reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Ja faktycznie neoparin i duphaston miałam brać zawsze od pozytywnego testu. Myślę że nie zaszkodzi wdrożyć wcześniej. To twoja stała lekarka prowadząca? Jaką masz aktualnie betę?

Dziewczyny a uprawiacie seks? My po transferze się wstrzymujemy, ale zdarzyło mi się kilka razu "podziałać ręką" na męża. Trochę mi potem łechtaczka pulsuje (wiadomo że trochę się rozbudzam), ale nie doprowadzam do orgazmu. Czy dobrze myślę że to mnie chroni przed skurczami macicy?

My póki co od seksu się wstrzymujemy 🙆🏻‍♀️
Jakoś musimy wytrzymac 😜

Zdarzyło mi sie 2 razy śnić grube erotyczne sny i No obudziłam sie z uczuciem podniecenia na dole i podczas tej drugiej sytuacji jak wstałam rano miałam śluz podbarwiony na brudny róż - jednorazowa sytuacja oczywiście skontrolowana przez lekarkę .

Znam tez sporo dziewczyn które współżyją w 1 trymestrze i wszystko dobrze choć u niektórych potem występowały jednorazowe plamienia ale jak to lekarz stwierdził - macica jest mocno ukrwiona , niewiele trzeba żeby doszło do urazu .

Najlepiej jednak skonsultować swoją sytuacje . Jeśli on nie widzi przeciwskazań do uprawiania seksu to nie widze problemu 😉- choć ja osobiście jestem teraz mega mega ostrożna i powściągliwa 🤪
 
reklama
Co do leków to dostałam na ,, wsparcie rozwoju ciąży,, cyclogest rano i wieczorem oraz biorę jedna tabletkę prenatal uno oraz dwie tabletki prenatal DHA, plus jedna tabletka folika
 
Ja faktycznie neoparin i duphaston miałam brać zawsze od pozytywnego testu. Myślę że nie zaszkodzi wdrożyć wcześniej. To twoja stała lekarka prowadząca? Jaką masz aktualnie betę?

Dziewczyny a uprawiacie seks? My po transferze się wstrzymujemy, ale zdarzyło mi się kilka razu "podziałać ręką" na męża. Trochę mi potem łechtaczka pulsuje (wiadomo że trochę się rozbudzam), ale nie doprowadzam do orgazmu. Czy dobrze myślę że to mnie chroni przed skurczami macicy?


U nas też od pozytywnego testu nie było żadnych seksow...znaczy z jednej strony chciałam ale z drugiej nie...i powiedziałam mężowi ze dopóki nie pójdę do gina to wolę się powstrzymać...uszanował moja decyzję, choć mialam cholerna ochote.. przy wypisie ze szpitala ordynator powiedział "...i proszę narazie męża nie molestować " co było jednoznaczne 🤣
Aczkolwiek pozwoliliśmy sobie na pieszczoty..był orgazm ...ale bez seksu...
 
Ja już po wizycie. Jest jakiś tam pęcherzyk (wygladał niemrawo 🙈 ale dr powiedziała,że coś się tu dopiero tworzy). Ja jestem dopiero w 4 tyg + 4, więc bardzo wcześnie. Byłam zapytać głównie o leki, bo ginekolog twierdziła,że będziemy wdrażać przy kolejnej ciąży. I tak dostałam receptę na Duphaston i Neoparin ale powiedziała,żebym jeszcze nie wdrażała. Twierdzi,że musi zobaczyć serduszko,żeby był sens włączać leki 🙄 Może ma rację,choć wiem,że niektóre dziewczyny biorą od pozytywnego testu. Trzymam kciuki za pozostałe wizyty!
Kiedy kolejna wizyta
My póki co od seksu się wstrzymujemy 🙆🏻‍♀️
Jakoś musimy wytrzymac 😜

Zdarzyło mi sie 2 razy śnić grube erotyczne sny i No obudziłam sie z uczuciem podniecenia na dole i podczas tej drugiej sytuacji jak wstałam rano miałam śluz podbarwiony na brudny róż - jednorazowa sytuacja oczywiście skontrolowana przez lekarkę .

