, więc dobrze by było jakby każda przyjmowała formę aktywną, bo skąd ma wiedzieć czy ma mutację czy nie. Tylko o to chodzi:)
 
Do góry