reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

A ok, czyli jeżeli mam 13 tydzień i 7 dzień to wychodzi 14+0 tak? I raczej jest to już trochę za późno na to usg genetyczne... Postaram się w takim razie znaleść jakiś wcześniejszy termin.
Tak, to USG powinno być wykonane do 14 tygodnia, z uwagi na wymiary dziecka. Nie jest wykluczone, że w 14+0 dziecko będzie nadal mieściło się w określonym przedziale, ale gdyby było już za duże to lekarz nie może wprowadzić danych do programu, który oblicza "ryzyko". Tak przynajmniej tłumaczyła mi lekarka, ale ja miałam badania prenatalne z testem papp-a, wiec tu koniecznie trzeba się mieścić w normach. Przy samym USG nie wiem czy jest dokładnie tak samo.
 
reklama
Jeśli chodzi o wątek zamknięty to ja przekazuję Wasze prośby o dołączenie. Po zatwierdzeniu powinnyście otrzymać wiadomość z instrukcją jak dalej postępować.
Żeby jednak nie zawracać głowy Administratorce kilka razy dziennie, to zbieram zapisy i wysyłam grupami. Proszę o chwilkę cierpliwości. Gdyby jednak nie było żadnej wiadomości przez kilka dni to napiszcie do mnie na priv.

Cieszę się, że dotychczasowe obserwatorki postanowiły się odezwać :) Uważam, że każdy (niezależnie od tego ile ma lat i dzieci) ma fajne doświadczenia, którymi może się podzielić z resztą. Zachęcam więc do pisania i udzielania się zarówno tu, jak i na wątku prywatnym.
 
Cześć Dziewczyny. Nareszcie mogę spokojnie napisać. Ja także poproszę o dołączenie mnie do zamkniętego wątku [emoji8]
Ja jutro mam wizytę, jestem w 11tc, więc jeszcze pewnie nie zobaczymy kto tam mieszka. Na następnej wizycie pewnie będzie już badanie genetyczne i czytam, że robilyscie test Pappa. Ja w żadnej ciąży nie robiłam [emoji848] Zawsze wszystko z usg wychodziło dobrze, mimo, że przy drugiej lekarz mi proponował. Jutro z nim wszystko ustalę.
Dopadło mnie okropne przeziębienie. W piątek internista z przypadku w przychodni stwierdził angine i dał antybiotyk. Poprosiłam nasza pediatra żeby mnie zadała. Przyjęła mnie w domu i stwierdziła zapalenie gardła wirusowe. Na domowych lekach i plukaniu dziś jest już dużo lepiej. Tak to już jest z lekarzami. Dziś mam home Office więc się wyvrzrwam :)
@Wiku-nia ja też jestem mamusia dwóch chłopców Jaś 7 lat (2013) i Ignas 5 lat (2015)
 
Cześć Wszystkim :)
Dziś dołączyłam do forum :)
Mam termin z miesiączki 22 lipca, ale z USG 29 lipca
Mnie też proszę wrzućcie do zamkniętego wątku chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach, ponieważ to moja pierwsza ciąża :)
 
Norma w 11-12 tygodnia 28-42. Ja mam 104. Jest to dużo poza norma wiec się przestraszyłam. Usg prenatalne mam dopiero 17.01. Czy komuś ten wynik wyszedł wyższy?
 
Norma w 11-12 tygodnia 28-42. Ja mam 104. Jest to dużo poza norma wiec się przestraszyłam. Usg prenatalne mam dopiero 17.01. Czy komuś ten wynik wyszedł wyższy?

Nie odczytuj ty h wyników sama :) poczekaj na wizytę i usg. Ja mam np 1322.00 i tez nie wiem czy to dobrze czy złe a czekam co powie lekarz
 
reklama
Do góry