Znam tez sporo dziewczyn które współżyją w 1 trymestrze i wszystko dobrze choć u niektórych potem występowały jednorazowe plamienia ale jak to lekarz stwierdził - macica jest mocno ukrwiona , niewiele trzeba żeby doszło do urazu .

Najlepiej jednak skonsultować swoją sytuacje . Jeśli on nie widzi przeciwskazań do uprawiania seksu to nie widze problemu 😉- choć ja osobiście jestem teraz mega mega ostrożna i powściągliwa 🤪
Mój TŻ unika sexu mimo braku zagrożenia 🙄nic nie było od tyg
 
Co do leków to dostałam na ,, wsparcie rozwoju ciąży,, cyclogest rano i wieczorem oraz biorę jedna tabletkę prenatal uno oraz dwie tabletki prenatal DHA, plus jedna tabletka folika
Nie za dużo kwasu foliowego ?
Wiem ze optymalna dawka na dzień to 0,4mg .
kiedys czytałam o skutkach przedobrzenie kwasem foliowym i tez polecam się zagłębić albo zapytać lekarza czy to odpowiednia dawka ta która przyjmujesz
 
Kiedy kolejna wizyta

Mój TŻ unika sexu mimo braku zagrożenia 🙄nic nie było od tyg


My w poprzedniej ciazy przestaliśmy uprawiać sex jak urósł mi brzuch...maz miał blokadę...🙄 a u mnie huśtawka hormonów wmawiała mi ze juz mu sir nie podobam ...🤣
 
Nie za dużo kwasu foliowego ?
Wiem ze optymalna dawka na dzień to 0,4mg .
kiedys czytałam o skutkach przedobrzenie kwasem foliowym i tez polecam się zagłębić albo zapytać lekarza czy to odpowiednia dawka ta która przyjmujesz
Tak zapisała mi teraz moja Ginekolog, więc narazie będę się trzymać. :D
 
Ja faktycznie neoparin i duphaston miałam brać zawsze od pozytywnego testu. Myślę że nie zaszkodzi wdrożyć wcześniej. To twoja stała lekarka prowadząca? Jaką masz aktualnie betę?

Dziewczyny a uprawiacie seks? My po transferze się wstrzymujemy, ale zdarzyło mi się kilka razu "podziałać ręką" na męża. Trochę mi potem łechtaczka pulsuje (wiadomo że trochę się rozbudzam), ale nie doprowadzam do orgazmu. Czy dobrze myślę że to mnie chroni przed skurczami macicy?

Ok, dzięki za informację. Jest to moja ginekolog od poprzedniej ciąży,która się niestety źle skończyła. Poszłam teraz do niej bo od czasu tamtej ciąży do niej chodziłam na kontrolę i nie mam narazie innego lekarza. Widziałam,że ktoś tu też był z Krakowa,a może nawet jest nas więcej? Z ciekawości, u kogo prowadzicie ciążę? 🙂
 
Ok, dzięki za informację. Jest to moja ginekolog od poprzedniej ciąży,która się niestety źle skończyła. Poszłam teraz do niej bo od czasu tamtej ciąży do niej chodziłam na kontrolę i nie mam narazie innego lekarza. Widziałam,że ktoś tu też był z Krakowa,a może nawet jest nas więcej? Z ciekawości, u kogo prowadzicie ciążę? 🙂
Doczytałam jeszcze że przed wczoraj Twoja beta wynosiła 2.5 tyś, więc dzisiaj w przybliżeniu już koło 5 tyś. Czy lekarka powiedziała Ci czemu pęcherzyk wygląda niemrawo? Ja dzisiaj przy becie trochę powyżej 1000 myślałam że NA BANK już coś musi być widać i to wyraźnie. Ale chyba nie będę się nastawiać. Stres jest ogromny w moim przypadku 🙈
 
reklama
Doczytałam jeszcze że przed wczoraj Twoja beta wynosiła 2.5 tyś, więc dzisiaj w przybliżeniu już koło 5 tyś. Czy lekarka powiedziała Ci czemu pęcherzyk wygląda niemrawo? Ja dzisiaj przy becie 1425 myślałam że NA BANK już coś musi być widać i to wyraźnie. Ale chyba nie będę się nastawiać. Stres jest ogromny w moim przypadku 🙈
 
Do góry