reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Hey dziewczyny ja jestem po połówkowych z dzidzia wszystko ok ale mam przodujace łożysko czy ktos wie cos na ten temat niewiem czy lezec czy mogę chodzić lekarz nie panikował ale mówił ze cesarka i to dużo wcześniej :(pozdrawiam was dziewczynki
Dziwię się, że nie dostałaś bardziej szczegółowych zaleceń od lekarza. Przede wszystkim powinnaś się teraz bardzo oszczędzać. Pamiętaj- łożysko może się jeszcze podnieść (czasem dzieje się to bardzo późno), ale na wszelki wypadek dobrze dużo leżeć, odpoczywać i przede wszystkim nic nie dźwigać.
Jest tu na forum grupa dziewczyn z tym problemem. Na pewno będą miały dla Ciebie dużo praktycznych porad :)
 
reklama
Wizyta odwołana dzisiejsza ale to nic, USG połówkowe było 3 tyg temu wiec nie ma tragedii. Odbyłam z Panią Doktor dłuższa rozmowę telefoniczną, na mejla wysłała mi potwierdzenie zwolnienia i e-receptę :) powiedziała, że gdyby coś się działo dzwonić, a jak sytuacja się uspokoi to będziemy się umawiać na wizytę.
 
Wizyta odwołana dzisiejsza ale to nic, USG połówkowe było 3 tyg temu wiec nie ma tragedii. Odbyłam z Panią Doktor dłuższa rozmowę telefoniczną, na mejla wysłała mi potwierdzenie zwolnienia i e-receptę :) powiedziała, że gdyby coś się działo dzwonić, a jak sytuacja się uspokoi to będziemy się umawiać na wizytę.
Oby jak najszybciej się to wszystko uspokoiło.. Bo obecnie to masakryczny czas na ciąże i porod..
 
Ja się strasznie cieszę, że akurat jestem w tym momencie ciąży, do porodu jeszcze 4 miesiące i myśle, ze już będzie dobrze. Szkoda mi strasznie koleżanek, które teraz mają termin :( nikt nie dał im ewentualnych dodatkowych wytycznych- czy np. zabrać ze sobą więcej środków higienicznych, czy w razie jak się skończą ktoś będzie mógł donieść czy szpital zapewni. Koleżanki popakowane w walizki na kółkach żeby było im wygodniej, No ale niestety nie na wszystko można się przygotować :(
 
Hej Dziewczynki 🙂

przepraszam, że wskoczę z kompletnie innym tematem.
Czy któraś z Was ma Rh (-) ujemny? Czy robiłyście już badanie na przeciwciała?
Ja akurat jestem z tych ~15% ludzi, którzy mają ten Rh ujemny i muszę pilnować przeciwciała i że nie ma konfliktu serologicznego z dzieckiem.
W tym tygodniu dostałam wynik, że na razie przeciwciał nie ma 🙏🙏🙏 (mam 23+5).
Moja lekarz powiedziała, że na 29 tyg. będziemy robiły zastrzyk profilaktyczny, aby się te przeciwciała przed samym porodem nie pojawiły.😬
Czy któraś z Was też będzie miała / miała taki zastrzyk (Rhophylac) w 28-30 tyg.?
u nas też konflikt, też będę brała profilaktyzny zastrzyk, ale nie znam jego nazwy
 
Wizyta odwołana dzisiejsza ale to nic, USG połówkowe było 3 tyg temu wiec nie ma tragedii. Odbyłam z Panią Doktor dłuższa rozmowę telefoniczną, na mejla wysłała mi potwierdzenie zwolnienia i e-receptę :) powiedziała, że gdyby coś się działo dzwonić, a jak sytuacja się uspokoi to będziemy się umawiać na wizytę.
Mój lekarz w ogóle nie przyjmuje.... I nie mam z nim kontaktu, super co? Pamiętacie mój wpis o tym że chce zmienić lekarza? Właśnie szukam alternatywy ☹️
 
Mój lekarz w ogóle nie przyjmuje.... I nie mam z nim kontaktu, super co? Pamiętacie mój wpis o tym że chce zmienić lekarza? Właśnie szukam alternatywy ☹
O kurczę... Kiepsko. Telefonicznie też nic nie poradzi? Co za lekarz... Żeby chociaż mieć ten komfort psychiczny, że wrazie czego dzwonisz i jesteś spokojniejsza gdy coś Cie zaniepokoi. Albo szukaj kogoś innego na ten czas, dzwoń, pytaj jakiś na pewno przyjmuje. Musisz mieć opiekę przecież.
 
O kurczę... Kiepsko. Telefonicznie też nic nie poradzi? Co za lekarz... Żeby chociaż mieć ten komfort psychiczny, że wrazie czego dzwonisz i jesteś spokojniejsza gdy coś Cie zaniepokoi. Albo szukaj kogoś innego na ten czas, dzwoń, pytaj jakiś na pewno przyjmuje. Musisz mieć opiekę przecież.
Mieli oddzwonić bo nie mam umówionej kolejnej wizyty.
Otrzymałam SMS z centrum med że w sprawie wyników odezwiemy się jutro, ale nie umówili mi nawet wyzyty 😱
 
reklama
@Hania będzie mamą o kurczę to faktycznie słabo :( w tym czasie najlepiej jak byś miała kogoś z polecenia już z bezpośrednim telefonem do lekarza, w razie odpukać jakichkolwiek komplikacji czy wątpliwości zawsze spokojniej wiedzieć, ze się ma ‚swojego’ lekarza i do niego się najpierw zwrócić, a może spróbuj założyć wątek odnośnie polecenia lekarza w Poznaniu? Myśle, ze sporo dziewczyn będzie mogło pomoc :)
 
Do góry